RAD NA CRNO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

RAD NA CRNO

Oceni ovaj blog

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)

RAD NA CRNO

Znate šta. Tolike godine sam legalni privatnik, i dosta je bre. Mislim, i dalje ću da radim svoj posao na zakonski morajući utopijski i degradirajući način, ali delimično prelazim u ilegalu. I nikako država to ne može da mi oporezuje ma koliko ja zaradila, a mnogo mogu da zaradim. I Maca takođe. Pa to je porodični biznis. A i ja ne vozim (ne dadoše mi dobri dušmani), tako da neko mora da nas preveze od tačke A do tačke B zarad biznisa.Tradicija mora da se očuva kako god. Kamo lepe sreće da ta ista tradicija nije na umoru kod ovog našeg, mislim, vašeg i mog naroda. Di bi nam narodski kraj bio da tradicija tradicionalno ne ropće. A nije da nemamo prirodne resurse. Imamo, i to mnogo originalnog semena, originalnih uslova, te nam i usevi, kao i gotovi proizvodi, mogu biti originalni i vrlo skupi na svetskom tržištu gde je deficit pameti i normalnosti date od strane Prirode superiornoj ljudskoj vrsti.

I eto, reših da se bavim privremenim i povremenim poslovima isključivo u sivoj zoni u slobodno vreme koje ću naći uvek, zato što ljubav uvek pronađe vremena za sebe. Država za ovaj vid zarade nije još izmislila poresku prijavu, a ni elektroniku. Nema dugovanja a ni državnih izvršitelja. Nema ni zakona, ni pravilnika, ni mišljenja resornog ministarstva, ni ministara ni njihovih pomoćnika koji za ogromne plate izmišljaju kako će razvoju stati na put, a ni inspektora. Nisu imali od koga da prepišu, a narodnu pamet su odavno prestali da koriste. A vala i neće imati čiji rad da iskopiraju, jer ovi “dobri” belosvetski đaci i ne znaju da taj vid zarade postoji. Umeju samo da rade za samointeres nalogodavca dok ne izumru ili dok ih ne utepaju, tj. dok im ne istekne dobro sakriven rok trajanja. E, to, prepisivanje će nam doći glave, jer sledeća faza je potpisivanje kapitulacije.

Dakle, promovišem ovaj vid rada na crno. Garant neoporezivo i ne treba ni jedan šraf od državnog aparata da izdržavate na svojoj privatničkog grbači. Ne treba mnogo ulaganja, samo ljubavi prema drugima i za druge. Zarada je u duševnom miru, pramenovima sreće koji vas obuku od glave do pete, osećaju zajedništva, pripadanja, svrsishodnosti momentalnog razloga postojanja. Zarada je u ponosu na stvoreno. I sve je to konkretno, opipljivo a opet, tako raznoliko i promenljivo. Snaga sama dođe da se u Ijubavi pronađe, i poštovanje, ko njen najverniji kavaljer. Najlepši par od kako je sveta I veka. I tu je, svuda oko nas, na dohvat ruke, taj rad na crno, samo treba pogledati i progledati. I da znate, niste ni malo manje strastveni, ni malo manje poželjni kao muškarac ili žena, ni malo manje pametni, ni malo manje produktivni u životu u bilo kom smislu, ni malo manje zadovoljni…..naprotiv, osećate se, sa svojim znanjem i iskustvom obučenim u te raskošne odore raznih vrsta ljubavi, aktivnim i vrednim učesnikom u stvaranju života. Da je lako, nije, da se ne lažemo. Ljubavi su takve, teške za stvaranje, još teže za održavanje, ali stoga najlepše. Na žalost, postaju raritet. Vredi razmisliti o tome zašto postaju retka skupocenost.

.

