SRPSKA ANA KARENJINA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

SRPSKA ANA KARENJINA

Oceni ovaj blog
Život običnog sveta kreiraju velikani , likovi iz književnosti , važne ličnosti - kul i in elita . Još kao đak , bio sam diskriminisan i šikaniran , od nastavničke elite , koja je po školskom programu i ličnim opredeljenjima , veličala i činila uzornim ličnostima , sve ovde ispred pobrojane . Smatrao sam da niko , ko ne prođe analitički test moralnosti , ne može biti uzoran svetu a naročito ne potomstvu.
Imao sam pizmu , opravdanu , na književne likove ; jerbo kao dete , nisam imao kuraži da javno iznosim moralne analize o delima/nedelima , savremenika tog doba ! Naročito me golicalo veličanje Ane Karenjine i Odiseja . Za mene je to bio i ostao školski primer duhovne obrazovne nakaznosti , jednog obrazovnog sistema , koji jede čast , poštenje , dostojanstvo - čovečnost !
No , obrazovni sistem gazio je sve pred sobom , pa i moja viđenja , zbog kojih sam doživeo raznorazna javna omalovažavanja i nipodištavanja od vaspitačko nastavničkog osoblja ! Danas kad ih sretnem , na štakama , vajkaju se ; kažu da su tad tako mislili , eto grešili su - iz straha , pohlepe i uverenja da tako obezbeđuju bolji i sigurniji život sebi i svojima!
Njihovi đaci , slepi sledbenici , u malom čini ono što su im vaspitači i učitelji ponudili kao uzor !
Danas , nama je život ponudio vest , da se javila srpska Ana Karenjina mužu , koji je verovao da je nestala i ostavila mu tri mala deteta !

Nestala supruga se ipak javila: Mužu, ja se udala

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/5791...zu-ja-se-udala

Ima li na ovom svetu čoveka koji bi Anu Karenjinu hteo da ima kao majku ; ili možda kao sestru ; još bolje kao suprugu sa kojom je izrađao buljuk lepe , nevine dečuce ! Ima li takvog čoveka ovaj svet !?

Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na Facebook Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na Google Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na My Yahoo! Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na Live Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na MySpace Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na Twitter Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na Digg Pošalji "SRPSKA ANA KARENJINA" na del.icio.us

Ažurirano 30.07.2015. u 14:38, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
    On je ludji od nje............nikako mi nije jasno sto ti ljudi kad udju u brak i dalje produzavaju svoje agonije zivota,a brak im sluzi kao drustevno opravdanje..........Majka je majka,ali vec sam jednom rekla i ponavljam:"Prije stupanja u isti obaviti psihijatrijski pregled".Njemu treba zena, a koja ce doci da zivi sa njim?Sad nek raspise oglas za majku vlastite djece............Valjda ima takvih slucajeva i kod zena.............