POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA

Oceni ovaj blog
Pitao sam se otkud međ tako izraženim hrišćanskim svetom , kao što smo mi , posle oslobođenja od komunjara , tako izražena ljubav prema savremenom jevrejsko bankarskom zelenaštvu . Zaista , nameće se pitanje odkut , u duhovnom smislu , ta zakonodavna pamet koja uvodi uterivače dugova kao legalnu instituciju , pa visoke kamatne stope po principu kamate na kamatu u kartkoročnim vremenskim intervalima , pa kamate u stranoj valuti i preračunavanje osnovice duga u inostranim valutama čije kvote opet kontzroliše vlast - i još mnogo tih cakica kojima se hrišćanska sirotinja stavlja u takozvano dužničko poverilačko ropstvo .
Sad mi je sve jasno :

"Episkop žički Justin smenio je prošle nedelje mati Jelenu sa mesta igumanije manastira Žiča i na njeno mesto doveo monahinju Naumu iz Ovčarsko-kablarske klisure. Međutim, ostale sestre je nisu prihvatile, a i podigla se velika prašina zbog smene pa su one odlučile da sačekaju da poslednju reč o tome da Sinod SPC.

Sukob između episkopa Justina i igumanije Jelene nastao je zbog godišnjeg razreza ili poreza koji manastir Žiča plaća Patrijaršiji. Taj porez, na godišnjem nivou, kako smo saznali, veći od 30.000 evra. Ali, ukoliko se ne isplati na vreme, onda manastiri plaćaju kamate na dug!

- Od Božića do Vaskrsa, manastir Žiča je Episkopiji platio blizu 20.000 evra! Monahinje su morale da pozajmljuju novac kako bi isplatile razrez jer od prodaje suvenira, pravljenja sokova ili slikarske radionice nisu mogle toliko da sakupe. Episkop Justin potpuno paušalno određuje godišnju sumu, a postavlja se i pitanje kome on polaže račune - kaže za „Blic“ ovaj izvor. "

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/554129/BAHATI-VLADIKA-Smenio-monahinju-jer-nije-zaradila-30000-evra

Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na Facebook Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na Google Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na My Yahoo! Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na Live Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na MySpace Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na Twitter Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na Digg Pošalji "POREKLO PRAVOSLAVNO HRIŠĆANSKOG DUŽNIČKOG ROPSTVA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Ne znam ko kome tu polaže račune ali znam ko troši,pogledaj im limuzine ...a i trbušine
  2. 123loncar (avatar)
    ...mislim da je to zbog toga što su oni država u državi - a rekao bih moćniji i od države , jaičko ovozemaljske...po modelu kojim oni finansijski terorišu monaštvo , laička ,ovdašnja zemaljska vlast , ekonomski teroriše stanovništvo....sledstveno identičnosti modela , može se zaključiti da patrijarh sa sinodom rukovodi državom iz senke....plaćamo cenu vaskršnjeg irinejskog jajeta....a da su imali moći i nad dosmanlijama , može se videti iz uredbe o veronauci i donatorskim prežderavanjiama za izgradnju hramova...
    ....kolika je lova u igri , može se zaključiti iz one afere sa centralnom blagajnom patrijaršije , koju je glavni blagajnik orobio za milionske svote - pa se zaćutalo da se klupče ne odmota i javnost ne sazna koliko je teška ta blgajna !....

...sve u svemu , naši religijski velikodostojnici više veruju u moć i logiku novca , nego u evenđelistički moral , poštenje i čast.....šta bi tek oni radili da nisu se bogu zavetovali na skromnost i poštenje !
  3. gost 356641 (avatar)
    ako je tačno , nije dobro .
  4. 123loncar (avatar)
    ...a da je spašavanje od dužničkog ropstva , često zaguljena stvar , govori i ovaj slučaj :

" Dvojica smenjenih direktora „Železnica Srbije“ Zoran Lukić i Jovica Trajković postali su sindikalne vođe u tom javnom preduzeću."

