Трпљење - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Гром

Трпљење

Oceni ovaj blog
....ma koliko se mi šalili u vezi toga da je "trpljenje vrlina" , ipak je to manipulacija i to tiranistička...po tome ispade da je trpljenje zla i njegove vladavine vrlina , koja obezbeđuje lagodno mesto na nebeskim rajskim vrtovima...pa tako da se zaključiti da čovek mora u životu da trpi svog ubicu , ma šta trpi , mora da ga svećom traži kako bi imao tu nebesku vrlinu trpljenja i samožrtvovanja....to bi značilo biti samoubica tuđom rukom....
Ти погрешно разумеш шта је трпљење. Трпљење је одраз снаге човека да не поклекне пред навалом мисли које осуђују друге и сачекати мало док се не ставимо у улогу те друге особе која нас повређује, и тера да се гневимо, љутимо, итд.Трпљење је снага којом се боримо против лоших осећања и мисли које нас терају да бурно одреагујемо. Ето пре неко време човек убио снају, њену мајку и оца о још неке од гостију који су били на свадби његовог сина. Није умео да трпи друге кад чине оно што није по његовој вољи. Његов интелект га је наговорио на све то кроз мисли којима га је припремао за зло. Он није имао врлину трпљења којом би се изборио са навалом беса, гнева, љутње...Послушао је свој интелект и ето шта се десило.Људи се свакодневно срећу са ситуацијама у којима осећају бес,гнев итд. као и са жељом да поступе у складу са мислима које доносе та осећања. Оно мало разума у нама нас ипак спречава да поступимо онако како нас наш интелект наговара. Добар део нас претрпи увреду имајући разумевања за туђу муку, Неко претрпи зато што нема снаге да се супротстави. Неко претрпи зато што се плаши закона. Врлину трпљења имају само они који имају разумевања за туђу муку, они који схватају да је ономе ко их вређа теже него њима јер је попустио под налетима мисли које владају његовим умом, под налетима интелекта, тог ђавола у нама. Никад нас нико неби напао и покушао да нас повреди да у свом уму није пао пред навалом злих мисли. Имати ум пун злих мисли је већ казна, јер с њима долазе лоша осећања, патња, гнев, бес, љутња, недостатак самопоуздања, Алавост, похлепа...Поред свих тих лоших осећања тај човек нема мисли које доносе лепа осећања, он нема мисли које би га радовале, Он је под сталном тиранијом својих лоших мисли које га терају да се лоше осећа. Његове увреде и напади на нас су само одраз његове немоћи, показатељ колико је њему тешко и колико је слаб да понесе терет свог живота. Из овога би требало да се види колика је трпљење снага онима који га имају. Трпљењем они одгоне лоше мисли које би да завладају њиховим умом. Затим кад умире свој ум они покушају да нађу покоју реч утехе за свог нападача, да му помогну и смире његов ум а после и нађу заједнички језик и изгладе неспоразум.Без трпљења ми смо жртве својих тирана, а познато је да су тиранин и жртва два лица исте медаље, јер свака жртва је и тирнин свог тиранина. Трпљењем ми престајемо да будемо жртве и почињемо да владамо ситуацијом. Може ли неко да влада ако нема ауторитет, власт? Трпљењем ми стичемо власт да владамо својим животом. Као што се може видети из горе реченог: Трпљење је снага којом се ми заузимамо своје место у царству небеском, место господара о владара. Рај је место духовно јаких људи, место где само Човек може да оде, за нечовека и слабића ту нема места.

Pošalji "Трпљење" na Facebook Pošalji "Трпљење" na Google Pošalji "Трпљење" na My Yahoo! Pošalji "Трпљење" na Live Pošalji "Трпљење" na MySpace Pošalji "Трпљење" na Twitter Pošalji "Трпљење" na Digg Pošalji "Трпљење" na del.icio.us

Ažurirano 28.07.2015. u 18:16, autor: Гром

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...oboje je tacno...
    trpljeti kao nasledstvo svjetlosti
    ili za Drugost i ako nema ona svoju potvrdu
    snaga je koja odrzava volju i ravnotezu datog stanja...

