TOČAK AJDUČIJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

TOČAK AJDUČIJE

Oceni ovaj blog
" Setite se kako smo - prošle godine u vreme poplava - a zahvaljujući novindžijskoj panici - svi bili poplavljeni, bez obzira koliko daleko bili od "ugroženih područja". Tako smo, opet zahvaljujući novindžiluku, svi bili saučesnici i prošlonedeljnim ubistvima. A neki će tek preći sa (novinskih) reči na dela. "

Da smo saučesnici , naizgled minorni i skroviti - jesmo Treba samo malo čovečnosti u sebi iskopati pa videti tu belodanost !
Da , odgovorni smo , da je čak i nebesima mrska ta naša odgovornost - kako pojedinačna i tako i kolektivna .
Ona, odgovornost , sadržana je u takozvanoj našoj društvenoj odgovornosti za međuljudske odnose u zajednici , te čovečan život u njoj . Tu nije reč samo o poštovanju zakona , nego uglavnom je reč o , ličnom , pa onda i kolektivnom negovanju opštih moralnih normi , a u obrazovnim institucionalnim sistemima i etičkih normi ; i naravno njihovim svakodnevnim sejanjem i odgajanjem.
Oću reći , reč je o lepom vaspitanju , koje se definiše čovečnošću ! MI ne da nismo lepo vaspitan svet , po ovom i mnogim drugim pitanjima , već može se reći da tu stvar na svojstven način gurnuli smo u ništavilo !
A ta stvar ovako nekako stoji , kod nas : širom države masovne grobnice u koje su pokopavana vekovima mnoga nejač , ni kriva ni dužna svojim krvnicima - a mi , njihove zločince proglašavamo nevinim patriotskim sinovima ; dižemo im spomenike ; delimo za života a i posmrtno , ordenje i nacionalne penzije !
Častan čovek bi rekao , vazdižemo kult ubica , krvopija i zlotvora ! Tako vekovima to traje !
Po čemu smo mi onda kad je reč o masovnim zločinima nevini , časni i pošteni stanovnici ove države , kad ajdučiju vazdižemo u nebesa ? Kad smo mi to ustali protivu ajučije , pljačke i kolektivcno kao ljudi osudili prvo naše krvopije , pa posle i svetske ! Nikad ! Kad smo makar posmrno sudili ubicama - onda kad nam ne mogu ništa . Jok more , tek tada ih uzdižemo i veličamo !
Čak šta više , savetnici naših velikih patriotskih sinova , kojima je data sva vlast , imaju krvave ruke do lakata , krvlju naših žitelja - i nikom ništa ! Mi mirno ćutke teramo točak ajdučije !

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/umesanost.881.html?news_id=301963

Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na Facebook Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na Google Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na My Yahoo! Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na Live Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na MySpace Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na Twitter Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na Digg Pošalji "TOČAK AJDUČIJE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...novinari
    postali su lesinari
    cast
    onima koji nijesu...
    ...trpati sve u vijest
    bolesno je i indikativno
    gdje je kodex novinara
    kodex i ponos vokabulariteta
    ...novinar je nekad bilo,-kako gordo zvuci..."
    ...sad prate novokomponovane i estradiste i politicare
    i to dvoje mijesajuci
    ali tu i ne grijese
    koliko u raznim rijalitima i audicijama
    i zvezdaluku...
    Novinar je bio na visinama Tanjuga
    nekad
    Novinar i spiker su bili ljudi
    viteskog soja...mila baraco moja...

P.S.
    ..jel ' ovako ,- Loni...

P.S.
    ...gledaj opet , pa mi onim smajlicima zagorcaj popodne...
    Ažurirano 22.05.2015. u 15:06, autor: faraonn
  2. 123loncar (avatar)
    ...nema ođe te intelektualne književne i novinarske časti koja može ovako da piše :

..sve je to skupina ništaka , paščad koja liže ruke gospodarskoj tiraniji !
  3. zxy (avatar)
    Ajdučija je u ovoj zemlji tradicija a pred njom je menščini i perspektiva
  4. 123loncar (avatar)
    ...da , viševekovna perspektiva....u svakom čuči po jedan ajduk i ajdučica ....samo je pitanje vidovdana kad će da iskoči iz busije !
  5. 123loncar (avatar)
    ".......Сарадња са окупатором није смак света ако нема стратешки карактер, односно у функцији је очувања биолошке супстанце народа, снага за отпор у погоднијем моменту и реализације виталних националних тежњи у завршној фази рата........ Ипак, то није разлог да не будемо поносни што смо имали два антифашистичка покрета док се већина народа у нашем окружењу борила на страни нацистичке Немачке."
    http://www.politika.rs/rubrike/Komentari/Rehabilitacija-kolaboracija-i-nacionalna-izdaja.sr.html

...koliko će ova rulja u koju ubrajam i sebe , u ovim tranzicionim patriotskim pogubnim razbojničkim vremenima da veruje ovakvim duhovnicima , iako se verala na njihovo uže koje se nekoliko puta kidalo , oću reći kako i dan danas stoje masovne grobnice koje su ovi antifašisti punili svojim narodom - ja zaista neznam....no siguran sam da onaj ko im posle svega poveruje da je lud , ludcijat do pošletka , ili pokvaren i zao neviđeno....
    ...zaista , koja to ljudska duša može da misli da genocidom nad sopstvenim stanovništvom čuva se biološka supstanca svog naroda....
    .....mnim da ovi antifašisti "ratujući sa fašistima" , ostvarivali su njihove ratne ciljeve , uspešnije od njih samih , za vreme i posle rata ; identično karađorđevićima , koji su ratujući protivu austrogarske soldateske , za vreme rata i posle njega , ostvarili sve ratne ciljeve te vojke ( biološko uništavanje srpskog stanovništva i uništenje srpske države ) ...