Култура овог света - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Гром

Култура овог света

Oceni ovaj blog
У Царству које ће доћи на уметнике ће се гледати као на друштвени смрад.
Једина вредност која ће се ценити је Љубав према Ближњем.
И сваки који велича уметност биће смрад, од кога ће окретати главу.
Уметност и култура овога света су рак- рана друштвеног живота, ко хоће да види.
Ствар је да култура овог света вреднује људе по делима која им је Бог дао, па самим тим нису ни њихова. Културан човек овога света ће рећи како је Леонардо Да Винчи био велики човек зато што је створио многа позната уметничка дела. А ко је иоле духован зна да човека великим само љубав може да учини. Култура овога света вреднује људе по њиховом делима, способностима знању,имању итд. А то нису праве вредности јер се по њима не мери човек.
Ево Господ Бог је створио милијарде људи да се не појави ни један исти, па га ретко ко велича. Нису ли пред Богом сви људи исти а ми величамо једног молера да је већи човек од осталих. Његов морал се и не помиње јер је он велики сликар.
Наше ћерке играју голе и нису ку*ве, него уметнице. Да не набрајам шта се све не ради а води се као уметност. Оне су ин, а онај пружни радник што ради за друштво на четрдесет степени у хладу је нико и ништа. Да се разумемо, лепе су Леонардове слике и остала дела, али то није разлог да славимо њега као екстра човека. То је погрешно у култури овога света која велича уметност.
Зашто смо сиротиња? - трчимо за погрешним вредностима и не можемо да их достигнемо. Јер има нешто у нама што нам неда да будемо баш толики нељуди. Само бараба у овом свету искривљених вредности може да успе.
Можемо да се обучемо за пар хиљада динара или да платимо одело и по неколико десетина хиљада, а ако га је сачинио уметник цена може да достидне и милионче. Шта ми плаћамо кад купујемо уметничко дело? –Плаћамо нашу погрешну преставу да ћемо бити већи у очима других људи. И, ако немамо новца да себи приуштимо већу вредност ми се осећамо као сиротиња. А истина је да нас сиротињом чине погрешне вредности овог света у које и сами верујемо. И васпитавајући децу да цене такве вредности, ми их васпитавамо да буду сиротиња целога живота.
Ако бих ја смућкао пар мириса и од тога направио неки нови леп мирис,то би било ништа. Али, ако би то урадио Антонио Бандерас онда би то била права ствар и могла би да се прода по несразмерно већој цени него што ти мириси вреде. Народ не схвата да се мода и укуси одређују у уму а не чулима, и да се маркетингом утиче на то шта ћемо ми сматрати укусним, лепим,вредним итд. Ми стога не размишљамо својом главом већ размишљамо културом која нам је наметнута кроз медије. И трудећи се да достигнемо вредности једне такве културе ми постајемо све сиромашнији, јер скупо плаћамо оно што ништа не вреди.
Да се разумемо, ја не знам какав је човек био Леонардо. Можда је био и добар човек, верник, па сад ужива у рајском насељу. Али му тај ужитак сигурно нису приуштиле слике него Вера и Љубав према Ближњем. Пред Богом његова је судбина била да буде вешт сликар и то га не чини ни великим ни малим на небу. Него људи који су ишта постигли у животу, желе да им се то цени као њихова величина. Из тог разлога они величају способности и знање као нешто велико да би се и њима то признало у величину а ми остали треба да робујемо тој њиховој опсесији.
Јесу ли нам потребне Леонардове слике да би били срећни, или Бардерасови парфеми, или да видимо Цецине голе груди? Има лепоте у уметниким делима,као што је најлепши цвет који расте у трњу. Али се то неможе узети као вредност по којој се мери Човек. Човека чине Љубав према Ближњем, Доброта, Милосрђе итд. И ко то нема у себи је нечовек па макар његова уметничка дела ценио цео свет. Тај је пред Господом Богом Ништа.
Интелектуалци нису препознали куда воде друштво ствари које су они видели вреднима. Својим виђењем добра, послужили су творевини уместо творцу. Систем вредности који су створили је јако тешко оборити, јер народ не жели да чује да је испао глуп. Некако више воли да чује како је у праву и кад греши. Исуса Христа су разапели само зато што им је говорио истину у погледу њихових заблуда. Интелектуалци то нису хтели да чују. Прост народ би то и прихватио, чак је имао све више присталица. Кад су интелектуалци оног времена видели да прост народ иде за Исусом Христом решили су да га убију, и тако задрже народ у ропству лажним вредностима.
Морамо да схватимо да је за нас једини излаз у вредностима као што су: Доброта, Милосрђе, Љубав према Ближњем итд. Погледајмо колико се новца троши на погрешне вредности, па сиромаштва би нестало да се тај новац потроши на милосрђе. Наш образовни систем вреднује децу по способностима а морал се и не помиње. Погледајмо Божје заповести. Па оне нису ништа друго до морални закон без кога једно друштво не може а опстане. Погледајмо пчелиње друштво, поред пчеле не стоји управник да надзире како ради.Чувари кошнице први иду у смрт да сачувају друштво, нема милиције јер је морал природно стање ствари за једно друштво. А ми људи; ако останемо без надзора на послу, или ћемо нешто да сломимо, или украдемо, или да мало одспавамо на послу. Покрали смо друштвену имовину где је све било наше, да би имали свако своје , и сада смо сиротиња већа него што смо били. Ово није друштво, ово је арена која је највећи домет интелектуалне елите, јачи преживљава. То нам је донела култура овога света и њене вредности.