...trpljenje tiranije ili bilo kojeg vida Odozgo diktature
    naopako je i mora se savladati
    do momenta odtrpljavanja...ipak trpljeti do tog Momenta...
    ...tako danas misli,-faraonn Tumnopoteh I.
  2. mizaca (avatar)
    Imam neke vrline,ali ovu bas i ne............Kako prevladati bijes i ljutnju kad vidite onog za kojeg morate biti u takvom stanju.............
  3. faraonn (avatar)
    ...Miz, uz dozvolu Groma,
    to je stanje koje se brani da ga prevladas
    to smo ustvari mi
    mi koji sebe sadisticki drzimo u stanju trpljenja
    jos kad je taj Neko blizu
    i neminovno je svakidasnjenje...
    ...ljutnja i bijes su nas odnos s kojim smo skupa
    a valjsko Drugog
    jos ga hrani...
    ...sve izreceno je poucno
    ali kad se u vrtlogu kljucanja
    nalazimo
    samo da zubi ostanu na mjestu
    i sto manje nerava pokidanih...
    ali,
    sta za sjutra...sta...
    ...mislim da svi imamo u nama blokadu
    treba da je imamo
    ali zasto ona se ukljuci kad smo na ivici
    -zasto do te ivice dolaziti...
    ...granicne vrijednosti K.Jaspersa
    ili...margine,-Deridine...
    ...ako ti je lakse Miz,
    Faraonn ima dva 'omiljena' Objekta...
    i to je strogo strogo suzen krug
    'omiljenosti'...
    resenje sigurno postoji
    ali,- gdje li je...
  4. Гром (avatar)
    Ево нађох овај свој коментар који би могао да одговори донекле на твоје питање.
    http://forum.krstarica.com/entry.php...ebi-)-prvi-dio
    Прошлост утиче на будућност у истој мери као и садашњост.
    Можемо променити своју прошлост, а ево и како: Имали смо лоше искуство са неком особом и сада када сретнемо ту особу у нама се јављају осуђујуће мисли и осећања беса и гнева. Пошто су Осећања градивни материјал од кога нам дух кроји судбину. Ако данас имамо лоша осећања то ће се касније у нашем животи манифестовати као лоша судбина. Зашто касније, Зашто не одмах? Јер дух чека да се неко неби покајао и замолио Бога за опроштај, па да му опрости лоша осећања и она не ужу у судбину као лош исход.
    Схватајући то ми увиђамо да морамо нешто да учинимо да би се наш доживљај те особе поправио како неби стално стварали услове за лошње исходе наше судбине. Поучени од Бога ми се враћамо у својим мислима у прошлост и тражимо могућност да смо лоше протумачили искуство са том особом. Стављамо се на њено место и увиђамо да смо и ми мало криви што се све то тако десило. Праштамо тој особи и у својој мисли је оправдавамо. Тако смо ми променили свој доживљај тог искуства а самим тим смо променили и своју прошлост. Када следећи пут сретнемо ту особу ми према њој више нећемо гајити лоша осећања а самим тим стварамо услове за боље исходе у нашој судбини. Променивши своју прошлост ми мењмо и своју садашњост и своју будућност, активно учествујемо у креирању судбине. Прошлост садашњост и будућност су три димензије вечности које смо ми у позицији да мењамо док смо овде на земљи, Питање је хоће ли нам се после пружити таква прилика.
  5. Гром (avatar)
    Сина којег отац воли онога и кара (дисциплинује): каже Свето Писмо. Оног којег не воли оног и не дисциплинује. Тако и наш Небески отац, кроз невоље које нам се догађају наводи нас да нађемо прави пут. Увек кад скренемо са правог пута ми упадамо у живи песак, живо блато итд. Те невоље си нам путоказ да смо скренули и кроз њих нас Отац обучава да препознајемо пут којим требамо ићи. Свака мисао која са собом доноси лоша осећања попут гнева, беса, љутње итд је грешна мисао, погрешна мисао и оне чине наш живот патњом. Патња долази и од суда којим судимо о дешавањима у свом животу. Ево нешто о суду овде:
    http://forum.krstarica.com/entry.php...A1%D1%83%D0%B4
    А патњи ћу поставити посебан текст на блогу
    Ažurirano 28.07.2015. u 19:55, autor: Гром
  6. faraonn (avatar)
    ...da li se sin moze voljeti ili ne voljeti...
    ...moze se imati zadovoljstvo s ponasanjem ili nezadovoljstvo ...kad odrastu...
    ...nepoznanica je samo kad sin ode i ostane nezadovoljstvo njime ...kad se vrati maltene postaje omiljeniji od konstantno odanog sina...poznati motivi iz sv. Pisma...

