IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !

Oceni ovaj blog
Sudeći po uređivačkoj misli najstarijeg lista na balkanu , ta stvar sa istorijskom roptarnicom - neće proći .
No pasará !

U toj novinčini , stvar o ova dva ZAKONSKI IZMIRENA , nekad suprostavljena tabora , koji su uglavnom vodili "klasnu borbu" samo njima znanu , te samo njima ponaosob i moguću kao korisnu ; te u toj borbi krvavili gaće , kako svoje tako i narodne , naravno, čak i mnogo posle okončanja tog velikog rata , zarad očuvanja narodnog bića , ovako zaključuje cenjeni kolumnista :
" Ipak , to nije razlog da ne budemo ponosni što smo imali dva antifašistička pokreta dok se većina naroda u našem okruženju borila na strani nacističke Nemačke . "
Predpostavljam da mrtvi , mislim na one što izginuše od njihove prijateljskoj vatre , kao uzgredna šteta , nisu ponosni na svoju smrt i njihovu antifašističku borbu - sem ako se sa zvaničnog mesta drugačije ne naredi , pa i ozakoni ta stvar . A kako stvari stoje u vlasti , koja je sva sazdana od partizansko četničkih sledbenika , potomaka i naslednika , moguće je i ovakvo zakonomerstvo u sklopu evropskih integracija - jerbo , ratnička evropa ( umal da rečem : radnička ), izmirila se i ujedinila , pa tako objedinila sve ratne ciljeve ondašnjih država koje ratovaše zbog toga u više navrata , više vekova .
Stoga treba primiti kznanju : " Saradnja sa okupatorom nije smak sveta ako nema strateški karakter , odnosno u funkciji je očuvanja biološke supstance naroda , snaga za otpor u pogodnijem momentu i realizacije vitalnih težnji u završnoj fazi rata . "
I sad , ko ne razume ove visoko umne , strateško političke misli naših kolmunista iz velikih balkanskih novinčina , taj neće razumeti ni četničko partizansko pomirenje , njihovo reciklažno evropejstvo , pa ni silno ljubekanje sa nemcima , hrvatima , albancima i svim drugim poznatim predstavnicima negdašnjih fašističkim narodima !
Ako sve stvari u ovom svetu počivaju na uzročno posledičnim vezama , onda treba utuviti u tintare , da nije bilo fašizma , ne bi bilo ni ujedinjene evrope - kojoj tako zdušno stremimimo !

Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na Facebook Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na Google Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na My Yahoo! Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na Live Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na MySpace Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na Twitter Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na Digg Pošalji "IDU LI ČETNICI I PARTIZANI U ISTORIJSKU ROPTARNICU - No pasará !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    "Iskreno govoreći - i ja sam se malo rezignirao. Pa ljudi moji, zar su u Srbiji posle onolike prolivene krivi i ovoliko godina, komunisti i partizani jedina alternativa Draži i četničkim koljačima. Neoprostivo je pravnim hokus-pokusom Dražu i četnike pretvarati u antifašiste i junake, ali je sa druge strane isto tako sumanuto idealizovati komuniste. Antifašizma što se tiče, svaka njima čast, ali držim da tim svatima borba protiv okupatora nije bila prioritet, nego da je im prioritet bila boljševička revolucija. Tokom (i posle) revolucije (koja izgleda i dalje teče) komunisti se uopšte nisu ustručavali od oceoubistava, bratoubistava, masovnih streljanja, pljačke, otimačine, utamničavanja nedužnih i mnoštva drugih nepočinstava. Nisu svi, reći će neko. I fakat nisu svi. Ali ni svi četnici nisu bili zločinci. Mislim da i jedne i druge treba šutnuti u ropotarnicu istorije."
    http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/draskanje.881.html?news_id=302191
  2. Lord Gledston (avatar)
    Nemojmo trositi reci,na stvari koje nisu od vaznosti,za opstanak ove nase trule banana drzavice.Hajde da pogledamo,dali cemo docekati zivi,neke godine,koje dolaze.Mi treba bar sada,da se svi ujedinimo,i pruzimo
    podrsku ovim ljudima,koji se toliko trude,da ucine nesto korisno za nasu zemlju.