Pošalji "Култура овог света" na Facebook Pošalji "Култура овог света" na Google Pošalji "Култура овог света" na My Yahoo! Pošalji "Култура овог света" na Live Pošalji "Култура овог света" na MySpace Pošalji "Култура овог света" na Twitter Pošalji "Култура овог света" na Digg Pošalji "Култура овог света" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Grome , da ne diraš Boga I isusa - te da ne pominješ onu razbojničku fraz : svi su ljudi isti pred bogom ----tekst ti bi bio super...ovako samo muljačiš...propovedaš fanariotski...pa možda smo mi blesavi , neznalice , ali nismo glupi....

...zašto su isti rudar koji ceo svoj vek kopa pod zemljom i Alija , Tuđman , Sloba , i sve one masovne ubice...vređaš bre čoveče...oniliko...kakve bog ima veze sa onolikim zločinima i zločincima koji to počiniše...pa ako ima veze čoveče , onda i nije baš neki bog...naročito ako su mu isti ovar rudar i svi ovi tločinci.....
    ...onda ti rođače zagovaraš kulturu ljudožderstva a maskiraš se iza "čovekoljubla"...ni sa tim bog nema veze . a kamoli sa ljudskim razlikama i zločinima koje počiniše ništaci !....

...životati mani se religije , ne ide ti od ruke....Bog ne haje za tvoju , pa ni za moju priču...ali ti i ne vidiš da vređaš čovečnost....zapamti : nigde i nikad neće biti dva ista u ovom kosmosu , pa ni dva ista čovekoljupca...tvorac je to udesio za vjeke vjekova...u razlikama je budućnost propovedniče !
  2. Гром (avatar)
    Не капирам шта није у реду са тим да су сви људи исти пред Богом? Бог подједнако воли и добре и зле, даје кишу и добрима и злима, Његово сунце греје и једне и друге подједнако. Осећања су једино где се разликујемо и Бог се радује са праведницима јер ми чинећи љубав према ближњима имамо лепа осећања а Бог њих осећа у свом бићу и радује се. Док људи који чине грех гаје осећања која растужују Бога и он њих осећа као тугу у свом телу, као гнев, љутњу. А Бог не жели да се тако осећа, Он би вечно да се радује с нама, да ми гајимо само лепа осећања и да испуњавамо Божанско биће радошћу.
    Слажем се да нема два иста човека и да се сви разликујемо, кад кажем да су сви људи исти пред Богом онда мислим да је он непристасан судија и да је његов суд за све исти.
    Што се тиче греха сви грешимо. Преко пророка Бог каже да смо сви огрезли у грех, и да је најбољи од нас као кад би се ослонио на трн. Погледајмо које је грехе Христос осудио а које опростио: Опростио је прељубници и разбојнику, царинику такође. А осудио је лицемерје( кад се неко претвара да је свет пред људима), себичност, поноситост,итд. Прељубници, цариници и разбојник су знали да греше и нису се правили да су праведни, нима је лако да се понизе , да се покају и нађу избављење. Проблем је са гордошћу, поносом, самољубљем, јер ти људи не желе да се преобразе, они мисле да су праведни јер испуњавају форму религиозности и не разумеју да ће их осећања која гаје сурвати у провалију. Они осуђују ове који нису далеко од покајања јер су свесни свога греха, а да притом сами чине грех тако што суде.