...Patnja je posledica izgubljenosti neceg nepovratnog ...
    ...pozzitivna ako je obostranost postojala...
    ...negativna , ako je bila samo jednostrana...
    ...obje imaju jednak intezitet
    a moguce je ponekad da negativna premasuje...
    ...cudno, ali je tako...
  7. mizaca (avatar)
    Hvala vam na trudu dragi Faraonne i Grome,ali ja mislim da svako trpi dokle mora.Pa ipak smo ljudi........Da li je svaka patnja istina i da li je istina uvijek u patnji bi mozda bilo pravo pitanje.......Nekad djavo sveze ruke covjeku onako bas lijepo,a Bog nekako uvijek strpljiv.........Nekad se Gordijev cvor razrijesava macem a nekad ni to nije efikasno..........Moze biti odgovor u nestrpljenju ili mozda manjku hrabrosti............Vjecito pitanje bez tacnog odgovora................
  8. faraonn (avatar)
    ...mislim da je odgovor u tebi Miz,
    kako i zasto sebi
    lik boginje Kali
    drzis
    prvo moras da ga sprzis
    ...ako i pepeo smeta
    Eol uvijek pomaze
    i ostani makar u pustinji
    ali sa sobom
    i beduini su narod
    sa patnjama i trpljenjima
    i samo ogrtac tresnu
    a s,-pasinom sve ode...
    ...tebi ovo Miz, Faraonn
    pise
    a u sebi ima osjecaj da mu ovo na
    prevaru mirise...
    ...znam
    ai ,-znas...
    ...Aleksandar je kao
    problem rijesio
    i priznato mu je
    jer je on
    Alexandar bio...der Grosse...da ne kazem...sch....e...
    ...
  9. Гром (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...da li se sin moze voljeti ili ne voljeti...
    ...moze se imati zadovoljstvo s ponasanjem ili nezadovoljstvo ...kad odrastu...
    ...nepoznanica je samo kad sin ode i ostane nezadovoljstvo njime ...kad se vrati maltene postaje omiljeniji od konstantno odanog sina...poznati motivi iz sv. Pisma...