Ček da turim legendu zarad pravilnog sVaćanja slikica:
prva slikica........nanino pile koje čuvaju naše kereće ljubavi kod nas u avliji
druga i treća slikica......prelepo druženje sa podosta prijatelja.....crni lonac je taman bio
četvrta slikica..........jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

PS Dobar dan vlasnicima skupocenosti

Pošalji "RAD NA CRNO" na Facebook Pošalji "RAD NA CRNO" na Google Pošalji "RAD NA CRNO" na My Yahoo! Pošalji "RAD NA CRNO" na Live Pošalji "RAD NA CRNO" na MySpace Pošalji "RAD NA CRNO" na Twitter Pošalji "RAD NA CRNO" na Digg Pošalji "RAD NA CRNO" na del.icio.us

Ažurirano 18.06.2015. u 20:16, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Kiki_GNR (avatar)

Imaš ti tu puno lepih skupocenosti

Hvala bogu da ima još nekog

Ja sam se "opametila" pre nekoliko godina

Pozdrav Ljiljka
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Kiki_GNR

Imaš ti tu puno lepih skupocenosti

Hvala bogu da ima još nekog

Ja sam se "opametila" pre nekoliko godina

Pozdrav Ljiljka
    Ima skupocenosti samo tamo gde stanuje ljubav,
    Kod nas ima par komaTa, Bogu fala, a pomalo i nama
    Ma znam ja to poodavno, no morali da se steknu uslovi i prođu sva moranja

otpozdravljam
  3. Lord Gledston (avatar)
    I pored najbolje volje,ne mogu da podrzim NIKAKAV rad na crno.Svi mi,moramo da podrzimo napore nase vlasti,
    da od ove drzave,koja je decenijama,bila "siva" zona Evrope,napravimo pravnu drzavu.Sta to znaci ? Ako je drzava
    jaka,ako vladaju pozitivni zakoni,onda je to,na dobrobit svakog pojedinca.

Huskati ljude oko sebe,da rade na crno,veoma je lose za sve nas.Mi kao pojedinci,moramo uvek imati na umu,
    da je drzavni interes,vazniji od interesa pojedinca.Mi moramo razviti svest kod ljudi.Mi moramo objasniti svakom
    pojedincu,da svi mi zajedno,samo mi,slozni i skloni samo postenom radu,cinimo Drzavu.

Svako od nas,ko god radi bilo koji posao "na crno",vadi po jednu ciglicu,iz zajednicke zgrade,koja cini drzavu.
    Mi moramo da shvatimo,da kada kazemo DRZAVA ! Da smo to,ustvari svi mi.U nasem narodu,ukorenio se jedan
    los nacin razmisljanja.On se sastoji u tome,da pojedinac misleci da vara drzavu,ne shvata,da vara samoga sebe
    i sve nas zajedno.

S toga predlazem,da otpocnemo borbu,protiv tog nesrecnog rada "na crno",jer to urusava sam temelj nase mile
    nam zemlje Srbije.
  4. Tamišarka (avatar)
    Meni je taj rad na crno nekako poznat ali je malo priznat doduše to bi moglo da bude i ulaganje u buducnost a to se kako god okreneš isplati, nekome a kome... hehehe... ma bitno je da bude toplo oko
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Lord Gledston
    I pored najbolje volje,ne mogu da podrzim NIKAKAV rad na crno.Svi mi,moramo da podrzimo napore nase vlasti,
    da od ove drzave,koja je decenijama,bila "siva" zona Evrope,napravimo pravnu drzavu.Sta to znaci ? Ako je drzava
    jaka,ako vladaju pozitivni zakoni,onda je to,na dobrobit svakog pojedinca.

Huskati ljude oko sebe,da rade na crno,veoma je lose za sve nas.Mi kao pojedinci,moramo uvek imati na umu,
    da je drzavni interes,vazniji od interesa pojedinca.Mi moramo razviti svest kod ljudi.Mi moramo objasniti svakom
    pojedincu,da svi mi zajedno,samo mi,slozni i skloni samo postenom radu,cinimo Drzavu.

Svako od nas,ko god radi bilo koji posao "na crno",vadi po jednu ciglicu,iz zajednicke zgrade,koja cini drzavu.
    Mi moramo da shvatimo,da kada kazemo DRZAVA ! Da smo to,ustvari svi mi.U nasem narodu,ukorenio se jedan
    los nacin razmisljanja.On se sastoji u tome,da pojedinac misleci da vara drzavu,ne shvata,da vara samoga sebe
    i sve nas zajedno.

S toga predlazem,da otpocnemo borbu,protiv tog nesrecnog rada "na crno",jer to urusava sam temelj nase mile
    nam zemlje Srbije
    .
    Da se borim Ne pada mi na pamet. Ja se odmah predam
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Tamišarka
    Meni je taj rad na crno nekako poznat ali je malo priznat doduše to bi moglo da bude i ulaganje u buducnost a to se kako god okreneš isplati, nekome a kome... hehehe... ma bitno je da bude toplo oko
    E, to je pos'o.......em ti je sad lepo, em đže ti u budućnosti biti lepo i toplo oko
    Ljubav (svaka vrsta) je kao kuća....ako je temelj loš, badava zidaš
  7. Lord Gledston (avatar)
    Gornji komentari,nikako nisu prikladni nasoj omladini.Imaju sta da vide mladi.Tetke u prezrelom dobu,uce ih da
    rade na "crno".Rad na crno,nije posten rad.Pa zar treba to,mladim ljudima iznositi kao primer.Nas narod,ima
    jednu lepu izreku,za takve slucajeve: "Cega se pametan stidi - .ud se ponosi" !!!
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Lord Gledston
    Gornji komentari,nikako nisu prikladni nasoj omladini.Imaju sta da vide mladi.Tetke u prezrelom dobu,uce ih da
    rade na "crno".Rad na crno,nije posten rad.Pa zar treba to,mladim ljudima iznositi kao primer.Nas narod,ima
    jednu lepu izreku,za takve slucajeve: "Cega se pametan stidi - .ud se ponosi" !!!
    Nasmeja me svojim čitanjem i pisanjem. Niko gore nije ni omladinac, pa što bi mi pisali za omladinu
    A sad ozbiljno.
    Vidiš, to je lepo što zasmejavaš, ali iza tvojih komentara na mojim blogovima, pa i ona ovom, a i kod drugih blogera, stoji toliko toga što kažeš ne želeći da kažeš baš to što si rekao. Kontraproduktivan si. Pokušavam da ne ulazim u diskusiju sa tobom i tvojim namernim pogrešnim čitanjem koje u komentarima ispoljavaš iz samo tebi znanih razloga. Takođe znam da vrlo dobro znaš o čemu pišem, o kakvim ljubavima i o kakvom osećaju života. Tvoje borbe sa samim sobom u virtualu su samo tvoje. Izvini, ali u njima ne želim da učestvujem. Nemam ni volje ni namere da se rasipam. Uvrede, daj nekom ko na njih reaguje lično, i ne prilazi im sa psihološke strane. Ima toliko ljudi na netu koji reaguju na provokacije nepoznatih osoba sakrivenih iza nikova. Na tvoju žalost, nisam od tih.
    Izvini me Lorde, čekaju me sve moje ljubavi.
    Ažurirano 18.06.2015. u 22:25, autor: LJILJA MMM
  9. duska.vodolija (avatar)
    LJILJO, pogledala sam tvoje slike naravno mila i tebe bas si mi kul ...
    Sav tvoj svijet i sve tvoje rijeci su ljubav .
    Samim rodjenjem si dobila ime I ono te vodi .
    Zelim ti da pises tvoje MOZGALICE iskrene iskrice iz tvoje glavice da budes dijete sto duze .

Zarada je u ponosu na stvoreno. I sve je to konkretno, opipljivo a opet, tako raznoliko i promenljivo. Snaga sama dođe da se u Ijubavi pronađe, i poštovanje, ko njen najverniji kavaljer. Najlepši par od kako je sveta I veka. I tu je, svuda oko nas, na dohvat ruke, taj rad na crno, samo treba pogledati i progledati. I da znate, niste ni malo manje strastveni, ni malo manje poželjni kao muškarac ili žena, ni malo manje pametni, ni malo manje produktivni u životu u bilo kom smislu, ni malo manje zadovoljni…..naprotiv, osećate se, sa svojim znanjem i iskustvom obučenim u te raskošne odore raznih vrsta ljubavi, aktivnim i vrednim učesnikom u stvaranju života. ...
  10. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio duska.vodolija
    LJILJO, pogledala sam tvoje slike naravno mila i tebe bas si mi kul ...
    Sav tvoj svijet i sve tvoje rijeci su ljubav .
    Samim rodjenjem si dobila ime I ono te vodi .
    Zelim ti da pises tvoje MOZGALICE iskrene iskrice iz tvoje glavice da budes dijete sto duze .

Zarada je u ponosu na stvoreno. I sve je to konkretno, opipljivo a opet, tako raznoliko i promenljivo. Snaga sama dođe da se u Ijubavi pronađe, i poštovanje, ko njen najverniji kavaljer. Najlepši par od kako je sveta I veka. I tu je, svuda oko nas, na dohvat ruke, taj rad na crno, samo treba pogledati i progledati. I da znate, niste ni malo manje strastveni, ni malo manje poželjni kao muškarac ili žena, ni malo manje pametni, ni malo manje produktivni u životu u bilo kom smislu, ni malo manje zadovoljni…..naprotiv, osećate se, sa svojim znanjem i iskustvom obučenim u te raskošne odore raznih vrsta ljubavi, aktivnim i vrednim učesnikom u stvaranju života. ...
    Hvala Dule, na lepim željama. Da, moj svet je ljubav u milion oblika i boja. U drugom svetu ne želim da živim, a i ne umem, što nikako ne znači da nisam realna i ne stojim čvrsto na zemlji. Naprotiv, ljubavi su vrlo zahtevne i realne. Poznajem mnoooogo ljudi koji vole ljude, brinu o drugima i pokazuju to na mnogo načina. To znači da je moguće ljubavima obojiti neljubavi, jer svi imamo neljubavi.
    Pišem za knjigicu na mnogo tema, ali objavljujem delove kako mi dođe
    Suštinski pasus si izvukla iz celog teksta.
  11. Tol (avatar)
    Ako je "rad na crno".emocija...ljubav...meni tu nema logike
    zašto bi se i plaćali porezi državi? to nema smisla nikakvog..ako dobro shvatih tvoju besedu
  12. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Ako je "rad na crno".emocija...ljubav...meni tu nema logike
    zašto bi se i plaćali porezi državi? to nema smisla nikakvog..ako dobro shvatih tvoju besedu
    To je zato što nisi privatnik a ni knjigovođa. Malo je zbrkan tekst, priznajem, ali ja jesam sve ovo napred pobrojano

Još jedino emociju i ljubav kao ni poštovanje država nije oporezovala. Naravno da se ne plaća porez na to, ali samo zato što se nisu još setili Porezi su pomenuti u negativnom smislu po državu, kao paralela da samo na vazduh još ne plaćamo, da svi imamo čip, da su troškovi enormno visoki a posla nema itd. itd, tako da mu emocija dođe kao "rad na crno".........budeš sav sretan što si ostvavio prihod i ne moraš da platiš za to. Kako ekonomske stvari jako loše stoje, treba koristiti tu rupu „rada na crno“ i prihodovati što više na crno da bi bili jači za ono što tek sledi.....kapitulacija duha, para, svega. Snaga je u zajedništvu odvajkada. To je tradicija ovog naroda koju isti taj narod zaboravlja ophrvan osnovnom, svakodnevnom egzibicijom preživljavanja.
    Zato moramo nahraniti svoju svrhu postojanja, imati zdrav razlog postojanja, razlog da idemo dalje, da bi mogli proći sa što manje ozleda i sačuvati jezgro stvorenog.

13. Tol (avatar)
    ma, darling..svi smo oporezovani..ne brini..na svakom mestu i za sve i svašta..
    .kod tebe je barem vazduh donekle zdrav...kod mene ni to a ni voda-koju plaćam debelo...
    a za ljubav...prema nekome...odavno zaboravih..pa tu nemam potrebu (niti smatram da treba) da "plaćam" da bih dobila mrvu-dovoljnu za život
    ostade samo svidjanje-potreba prema nečemu.
    eto, barem nešto
  14. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    ma, darling..svi smo oporezovani..ne brini..na svakom mestu i za sve i svašta..
    .kod tebe je barem vazduh donekle zdrav...kod mene ni to a ni voda-koju plaćam debelo...
    a za ljubav...prema nekome...odavno zaboravih..pa tu nemam potrebu (niti smatram da treba) da "plaćam" da bih dobila mrvu-dovoljnu za život
    ostade samo svidjanje-potreba prema nečemu.
    eto, barem nešto
    ama ne plaćaš nego uživaš ...lele, sve si pobrkala duguje i potražuje ko da si knjigovođa
    Ažurirano 20.06.2015. u 22:39, autor: LJILJA MMM
  15. Doktor Zo (avatar)

P. S. Sličke su super!
  16. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Doktor Zo

P. S. Sličke su super!
    baš lepo što si stigao izlečen

hahahah