Treba da prestane to medjusobno pljuvanje,koje je kod nas,uzelo velikog maha.Evo gledam ovu nasu Predsednicu
    Parlamenta.Ona se toliko trudi,da obezbedi ugled nase zemlje u inostranstvu,da vrlo cesto,ide na celu delegacije
    Parlamenta,i kada je umorna i bolesna.Ali,za nju nema odmora.Ona je svesna,da ovaj njen zadnji put u Alzir,ima
    epohalan znacaj,za ucvrcivanje nase spoljne politike.Ali ne vredi,ako samo po neko,daje celog sebe.
    Ne moze gospdja Gokkovic sama da ucini bog zna sta,ako mi SVI ne zapnemo da radimo,bar upola,koliko ona.
  3. 123loncar (avatar)
    ..... ja imam iskrivljenu sliku svega tog truda ovih naših patriotskih trudbenika....vazda je bilo ako se neko trudi , on biva trudan , pa rodi nešto za slavu naroda i države...ovi se silno trude , od devedesete pa na ovamo....toliko se jadničci trude , a nikako da zatrudne i rode nešto lepo , dobro i korisno za sav narod,,,dve ipo decenije truda i ništa...pa za te godine i jalovac bi rodio nešto ...ama oni jok....
    ......doduše za ove dve ipo decenije , našeg pojedinačnog pa i kolektivnog nazadovanja , oni su u svemu napredovali....matrijalno , statusno - pa bogati kapitaljističkog , eto dobro su viđeni trudbenici i u zemlji Kamija.....a , evo vidim dobro su primani i u bivšim fašističkim državama...mnogo ih tamo cene...verovatno to njihovo napredovanje je iz patriotskih razloga , zarad očuvanje biološkog bića ovog naroda....tajni su i čudnovati božiji putevi....
    ...samo nisam da se svi ugledamo na ove naše patriote i da sledimo njihove životne puteve...pa ako svi krenemo putem njihovih napredovanja , kako matrijalnih tako i društveno statusnih , doćiće do krvo prolića...izginućemo grđe nego sultan u kosovskom boju....nit ima mesta za takvo napredovanje , nit bi bilo sveta koga bi sluđivali i na njihova pleća parazitirali.....bila bi to grđa klasna borba od one koju vodiše ovi naši antifašistički pokreti...mnim da bi se poklali toliko , taman da ne ostane ni jedna glava koja bi nas ujedinila i bila ponosna na naš trud u toj našoj klasnoj borbi....
    ...ovako je bolje...lenjo i pokvareno stanovništvo nek planduje , dok ih ovi patriotski vredni i pošteni političari parazitski eksploatišu i i dušeljubno u siromaštvo i bedu smeštaju....pa da...na mukama se junaci poznaju , i iz muka se sveci stvaraju !
  4. Timosten (avatar)
    botovi na delu, a šta ćeš???!!!
    Ažurirano 25.05.2015. u 20:03, autor: Timosten
  5. 123loncar (avatar)
    ---Quote (Originally by Lord Gledston;bt272253)---
    Nemojmo trositi reci,na stvari koje nisu od vaznosti,za opstanak ove nase trule banana drzavice.Hajde da pogledamo,dali cemo docekati zivi,neke godine,koje dolaze.Mi treba bar sada,da se svi ujedinimo,i pruzimo
    podrsku ovim ljudima,koji se toliko trude,da ucine nesto korisno za nasu zemlju.

Treba da prestane to medjusobno pljuvanje,koje je kod nas,uzelo velikog maha.Evo gledam ovu nasu Predsednicu
    Parlamenta.Ona se toliko trudi,da obezbedi ugled nase zemlje u inostranstvu,da vrlo cesto,ide na celu delegacije
    Parlamenta,i kada je umorna i bolesna.Ali,za nju nema odmora.Ona je svesna,da ovaj njen zadnji put u Alzir,ima
    epohalan znacaj,za ucvrcivanje nase spoljne politike.Ali ne vredi,ako samo po neko,daje celog sebe.
    Ne moze gospdja Gokkovic sama da ucini bog zna sta,ako mi SVI ne zapnemo da radimo,bar upola,koliko ona.
    ---End Quote---
    Pre neki dan čuh na TV-u kako je, tamo neke godine, otišla prva reprezentacija sportska u, čini mi se London, na jedne od olimpijskih igara (ne zamerite što se ne sećam koje i kakve, nešto nisam vičan pamćenju tako značajnih datuma u vezi sporta). Bila tri kandidata, a kralj dozvolio da otputuju samo dvojica. Trećem, koji je bio iz Žarkova kod Beograda, nije dozvolio jer je bio velika "seljačina".