...Patnja je posledica izgubljenosti neceg nepovratnog ...
    ...pozzitivna ako je obostranost postojala...
    ...negativna , ako je bila samo jednostrana...
    ...obje imaju jednak intezitet
    a moguce je ponekad da negativna premasuje...
    ...cudno, ali je tako...
    Само незаовољство је лоше осећање и као такво је облик патње и облик мржње. Увек када имамо лоша осећања ми заправо мрзимо.
  10. faraonn (avatar)
    ...da li nezadovoljstvo je i izvor brusenja
    i stepenica vise u gradaciji stvaranja
    ali samo kad je u pitanju solilokvijum...
    Losa osjecanja su zaista bliska pojmu mrznje
    ali u posjedu mrznje kad se udje
    dugo nosimo obiljezje
    i kuzni smo
    ...mrznja mora biti strana svakom i od svakog prepoznata i ako se
    postavi pitanje
    kako prepoznati nesto
    kad nijesi bio posjednik,- tesko...
  11. Гром (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...da li nezadovoljstvo je i izvor brusenja
    i stepenica vise u gradaciji stvaranja
    ali samo kad je u pitanju solilokvijum...
    Losa osjecanja su zaista bliska pojmu mrznje
    ali u posjedu mrznje kad se udje
    dugo nosimo obiljezje
    i kuzni smo
    ...mrznja mora biti strana svakom i od svakog prepoznata i ako se
    postavi pitanje
    kako prepoznati nesto
    kad nijesi bio posjednik,- tesko...
    Права љубав је невидљива, ко сунце у пролеће; нит је претопло нит је хладно, просто га не осећамо а пријатно нам је. Тако и права љубав, тешко се спознаје јер је ненаметљива, то су тиха нежна осећања којих нисмо ни свесни. Али зато сва осећања која су наметљива спадају у мржњу, чак и осећање заљубљености. У будући да је љубав тако тајновита за нас јер је тешко можемо осетити Бог је слугу свог луцифера обдарио јаким осећањима, да бисмо преко спознаје зла могли расуђивати о љубави. Ако се запитамо: ако љубав није ово ни оно, што можемо осетити. Каква је онда љубав? какво је то осећање?
    љубав између брата и сестре је најчистија љубав. да ме неко пита шта осећаш према сестри ладно би могао да кажем: не осећам ништа; волим је? А према деци већ осећамо љубав: ту нешто није у реду. И ако смо самокритични мораћемо да признамо да смо се са децом идентификовали, она су постала наш накит који радо носимо. Ми смо већи у очима других ради деце. А то већ ту љубав сврстава у себичне љубави. И ето: да није зла; ко би успео да види тако фину разлику између љубави и мржње. Као разлика између ноћи и дана што је јасна у поноћ или у подне, али усвитање; ко може да постави границу докле је ноћ а кад почиње дан. Тако је и с границом између љубави и мржње; треба имати истанчане осећаје да се направи разлика.
  12. faraonn (avatar)
    ...ljubav je kategorija iz oblasti estetskog trazenja i nagonskog prepoznavanja
    ima samo jedna ljubav na koju se svodi svaka
    to je medju muskarca i zene, da tako kazem i samo ta ljubav je pod okriljem osjecanja i datost je najstarija jer je umetnuta u genima kao najjace zblizavanje koje priroda daje radi sebe a sve ostalo je borba covjeka da prirodi podvali i ako je to nerazumno...od kada je covjek poceo 'neslaganje' sa pruzenim mu sredstvima
    od tada dobija po mjeri svojoj i darove njene...kod toliko definicija ljubavi
    niti jedna je ne dotice
    zato sto je definisu oni koji su mnogo ljubavi srusili , oskrnavili ili izgoreli u njima
    zar takvi da nju karakterisu...oni koji imaju na to pravo oni ne umiju jer su u njoj...Grome...
  13. Гром (avatar)
    Нагон, оно што те гони да радиш нешто. Па љубав сама је покретачка сила која нагони да чинимо ствари. Љубав према коцки нагони коцкара у коцкарницу, љубав према алкохолу нагони човека укафану. љубав према забави на нагони да тражимо забаву. Како хомосексуалци немају тај нагон према женској љубави? Ми васпитањем креирамо личност наше деце а кроз васпитање их упућујемо на праве или криве љубави. После тога те љубави наше деце постају њихови нагони који их терају да чине шта чине. А што се заљубљујемо у лепе жене, оне које ће нас у очима других уздићи? нико не воли да му жена буде ружна и да нема баш никаквих вредности. Није ли то показатељ колико су себичне наше љубави према другом полу. А себичност и љубав се нешто баш и не миришу. девојка као будућа мајка својим умом тражи способног мушкарца који ће моћи да одхрани њену децу, а телом тражи здравог мушкарца који ће посејати добро и здраво семе, да дете буде здраво. И ако га нађе заљубљује се у њега. Где је ту љубав?
  14. LadyDydy (avatar)
    Dragi Grome,Faraonn se zagledao u genetski kalendar, jos u prvi nagon nastao u telu covekove vrste,prirodni nagon,koji vekovima struji prenoseci se ,kao i ostali nagoni u prirodi zarad prezivljavanja i opstanka vrste.Tad ne bese alkohola,kocke ...Nagon taj nije motiv ,nije slabost,nije vrlina,nije ljubav ni drugi osecaj,to je sila prirodna kao bilo koja druga sila prirode.
    Dragi Grome, u danasnje vreme svakako ste u pravu ,mnoge "ljubavi "dolaze iz glave,ali samo one koje dolaze iz srca tj. prirode covekove,potrebe za pripadanjem,prepoznavanjem,zblizavanjem zasluzuju taj naziv.
    Nazalost prava ljubav,neizgoriva,neunistiva u danasnje vreme dodje kao sedmica iz loto-a!
    A za to razlog traziti ima vec mesta pricati o alkoholu,kocki , onom sta se vaspitanjem na decu prenosi - ljudskom skrnavljenju i unistavanju -suprostavljanju prirodnosti i prirodi. Tako sam razumela Faraonna,pa pokusah svojim recima taj ugao posmatranja osvetliti,dati udeo zarad razumevanja .
    S postovanjem, LadyDydy :)
  15. Гром (avatar)
    Кад пушача питаш што не престане са пушењем, добићеш или одговор да је то јаче од њега или да не жели јер воли да пуши. Ако је пушење јаче од пушача и он не може да престане да пуши; како можемо таквог човека назвати свесним. Он је од Бога обдарен свим алатима да може да се одупре томе, али он не зна како, не зна ни да може; он мисли да не може и не може. Ти тврдиш да су људи свесна бића, е па ти ниси свестан своје несвести. Бити свестан себе значи бити свестан својих моћи и знати да их користиш. Човек је створен да може а се избори и с наркоманијом, али онај ко не зна како није ни свесно биће. Човек у сарадњи са Богом може да промени свој карактер, док наука за то нема одговор. Онај ко је духован то зна, док научници који своју науку базирају на материјалном о томе немају појма. Делимично свесних има један од сто. Мало свеснијих је један од хиљаду а мудар је један у десет хиљада. ето колко су људи свесна бића.