    Наше мисли су терен где се води битка за душе а ту смо сви танки, Лепо каже Бог: као кад би се човек ослонио на трн; тако се Бог може ослонити на најбољег од нас.
    Ažurirano 21.07.2015. u 19:44, autor: Гром
  3. 123loncar (avatar)
    Grome , nije bog dobri pekar koji hleb deli razbojnicima , kako njima tako prosijacima i carevima.....stoga on ne daje kišu , sunce , jutro veče....
    ...to su prirodne pojave uređene za vjeke vjekova....uređene , ako oćeš i biblijski pre stvaranja čoveka....možemo se mi pobiti i poubijati do poslednjeg , tu se stvari neće promeniti ni za jotu...ako to razumeš , razumećeš mnogo toga....

...ako su pred nekim jednaki ubijeno dete i njegov ubica , onda je on saučesnik , podstrekač - zagovornik nečovječstva...a Bog nije to...ako li je pak to , on ljudima kao takav ntreba , onda je to bog neljudi i zločinaca....
    ...samo kukavica može "praštati" zločine , da se umili i dodvori silnim zločincima , sve misleć da tako će se spasiti zločina....takvi kukavni gmazovi ne stoje međ ljudima....njih niko ne ljubi , čak ni silni zlotvori....

...i u opšte , u ovaj svet rulje i kaljuga besčovečnosti ne treba uplitati Boga !...počeće zbog ovog sveta zverskog , da sumnja u sebe !
  4. Гром (avatar)
    А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други;
    И који хоће да се суди с тобом и кошуљу твоју да узме, подај му и хаљину.
    И ако те потера ко један сат, иди с њиме два.Ко иште у тебе подај му и који хоће да му узајмиш, не одреци му.
    Зули сте да је казано: Љуби ближњег свог, и мрзи на напријатеља свог.
    А ја вам кажем; љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који вас мрзе и молите се Богу за оне који вас прогоне;
    Да будете синови Оца свог који је на небесима; јер Он заповеда свом сунцу, те обасјава и зле и добре, и даје дажд праведнима и неправеднима. Мат. 5.39-45
    Ти изгледа ниси ни читао Св. Писмо кад верујеш да природа даје кишу и да је сунце природна појава. Јел то нека нова религија? Колко видим ти немаш појма како је Бог уредио сав живот у васељени и свим његовим световима. Видим овде у твојим порукама гомилу предрасуда у вези хришћанства, што је типично за људе који о хришћанству појма немају
  5. 123loncar (avatar)
    "sveto pismo"...objava za svet....i šta svet ima tako veliko i kosmički značajno - sa "svetim pismom" i bez njega....sirotinja , beda , glupost , neznanje , povodljivost , prostakluk , bedno lukavstvo ,mržnja , krvav ništakluk , sodomizam i gomorizam --- čemer i jad....šta je u tome mudro pa ga ne treba izbegavati i od sebe odstranjivati...dal iole pametan čovek će sebe uvsti u bilo koje stanje ovde nabrojano....u pobrojanim stanjima nema čoveka , pa onda ništa sveto nije ni veliko.....