Zamislite da smo monarhija, pa mi ne bi imali spoljnje politike.

P.S. .....ovo je iz moje elektronske pošte !....mnim da sa ovom gospodom . pa i onima pre njih , sve do kralja , uzevši i njega sa sve rodonačelnikom loze ( izuzimajući mu oca i brata koje dade da ubiju , bez suđenja i odbrane ) , da je razbojnička politika na delu ....pljačkaj , ubijaj , otimajaj - sve u ime patriotizma i opstanka narodnog bića !
  6. Timosten (avatar)
    ne mogu sa botovima da se natežem, sad će da navale, sve su to budale!
    Ažurirano 25.05.2015. u 21:53, autor: Timosten
  7. 123loncar (avatar)
    ...nema ovde navale , prijatelju.....ovde ne važi ono , njihovog voljenog i ljubljenog božanstva : "država to sam JA"....ponekad me samo izbrišu jer je ih istina satire , kad se izgovori satiričnim jezikom....nemaju verovatno predstavu , da blog je po definiciji i satira i sredstvo , da se građansko viđenje iznese u bilo kom književnom pa i svakom drugom obliku koji je razumljiv čitaocu....građanske slobode za narodne čibenike su jeres....
    ...nezavisno od toga , Timostene , tvoja kazivanja su odlična , iskreno čovečna , meni draga....treba da govoriš u ovom svetu...nije dobro sav prostor prepustiti ništarijama i njihovim pešacima - botovima !
  8. Timosten (avatar)
    Lončar hvala.

Našu drugost oni smatraju krivicom,
    a naša krivica kod njih proizvodi mržnju,
    a mržnja se uvek ko virus širi.
    Nismo mi što i oni, dvosmernost tu ne važi,
    "nije isti put od njih ka nama, kao put od nas do njih".
  9. 123loncar (avatar)
    ...oni su tu , meni zbog razlike....samo paščad se virusno razmnožava - upravu si !
  10. mizaca (avatar)
    Dobro ti je ovo Budimire!Jel se sjecas tog Loncara?Ili samo volis Bebu?Slazem se da i jedni i drugi su vec odavno u smetljistu istorije,ali mogli bi ovi komunisti malo da se pokaju.Pa neko vece cuh da su najgore bile crnogorske i licke divizije?A znam da je i Draza izgubio kompas sa mobilizacijom "44.I da Ravnogorci pljuju Ljotica.I da i danas potomci Stambolica Rankovica Djilasa kazu :Cetnici izdajnici i da mnogo vole da su u svim medijima.Jedini posten je pok Markovic koji je jedini objasnio sustinu ljevice i desnice.I da ti ne nabrajam.Eto moji su djedovi bili i na jednoj i na drugoj strani ali kad je kod nas zapucalo "92 svi smo bili na jednoj strani:srpskoj.Ljudi mi smo davno: okupirani kako to ne shvatate.Moze nas spasiti samo vjera i rad i neodricanje od srpstva.Sve drugo je prolazno................
  11. 123loncar (avatar)
    ...ovo moje korisničko ime nema veze u ničemu sa pomenutim Lončarima , a nema veze ni sa nepomenutim....ama baš u ničemu...pre ima veze sa onom pučkom , da lupam kao lonče na stepenicama , nego sa bilo kojom osobom , a naročito ne sa krvnicima!

...da , sve je prolazno - mislim truležno...naročito su ljudske duše truležne , pa im tragovi nečovječstvom večno smrde....vekovima smrde....omu generacijama da šikaju beton na masovnim grobnicama koje ostaviše za sobom , no nevredi....samo zločini koje počiniše nad sopstvenim stanovništvom , nisu prolazni ....