Dva soma i tašta! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Dva soma i tašta!

Oceni ovaj blog

Ej bre,kaže ona meni, srećan ulov i vrati se sa punom torbom ribe.Ama došlo ni da odmah bacim i štapove i mamce,znao sam kad mi baksuz kaže srećno da će maler da me tera.Al šta cu,uzjašem onu moju drndavu biciklu pa polako kotrljaj do Morave.Iz glave mi ne izlazi ono,srećno,čak sam zaboravio da pantalone stegnem sa štipaljkom da se ne zakače za lanac jer će posle njena ćerka da mi gunđa kako sam pocepan.Nekako se dokotrljah do mog mesta,ne odustajem od njega,nameračio sam se na jednog soma ima već par godina al’ izgleda da je on pametniji od mene.Nema šanse da ga izlovim,dva puta sam ga već zakačio al’ mi sve pokida.On mazga a ja veća a sve se mislim valjda sam bar malo pametniji od tebe uhvatiću te kad tad.Danas sam mu poneo crvene gliste,osećam da će brk da mu se smeška kad ih omiriše.Gledam u nebo,obećava kišu.Mislim se dal da zabacim ili da se vraćam.Ma kako da se vratim kad onaj baksuz stoji već sad na kapiji i čeka da me podjebava.Aj da zabacim jednom kad sam već dolazio.Tačno mu spustim u vir,znam da je tu,gleda me sigurno i smeje mi se.Ama da vidiš čuda, ne prodje ni minut,polete štap u vodu od silnog udarca,ja uleteh,uhvatim ga,udarim kontru i reko sad si brale moj.Namotavam ja al’ vuče i on.Ruke mi se tresu al’ nije lako ni njemu.Metar ga izvučem on se dva vrati.Zamaram ga al’ nikako da ga vidim,duboko je pod vodom, džaba se natežem.Neće da popusti on, al’ neću ni ja.Brat, bratu izvlačio sam ga jedno sat ipo vremena dok mu ne ugledah ogromnu glavu.Uplaših se kad mu videh oči,velike ko jabuke j*ebote strah da te uvati al’ se predao siroma,odustao.Uhvatih ga za škrge te ga polako privukoh obali.Okupili se naki ribolovci na mogu da se načude,premeravaju te kolko je dugacak,te kolko kila ima.Pitaju me šta ću sa njim.Ćutim, razmišljam.Ponosan sam na sebe,poneo bi ga da tašti začepim usta a žao mi ga.Kapitalac,nikad više ovolikog ne mogu da izlovim.U trenutku sam odlučio.Okrenuh mu glavu ka sredini reke i rekoh,ajde lepi vraćaj se tamo gde ti je mesto,u tvoj raj u tvoj vir, tamo gde si ti gazda.Polako poče da se kreće,valjda ne veruje,udari jednom repom ko da reče hvala i nestade u vodi a mene milo oko srca.Oni ljudi me gledaju sa čudom, jesi ti norrmalan,čekas ga toliko vremena.Čekao,dočekao al’ j*ebiga,viša sila,moralo je tako da bude.Pitam čika Janka, jesi nalovio skobalja,kaže jesam, ne znam sta ću sa njima, eno pun meredov.Daj mi molim te jedno desetak komada da ih nosim tašti.Ona ne voli skobalja jer je pun kostiju i još kaže da joj miriše na ribu.Uvek me mučilo to pitanje a na šta treba da miriše riba…I eto mene ispred kuće, na kapiji zna se ko stoji i onako zajedljivo, jesi nam doneo večeru,uz osmeh rekoh jesam i pružih najlon kesu sa skobaljima i srećno sa kostima a ona će besno,znala sam opet skobaljčine i ode pričajući nešto u bradu.Sledeći put ću da joj donesem klenove, to je prava riba za taštu.

