RELIGIJA OPIJUM ZA MASE

Ako kontate da je reč o lenjinizmu i marksizmu , grdno se varate ! Nije čak reč ni o matrijalizmu , a ponajmanje o neverništvu . reč je o naučnim saznanjima koja donosi moja omiljena bulevarska žutara .
Da ,
NAUČNICI TVRDE Molitve i droga jednako utiču na mozak?




Mozak ljudi koji su na halucinogenim drogama vrlo je sličan mozgu sveštenika ili vernika tokom molitve - tvrde naučnici.Skeniranja pokazuju veliku sličnost u radu mozga opatice tokom molitve i osobe koja je na jakim narkoticima.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Z...-TVRDE-Molitve-i-droga-jednako-uticu-na-mozak

Nešto mi se javlja , ovi dilberi što valjaju drogu , po ovome božiji su ljudi ! Moglo bi se reći . oni ekspresno ljudske umove isporučuju nebesima , bez onih ritualnih molitvenih beskrajnih radnji . No opet ta ekspresnost u dosezanju umne gotovo trenutne pobožnosti mnogo košta - što direktno , što indirektno posledično , tek nije za argatorsku sirotinju i one besposlene , iz korpusa tehnoloških viškova , koji ruku na srce , i bogu , i narodu su teški .
Onda ti besposličarski korpusi , da ne zaostaju za ovima , bogatunima - narkomanskih vernika , oni nek porane pa na molitvu , dan noć , dok ne dosegnu molitvenu onostranost i religijsku opijenost ! Uglavnom u doživljaju ima mesta za sve , kako za bogate , tako i za siromašne .
Šta znači nauka ! A gotovo juče smo mislili , onako neznalički , da druge ubijaju , zar ne !
 
Sve zavisnosti su posledice psihickog bola, uskracenosti, bega, zapostavljenosti.Zato sto je vezana za emocionalni svet i svest u pitanju je striktno psihicka bolest.Prica se o duhovnosti kada je neciji karakter kao i psiha isprepletana dubokom umnoscu, intelektom.Kod zavisnosti se ne moze govoriti o umnom i intelektu jer u tom slucaju niko nikada ne bi bio ovisan o bilo cemu, pa bilo to droge ili religija.Bilo bi dovoljno na intelektualnom nivou presabrati cinjenice i reci: Droga nije dobra za mene i necu da se drogiram, verujem, budem ovisan..etc.Medjutim svi znamo da je to nemoguce.Ovisnosti dolaze iz najdubljih delova psihe koji su takodje kao i sve vezani za sakrivene hemijsko bioloske procese u mozgu a i celom nervnom sistemu. Reci da je nesto duhovna bolest je kao i izjaviti da je secerna vuna kolac.
 
Poslednja izmena:
...ja mnim , da ta istraživanja koja skriveno popularizuju sredstva koja dovode do , takozvanih , bolesti zavisnosti , plaćena su debelo od onih koji valjaju ta sredstva , i sa tim zgrću nevićene novce , nezavisno od nesreće u koju uvlače korisnike tih sredstava....XXI vek , krenuo je u liberalizaciju zla , navodno braneći ljudske slobode i čovekovo lično pravo da se sam stara o sebi nezavisno od svih - zajednice pa i roditelja...danas se teži tome , da lekar , navodno iz etičkih razloga , nesme da kaže roditelju zdravstveno stanje njegocvog deteta , ako ovo ne želi - pa nek je i sto puta narkoman !....sve u službu profitabilnosti....
 
ljilja milos;bt272499:
Droga se može lečiti na duhovnom području.
Kad čoveka koji se drogira dovede do iskustva Boga , do prisutnosti Boga , u trenutku je on - slobodan.
Jer droga je duhovna bolest a ne psihička.

ta nemoj mi kasti!!! :hahaha:
Ideš u crkvu i nemaš problema, ma dajte ne zajebavajte, religija nije droga, religija je obmana, laž.
Vera je lično ubeđenje, nema blage veze sa religijom!!!
Ja ću sutra, ako izgubim pamet, ako odlučim da varam ljude, lako smisliti novu religiju!
Vera u partiju ili politiku je takođe vid religije!

Znanje podrazumeva verovanje, istini i opravdanje,
to su tri nužna i dovoljna uslova, ostalo su zablude i samoobmane!
Neki ljudi ne razumeju temu, a opet vole da komentarišu;
znanje podrazumeva verovanje
(ne u religije), ali verovanje ne podrazumeva znanje!!!!

A šta je to duh?
Ima li duha van religije?
Šta je religija, a šta duh, kakva je veza?

Evo i slogana:

"Ajd' se privedemo bogu pa ćemo da ostavimo drogu!" :hahaha:

Mislim i na pušače i alkoličare! :rotf:
 
Poslednja izmena:
ne radi se o "veri u sebe".
Čovek ima strasti, želje, nade, razočarenja...
nagoni postoje u čoveku, postoje želje, postoje stremljenja, odluke, a i "moda"...
mladim ljudima vladaju nagoni!!!!!! SEXUALNI NAGON je osnovni pokretač mladog čoveka!

