Ko nam je kriv? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dlugomir

Ko nam je kriv?

Oceni ovaj blog
Sigurno ste culi za onu cuvenu recenicu ''Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje''. Video sam da je pre neki dan o tome i otvorena tema.
Da li nam je sve tako palo s neba da mi nista nismo mogli da ucinimo? Danas sam slucajno naleteo na intervju s Rambom Amadeusom i tu mi je u oci upao ovaj deo:

Jesmo li devedesete imali izbore, demokratske, višestranačke? Jeste li svi skoro jednoglasno glasali za kapitalizam? I za nacionalizam i za to da vam crkve kroje kapu i da vam kapitalisti sve uzimaju ispred nosa. Šta sad hoćete?

Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup. Glasalo se za nacionalizam, dakle za to da se ide u rat. Sve su to u ponudi bile partije koje su vodile u rat. Glasalo se i za kontrarevoluciju, glasalo se da se društvena imovina otme i da se pojedinci obogate. I glasalo se za to da se crkva pita.

Kako može da mi leži nešto što je uzrok svih ratova zadnjih hiljadu ili dvije godina, uključujući i posljednji na Balkanu. Pa eno ti pogledaj sve analize, rat u Jugoslaviji je bio uglavnom vjerski rat. Na taj su način uspjeli da zavade narod, a pravi cilj je bila kontrarevolucija. A kako bi mogao narod da zavadiš bez crkava?
http://lupiga.com/intervjui/svjetski...i-nacionalizam

Ukratko - robovanje teskim zabludama, nemogucnost da se sagledaju stvari sire i dalje ... uostalom, i ja sam tad naseo, bar na kratko. I ko nam je onda kriv? Ajd' kazi Djole.

Pošalji "Ko nam je kriv?" na Facebook Pošalji "Ko nam je kriv?" na Google Pošalji "Ko nam je kriv?" na My Yahoo! Pošalji "Ko nam je kriv?" na Live Pošalji "Ko nam je kriv?" na MySpace Pošalji "Ko nam je kriv?" na Twitter Pošalji "Ko nam je kriv?" na Digg Pošalji "Ko nam je kriv?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Karma brale
  2. 123loncar (avatar)
    ....ma jok bre....kad je reč o puku , stvar je prosta...većinski izborno demokratski puk je krimogen , lukava , bezčastan , prevrtljiv , sebičan , krvopijan - ništavan....njegova duhovna deviza je : brzo bogastvo na tuđoj nesreći....i to je to...uvek će sebi slične da izabere da pravi takav ambijent .....mi više od veka imamo zakone koji legalizuju oteto , uktadeno , opljačkano i tako stečeno....i to će uvek da proradi kod većine....šta su im đinđićevci i koštunci ponudili 2000-te pa su glasali za njih...podvlačenje crte na zatečenom stanju bez preispitivanja i legalizaciju....šta su im nudili šešeljevci i espesovci , nacionlno krvavo proleće i pljačku....i uvek će takve ponude da imaju većinski demokratsku objedinjenu rulju.....

....nema laži nema prevare - ovo je balkan zadojen jevrejštinom , cincarizmom , srpštinom , hrvaštinom , muhamedanštvinom - preliven crnogorštinom i vojvođanskim arseniještvinom ....prosta matrica : pljačka , podvlačenje crte , legalizacija , mirenje , pljačka , lega-----------večni krugovi !
  3. dlugomir (avatar)
    Ali vecina ipak nije ucestvovala u pljackama.
  4. 123loncar (avatar)
    ...većina je bila interesno uključena u sveopštu pljačku...uzmi početak događaja.....priča o pretvaranju takozvane društvene i državne imovine u privatnu - stanovi i akcije....šansa da se otme , bagatelno kupi , statusom ima velika imovina....radnici banaka , sanjali su da podele bankarsku imovinu , tragali za ključem podele ( meni više , tebi manje - ja sam važniji ) , kupovali bagatelno ogromne luksuzne stanove....čak su i rudari imali slične snove - narpčito oni koji su vadili zlato i srebro...ako razumeš o čemu govorim , razumećeš da se tako pravila krimogena svest....ta svest nije uništena , malo se povukla iu takozvanu legalizaciju....može se očekivati da eskalira u neviđenim razmerama.....
    ....naravno , sitna krimogena svest otvorila je prostor krupnim kriminalcima ....političko ratno profiterskom krimi9nalu...ta većina sa krimogenom svešću je u igri sveopšte pljačke izgubila....pretvorena je u sirotinju....naše većinsko stanovništvo je nenormalno siromašno...zavladali su svi oblici bede...strpljivo trpljivo bedovanje , koju svoju nadu gaji na pljačkanju koje će se legalizovati kao sva dosad viševekovna pljačkanja.....
    ...ova rečenica , potvrđuje to o sirotinji :
    "nisu se bunili za plate i penzije, sad će da se bune zbog pišljivog hrasta"

...političko krimogena vlast , segmentirala je stanovništvo po kori hleba...oni koji su imali više od kore hleba oteli su....većina , siromašnih bednika uživala je u tom pljačkanju , navodno legalnom , očekujući da se plen podeli sa njima...ćorak...gladne budaletine ne kapiraju da je preko skrivene inflacije , njima otet iz ustiju...da im je sve manje i manje to takozvano sigurno parče hleba . koje se zove "socijalna pravda".....