Dva soma i tašta!

eYzyeBU.gif


Ej bre,kaže ona meni, srećan ulov i vrati se sa punom torbom ribe.Ama došlo ni da odmah bacim i štapove i mamce,znao sam kad mi baksuz kaže srećno da će maler da me tera.Al šta cu,uzjašem onu moju drndavu biciklu pa polako kotrljaj do Morave.Iz glave mi ne izlazi ono,srećno,čak sam zaboravio da pantalone stegnem sa štipaljkom da se ne zakače za lanac jer će posle njena ćerka da mi gunđa kako sam pocepan.Nekako se dokotrljah do mog mesta,ne odustajem od njega,nameračio sam se na jednog soma ima već par godina al’ izgleda da je on pametniji od mene.Nema šanse da ga izlovim,dva puta sam ga već zakačio al’ mi sve pokida.On mazga a ja veća a sve se mislim valjda sam bar malo pametniji od tebe uhvatiću te kad tad.Danas sam mu poneo crvene gliste,osećam da će brk da mu se smeška kad ih omiriše.Gledam u nebo,obećava kišu.Mislim se dal da zabacim ili da se vraćam.Ma kako da se vratim kad onaj baksuz stoji već sad na kapiji i čeka da me podjebava.Aj da zabacim jednom kad sam već dolazio.Tačno mu spustim u vir,znam da je tu,gleda me sigurno i smeje mi se.Ama da vidiš čuda, ne prodje ni minut,polete štap u vodu od silnog udarca,ja uleteh,uhvatim ga,udarim kontru i reko sad si brale moj.Namotavam ja al’ vuče i on.Ruke mi se tresu al’ nije lako ni njemu.Metar ga izvučem on se dva vrati.Zamaram ga al’ nikako da ga vidim,duboko je pod vodom, džaba se natežem.Neće da popusti on, al’ neću ni ja.Brat, bratu izvlačio sam ga jedno sat ipo vremena dok mu ne ugledah ogromnu glavu.Uplaših se kad mu videh oči,velike ko jabuke j*ebote strah da te uvati al’ se predao siroma,odustao.Uhvatih ga za škrge te ga polako privukoh obali.Okupili se naki ribolovci na mogu da se načude,premeravaju te kolko je dugacak,te kolko kila ima.Pitaju me šta ću sa njim.Ćutim, razmišljam.Ponosan sam na sebe,poneo bi ga da tašti začepim usta a žao mi ga.Kapitalac,nikad više ovolikog ne mogu da izlovim.U trenutku sam odlučio.Okrenuh mu glavu ka sredini reke i rekoh,ajde lepi vraćaj se tamo gde ti je mesto,u tvoj raj u tvoj vir, tamo gde si ti gazda.Polako poče da se kreće,valjda ne veruje,udari jednom repom ko da reče hvala i nestade u vodi a mene milo oko srca.Oni ljudi me gledaju sa čudom, jesi ti norrmalan,čekas ga toliko vremena.Čekao,dočekao al’ j*ebiga,viša sila,moralo je tako da bude.Pitam čika Janka, jesi nalovio skobalja,kaže jesam, ne znam sta ću sa njima, eno pun meredov.Daj mi molim te jedno desetak komada da ih nosim tašti.Ona ne voli skobalja jer je pun kostiju i još kaže da joj miriše na ribu.Uvek me mučilo to pitanje a na šta treba da miriše riba…I eto mene ispred kuće, na kapiji zna se ko stoji i onako zajedljivo, jesi nam doneo večeru,uz osmeh rekoh jesam i pružih najlon kesu sa skobaljima i srećno sa kostima a ona će besno,znala sam opet skobaljčine i ode pričajući nešto u bradu.Sledeći put ću da joj donesem klenove, to je prava riba za taštu.
 
E Tigre kakva si ti čudna maca al jesi faca nema šta, a tašte...sve su iste :D ...pitam se šta bi rekla kad bi priču pročitala :rotf: dal bi preživela ,mada...žilava je to sorta:think:
 

Back
Top