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/554386/I-TU-SE-PRIMA-VELIKA-PLATA-Direktori-postali-vodje-sindikata

...opaka je stvar kad imaš u izobilju pa posle nemaš ....znaju to rukopoloženi vladajući činbenici , kako zemaljske tako i nebeske vlasti !...zato svašta čine da se dokopaju love - naročito jevrića ili pak švajcaraca !
  5. gost 320781 (avatar)
    Ja sam odjoska.Te mi nesto nije jasno. Kako moze jedna crkvena institucija placati drugoj u okviru iste firme,porez?I zar je crkva Drzava da preracunava porez?
    Ne salim se, stvarno bih htela znati?

P.S.
    Mozda je i doslo vreme te je Pravoslavnoj Crkvi potrebna Reformacija.
    Ažurirano 28.04.2015. u 22:46, autor: gost 320781
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Gloriana
    Ja sam odjoska.Te mi nesto nije jasno. Kako moze jedna crkvena institucija placati drugoj u okviru iste firme,porez?I zar je crkva Drzava da preracunava porez?
    Ne salim se, stvarno bih htela znati?

P.S.

Lepa ideja ,nema šta, samo...jedni bi da nas reformišu, drugi da unijate a mi stojimo u mestu ko Buridanovo magare
  7. Dušica D. (avatar)
    Brate Lončar, redovno čitam tvoje mozgalice, pa te unapred molim za oproštaj jer sam duboko ubeđena da si ti i pored svega što pišeš, u duši veliki komunista. Da, da, zaista tako mislim. Ali komunizam je utopija, niko ga nije sprovodio onako kako bi zaista trebalo, a moja malenkost je ubeđena da je Isus bio prvi komunista. Ako čitamo sveto pismo ili bibliju (svedno) sva njegova dela, stvarna ili izmišljena, to potvrđuju, zato je završio tako kako jeste.
  8. 123loncar (avatar)
    Slatka sestro ne mogu da budem dušom za komunizam , jer komune ne podnosim ič....naročito ne podnosim da budemo isti...grozim se da budem isti sa velikanima kao što je recimo Karađorđe , Arkan , Staljin , Marks , Joška , Draža i mnogi drugi koje nisam pobrojao , a taman posla da budem Marks - idi begaj ....ubio bih se da budem Džej , Keba , Toma i svi drugi vip znanci , a taman posla da budem čuveni teniser....
    ...ja sam za ljudsku ratličitost , pa stoga nisam ni sokratista ni isusovac , a taman posla budista....

....kažu znanci da se iz maka pravi opijum i valja na veliko...avganistan je meka....natovci biju bitku da preuzmu kontrolu nad trgovinom opijatima....kakva ljudska prava - bitka za drogu...sa njom se kontroliše preko tri milijarde ljudi...moćno sredstvo...svojevremeno , ameri su pritisli persijske obrezane da im predaju kontrolu nad proizvodnjom maka....tom prilikom se uzjogunio jedan vlasnik velikih plantaža maka , a samim tim i opijuma...ameri sa lokalcima ćape ga , i počnu sa uništavanjem polja maka - u cvetu....hiljade i hiljade dužnih metara polja sa cvetnim makom bila su bagerima uzorana...uhapšeni šeik samo je ovo rekao gledajući kako newstaju prekrasni cvetovi maka : " NIJE ZLO U MAKU , ZLO JE U ČOVEKU " ....

...oću reći . nije zlo u kapitalizmu , socijalizmu , komunizmu , hrišćanstvu , muhamedanstvu , jednobožju , višebožju i svakoj drugoj ideji ljudskoj - zlo je uljudima što preko tih ideja zadovoljavaju svoju vlastoljubivost , srebroljubivost , đavoljsku i ništačku dušu...

...ja lično, hteo bih da budem što čovečniji - da ne budem rob a taman posla car ili pak svetac.....
    ...zato se ovoliko i btrgam !
  9. Dušica D. (avatar)
    Ma samo se ti batrgaj, dobri i pošteni ljudi baš to i rade, a ono ostalo, pa i ja tako mislim ali sa manje reči i jednostavnije iskazano