Pošalji "Dva soma i tašta!" na Facebook Pošalji "Dva soma i tašta!" na Google Pošalji "Dva soma i tašta!" na My Yahoo! Pošalji "Dva soma i tašta!" na Live Pošalji "Dva soma i tašta!" na MySpace Pošalji "Dva soma i tašta!" na Twitter Pošalji "Dva soma i tašta!" na Digg Pošalji "Dva soma i tašta!" na del.icio.us

Ažurirano 05.05.2015. u 13:39, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. Kiki_GNR (avatar)
    Divno

za sportski potez
  2. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Kiki_GNR
    Divno

za sportski potez
    Hvala,mislis li taštin sportski potez prema meni?
  3. Kiki_GNR (avatar)
    Hahaha, ne videh ja tu taštin sportski potez

za vraćanje soma u reku
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Hahaha, ne videh ja tu taštin sportski potez

za vraćanje soma u reku
    Hvala,hvala. Pomislio sam da nisi i ti tasta pa podrzavas nju,sto je legalno,naravno.
  5. zxy (avatar)
    E Tigre kakva si ti čudna maca al jesi faca nema šta, a tašte...sve su iste ...pitam se šta bi rekla kad bi priču pročitala dal bi preživela ,mada...žilava je to sorta
  6. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    E Tigre kakva si ti čudna maca al jesi faca nema šta, a tašte...sve su iste ...pitam se šta bi rekla kad bi priču pročitala dal bi preživela ,mada...žilava je to sorta

Znas sta bi rekala.Kakvu ja sardinu pravim od skobalja,mrtva usta bi je jela.Samo da znas da je u pravu.
  7. zxy (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Znas sta bi rekala.Kakvu ja sardinu pravim od skobalja,mrtva usta bi je jela.Samo da znas da je u pravu.
    E onda imao si uspešan dan na dva fronta ! Čestitam
  8. SibirskiTigar (avatar)
    E onda imao si uspešan dan na dva fronta ! Čestitam
    Na tri, jer tasta misli da ja osim skobalja i klena ne mogu nista da upecam.
  9. 123loncar (avatar)
  10. zxy (avatar)
    Na tri, jer tasta misli da ja osim skobalja i klena ne mogu nista da upecam.
    More sa ovakvim talentom za priče mogao bi ti da upecaš i neke druge ribe,e sad dal i to tašta zna pitanje je,možda i zna al se pravi naivna
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    HVALA!
  12. SibirskiTigar (avatar)
    More sa ovakvim talentom za priče mogao bi ti da upecaš i neke druge ribe,e sad dal i to tašta zna pitanje je,možda i zna al se pravi naivna
    Mislis na letece ribe?
  13. Kiki_GNR (avatar)
    Hvala,hvala. Pomislio sam da nisi i ti tasta pa podrzavas nju,sto je legalno,naravno.
    U životnom planu mi ne postoji tačka da treba da budem tašta ...pa ništa i ne radim na tom planu
  14. Boljarin (avatar)
    Lepa prica Tigre sa Morave, ali otkud mali talasi na Moravi? Zar nisu malo juznije? Pozdrav.
  15. SibirskiTigar (avatar)
    U životnom planu mi ne postoji tačka da treba da budem tašta ...pa ništa i ne radim na tom planu
    Znaci ti si tast?
  16. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Boljarin
    Lepa prica Tigre sa Morave, ali otkud mali talasi na Moravi? Zar nisu malo juznije? Pozdrav.
    Lepi moj,MALI TALASI su na Ibru.Ovde nisu naslov prici nego ime bloga.Pozdrav i tebi.
  17. Kiki_GNR (avatar)
    Znaci ti si tast?
    Ajoooj Tigre ne pretvaraj me u muško upotrebi maštu .....
  18. zxy (avatar)
    Haha Tigar se izgleda uplašio od tašte pa ženske komentare pretvara u muške valjda taštu da zavara
  19. SibirskiTigar (avatar)

Znam u horoskopu si riba
  20. SibirskiTigar (avatar)
    Haha Tigar se izgleda uplašio od tašte pa ženske komentare pretvara u muške valjda taštu da zavara
    Nije tasta,nije tast.Proziva mi mastu.
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja