Ko nam je kriv?

Sigurno ste culi za onu cuvenu recenicu ''Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje''. Video sam da je pre neki dan o tome i otvorena tema.
Da li nam je sve tako palo s neba da mi nista nismo mogli da ucinimo? Danas sam slucajno naleteo na intervju s Rambom Amadeusom i tu mi je u oci upao ovaj deo:

Jesmo li devedesete imali izbore, demokratske, višestranačke? Jeste li svi skoro jednoglasno glasali za kapitalizam? I za nacionalizam i za to da vam crkve kroje kapu i da vam kapitalisti sve uzimaju ispred nosa. Šta sad hoćete?

Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup. Glasalo se za nacionalizam, dakle za to da se ide u rat. Sve su to u ponudi bile partije koje su vodile u rat. Glasalo se i za kontrarevoluciju, glasalo se da se društvena imovina otme i da se pojedinci obogate. I glasalo se za to da se crkva pita.

Kako može da mi leži nešto što je uzrok svih ratova zadnjih hiljadu ili dvije godina, uključujući i posljednji na Balkanu. Pa eno ti pogledaj sve analize, rat u Jugoslaviji je bio uglavnom vjerski rat. Na taj su način uspjeli da zavade narod, a pravi cilj je bila kontrarevolucija. A kako bi mogao narod da zavadiš bez crkava?
http://lupiga.com/intervjui/svjetsk...oglasno-glasali-za-kapitalizam-i-nacionalizam

Ukratko - robovanje teskim zabludama, nemogucnost da se sagledaju stvari sire i dalje ... uostalom,
 
....ma jok bre....kad je reč o puku , stvar je prosta...većinski izborno demokratski puk je krimogen , lukava , bezčastan , prevrtljiv , sebičan , krvopijan - ništavan....njegova duhovna deviza je : brzo bogastvo na tuđoj nesreći....i to je to...uvek će sebi slične da izabere da pravi takav ambijent .....mi više od veka imamo zakone koji legalizuju oteto , uktadeno , opljačkano i tako stečeno....i to će uvek da proradi kod većine....šta su im đinđićevci i koštunci ponudili 2000-te pa su glasali za njih...podvlačenje crte na zatečenom stanju bez preispitivanja i legalizaciju....šta su im nudili šešeljevci i espesovci , nacionlno krvavo proleće i pljačku....i uvek će takve ponude da imaju većinski demokratsku objedinjenu rulju.....

....nema laži nema prevare - ovo je balkan zadojen jevrejštinom , cincarizmom , srpštinom , hrvaštinom , muhamedanštvinom - preliven crnogorštinom i vojvođanskim arseniještvinom ....prosta matrica : pljačka , podvlačenje crte , legalizacija , mirenje , pljačka , lega-----------večni krugovi !
 
...većina je bila interesno uključena u sveopštu pljačku...uzmi početak događaja.....priča o pretvaranju takozvane društvene i državne imovine u privatnu - stanovi i akcije....šansa da se otme , bagatelno kupi , statusom ima velika imovina....radnici banaka , sanjali su da podele bankarsku imovinu , tragali za ključem podele ( meni više , tebi manje - ja sam važniji ) , kupovali bagatelno ogromne luksuzne stanove....čak su i rudari imali slične snove - narpčito oni koji su vadili zlato i srebro...ako razumeš o čemu govorim , razumećeš da se tako pravila krimogena svest....ta svest nije uništena , malo se povukla iu takozvanu legalizaciju....može se očekivati da eskalira u neviđenim razmerama.....
....naravno , sitna krimogena svest otvorila je prostor krupnim kriminalcima ....političko ratno profiterskom krimi9nalu...ta većina sa krimogenom svešću je u igri sveopšte pljačke izgubila....pretvorena je u sirotinju....naše većinsko stanovništvo je nenormalno siromašno...zavladali su svi oblici bede...strpljivo trpljivo bedovanje , koju svoju nadu gaji na pljačkanju koje će se legalizovati kao sva dosad viševekovna pljačkanja.....
...ova rečenica , potvrđuje to o sirotinji :
"nisu se bunili za plate i penzije, sad će da se bune zbog pišljivog hrasta"
...političko krimogena vlast , segmentirala je stanovništvo po kori hleba...oni koji su imali više od kore hleba oteli su....većina , siromašnih bednika uživala je u tom pljačkanju , navodno legalnom , očekujući da se plen podeli sa njima...ćorak...gladne budaletine ne kapiraju da je preko skrivene inflacije , njima otet iz ustiju...da im je sve manje i manje to takozvano sigurno parče hleba . koje se zove "socijalna pravda".....
 

Back
Top