...zašto ljubiti neprijatelja svojega....malo ko iz tog svetog sveta zna...kako da razume svet ovu metaforu , kad je prepun gluposti , neznanja i mržnje....
    ...a od neprijatelja treba učiti , brzo i efikasno...treba upoznati moći i sile koje mu daju pravo na neprijateljstvo....jerbo "vuk na ovcu svoje pravo ima , ka tiranin na slaba čoveka "....učenjem se čovek očovečuje i oslobađa bespomoćnosti....pa kad upoznaš moći svoga neprijatelja , on tad postaje i pobediv - jer su ti njegove sile postale znane...samo su znane sile pobedive....a kad se spremaš za pobedu znanih sila , ti se opremaš neznanim silama tvom neprijatelju....tako postaješ moćniji od svog neprijatelja... a kad si moćniji od svog neprijatelja moli se za njegovu sudbinu - budi milostiv prema njemu , jer si stekao moći da se očovečiš a ne da se razčovečiš....
    ...zaključak - sveta je dužnost čoveka da odbrani od svih neprijateljstava čovečnost u sebi i oko sebe...a to može samo ako poštuje neprijatelja i uči da upozna , razotkrije i predupredi sve njegove moći i njihove sile....

....nije poenta čitati , poenta je razumeti ono što čitaš....ne čita se zarad slepe poslušnosti koja drema u bukvalizmu , već zbog saznavanja i očovečenja....

...za mnoge neće nikad doći vreme . saznajno vreme da čitaju knjige od postanka...a mnogo su opasni puki deklamatori tih knjiga , a od njih su opakiji manipulatori koji navalentno šire svoj farisejski obrazovni bukvalizam....zaglupljivanje sveta zarad parazitiranja na njegovoj grbači ispod svakog je ljudskog dostojanstva !
  6. Гром (avatar)
    Покушаћемо овако: Библија није написана тако да би се могла користити као извор знања; читаш је па нешто научиш. Не, она је написана да буде храна за ум. Као кад гледаш неки филм па после имаш мисли о ономе шта си видео, појаве се неке идеје и слично. Кад ум нахранимо кроз пажњу онда он то после прежвакава у доколици и појављију се разне идеје и мисли које су витамини или отров за наше духовно биће. Баш као што желудац разлаже храну на разне материје тако и наш ума разлаже оно чиме смо га пажњом нахранили на мисли и идеје. После желуца иду јетра и бубрези да пречисте лоше материје од добрих пре него се тело нахрани. Тако је посао нас као божанског бића да кроз Разум који је део Бога у нама, проверимо мисли и идеје пре него се наша душа отрује погрешнима. Тако и кад читамо Библију, неминовно ће се после тога појавити разне идеје у нашем уму, од оних које осуђују до Божјих откровења које дају Библији и ономе реченом у њој један нови смисао. Људи који се у својој мисли ослањају на интелект и не проверавају мисли које долазе од њега се нахране отровним идејама из процеса варења, док разумни саслушају интелект а онда сачекају да виде шта каже разум на то, Они сачекају откровења и нахране своју душу витаминима. Ови што су своју душу нахранили отровом су пуни огорчења на Библију и све што пише у њој, а ови што су нахранили своју душу витаминима имају један неописив осећај задовољства што су открили један нови свет препун лепоте. Задовољства што су открили нешто ново, нешто што нису нислутили. Задовољство јер су открили Царство Небеско ту у себи у свету својих мисли. Ја ти пишем о тим стварима, али се то не да описати, То мора доћи из нас самих, да искусимо те ствари и знамо да су стварне. Ево пишем ти ал знам да ми нећеш поверовати; сумњом да лажем,или сам преварен ти ћеш убити реч и никад нећеш сазнати о каквој сам ти лепоти писао.
    Ažurirano 22.07.2015. u 21:40, autor: Гром