Kako najlakše doći do sexa, preko pijanki, žžurki, druženja,
a kako dalje?.... treba se "otkačiti"; ko god je "bio mlad" to zna.
Neki se boje, neki neće, neki su tako vaspitani, neki ovo, neki ono... psihologija ličnosti.

Neki su strastveni pušači, neki nikad nisu zapalili cigaretu...
države bi za dva dana mogle da spreče drogu, kad bi želele,
a što bi ukidale svoje crne fonodove ( nešto kao crno tržište),
kao i korupciju i mito? Države to neće.
Oligarhijama su bitnije privilegije od "zdravlja države"!
Oligarhije zajedno sa svojim satrapima su zlo svakog društva i rade samo za svoj interes!

Zašto pušimo, zašto se premijer hvali "ubranim" akcizama na
cigarete, a toliko umrlih od raka?
Zašto se ne zabrane cigarete kao i drugi opijati?
( ja bih ljude pustio , inače sam strastveni pušač, da se truju po svom izboru),
koja država ili religija treba da propisuje tuđi život?
Ko je taj koji će pojedincu da kaže šta je za njega najbolje?
Samo obrazovanje, a na pojedincu je da odluči! Ne sme se ništa nametati,
ne smeju se ugrožavati slobode. Moj život je moje vlasništvo. Nema boga koji će
da me spreči u mom slobodnom izboru. Neću da se ubijem, a nemam vere u sebe,
ne zbog tih sranja i tralalajki, nego zbog predrasuda, neću da žalostim decu!
A nisam ničim zadovoljan, ni svetom, ni sobom, ni zlom koje vidim oko sebe, ni mnogo čime!
Najmanje je u pitanju vera u sebe. Najviše vere koje imam je vera u sebe. Znam ko sam,
šta sam, šta neću... Znam i šta bih hteo ali to ne mogu, ne zbog nevere u sebe....
Neću da pišem koji su to razlozi jer mogu izgledati subjektivni, a i jesu, jer svi smo subjektivni....
Mada sam ateista, svaki čovek treba da bira u šta će verovati i u pravu je svako, čak i kad okolina smatra da on greši.
Pojedinac je uvek u pravu kao i gomila oko njega koja drugačije misli!
To se ne odnosi na magarce kojih trenutno najviše ima!
E, to je sloboda!
Pojedinac iznad države. Država zloupotrebljava "društveni ugovor"!
Država da da malo više obrazovanja i kulture, besplatno znanje, a potom ljudi neka odlučuju
po svom znanju, shvatanju i savesti. O ličnom životu može da se pita samo ličnost!

A ko meni da zabrani da se ubijem ako ja to hoću?
A zašto ja hoću da se ubijem?
Zbog nedostatka vere u sebe?
A možda hoću da sam iznad boga?
Ja sam vlasnik svog života, tu me ne obavezuje nikakav "društveni ugovor"!
Vera u sebe je sranje. To je priča za malu decu, obmana.

Razum je duša. Biće je i telo i duša i još po nešto.
Ti to ne znaš!!!!!

Biće je i konj i magarac, i kamen i voda i vazduh....
Sve što jeste, postoji ili bivstvuje, sve - jedno, celina, mnoštvo u jednom.....!
Ko želi da zna mora se manuti dogmi, nema apsolutnih istina, sem u religijama!
 
Poslednja izmena:
Da je religija droga,to najbolje znaju oni,koji se aktivno bave politikom.Svaki rezim koji je dosao na vlast,zeli da ima
Crkvu uza sebe.Zasto.Pa jasno je zasto.Narodu treba isprati mozak.To je san svakog diktatora (od Cezara pa naovamo).
Ko moze bolje isprati mozak,pogotovu,neukom narodu.Naravno,Crkva.Svako ko dodje na vlast,zeli da ima "srdacne" odnose sa Patrijarhom.I politika je takodje,jedna vrsta,vrlo jake droge.Postoji i treca,vrlo jaka droga - prostitucija.
Politicka prostitucija,u sadejstvu sa verskom,kao i sa onom klasicnom,daje odlicne rezultate,za svaku vlast.

Mogu reci,da sadasnja vlast u Srbiji,za razliku od prethodne,drzi pristojnu distancu od crkvenih glavara.To je veoma
pozitivno,za napredak u svim sferama zivota Srbije.
 
...sve čovek da ti oda priznanje , kad na kraju ispliva istina : "Mogu reci,da sadasnja vlast u Srbiji,za razliku od prethodne,drzi pristojnu distancu od crkvenih glavara.To je veoma pozitivno,za napredak u svim sferama zivota Srbije."

...a ono postrojavanje i imenovanje u vojvode , a pre toga pričest i sl...pa onaj pričest vaskršnji i irinejska jajca....ej Lorde , Lorde ...da nije bilo crkve sa botom - demokratsim otpadnikom , oni bi i dalje nosili šešeljevske i mladićevske majice , krstili se i pljuvali sve redom...šta ti bi Lorde !...oni su klasičan crkveni proizvod - duhovni primitivizam i beda ljudske časti !
 

Back
Top