Mladost prođe , osta šljiva ranka ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Mladost prođe , osta šljiva ranka !

Oceni ovaj blog
I ovo proleće , kao i ona iz moje mladosti , osvaja lagano sve oko mene , pa i mene samog - kao nekad !
Sećanja naviru kao planinski potok sa prvim danima proleća !
Dvorišta oživljvaju ! Sve lista , buja , cveta !
Život nadire , rađa se - na sve strane !
Pčele navrle , otimaju se oko svakog cveta ! Sve zuji !
U ponekom dvorištu , tamo malo dalje , izvan provincijske četvrti , razbaškarila se poneka šljiva , ranka , sva u cvetu - bela k'o bogata mlada .
Eh te šljive , puste !
Pusto ašikovanje , ispod šljiva , procvalih , zaborava nema !

Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na Facebook Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na Google Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na My Yahoo! Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na Live Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na MySpace Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na Twitter Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na Digg Pošalji "Mladost prođe , osta šljiva ranka !" na del.icio.us

Ažurirano 17.04.2015. u 15:27, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. zxy (avatar)
  3. 123loncar (avatar)
  4. mari47 (avatar)
    I meni, dragi Lončar,ovih dana naviru sećanja na moju ulicu u predgradju, punu jorgovana
    i rascvetalih šljiva što redom ličile na mlade neveste...Lončaru, opasno starimo, - zapravo
    vreme stari. Mi isti.
    Ažurirano 17.04.2015. u 19:25, autor: mari47
  5. 123loncar (avatar)
    ...do ulice , imam veliki grm plavog jorgovana....kažu da je on delo ruku moje prababe....nadmašio jedan vek....
    ...ovih dana , ubrzano pupi i otvara latice...tu nekoliko metara od njega , šljiva gotovo da je precvetala.. mlada , tek nekih tri decenija navršila.....on - jorgovan , lola nešto se nećka , kao - tvrdi pazar...
    ...tamo duboko u bašti imam dva žbuna jorgovana ( plavi i beli )...oni gaze četvrtu deceniju...skorašnji su , mladi...oni tek krenuli da formiraju latice....
    ...nemaju šljivu da ih mami , izaziva - zavodi svojim predivnim cvetom !
  6. zxy (avatar)
    Lončar ,odavno nisi ovako lepo nešto napisao,politika te okupirala a dobro znaš šta je ona.Šteta ,jer sećamo se i tvojih drugačijih blogova.
  7. Miller (avatar)
    ne svidja mi se
  8. Tamišarka (avatar)
  9. 123loncar (avatar)
    ::.hvala vam...hvala...
    ....jave se kadgod u meni , nekakvi inteziteti osećanja - i možete misliti kakava je to snaga inteziteta osećanja , u ovom trenutku mog razvoja , ta snaga inteziteta !
  10. Atlas (avatar)
    [QUOTE=Miller;bt271210]ne svidja mi se[/QUOTE]
    Ni meni se ne svidja što mladost prodje al mi se svidja rakija od ranke Milorde;):D
    Ažurirano 18.04.2015. u 13:06, autor: Atlas
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Puca vrba,cini mi se svima
  12. RiadaT. (avatar)
    Čovjek je mlad onoliko koliko se mladim osjeća
  13. Lord Gledston (avatar)
    Dragi moj Loncar.Stalno zivis u nekoj proslosti.Te sljiva ranka,od stotinu leta,te
    jorgovan od Muse kesedzije.........zivi u stvarnosti,zivi u danasnjici.Dovedi neko
    mlado "mace",da ti kuva slatko od tog silnog voca,oko tvoje kuce.A ti....onako
    gustozno,samo lizi varjacu...u slatko zabodeno.I to ono od sljiva,punjenim orahom.

Bre Loncar,zivot zuji oko tebe,ko te pcele,sto ih pominjes,a ti samo uzdises za
    prosloscu.Zivot treba kusati,velikom kasikom i to svaki dan.Sto je bilo bilo je.
    Teraj konja u avliju...pa navali na..........sve sto ti srcu prija.! Ajde zdravo i uzivaj
    u ovome prelepom zivotu.Idi ko pcela,od cveta do cveta.Sisaj nektar (moze i pivo)
    jedi ljute kobasice sa rostilja,i uzivaj ko Alaj - Beg.
  14. Lord Gledston (avatar)
    COVEK JE OSTARIO ONDA,KADA VISE NE PRIMECUJE

LEPE ZENE,KOJE KAO SARENE LEPTIRICE,PROMICU

PORED NJEGA ! Savanarola
  15. 123loncar (avatar)
    Lorde , znaješ li ti šta je karasevdah...meraklijski karasevdah...ej....

...nije život tegla slatka , šljiva sa orasima , da je pokusa bosanac u jedan mah.....a nije ni torba selske ciganke , da se u njega trpa sve i svašta....

16. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Puca vrba,cini mi se svima

Može biti ; može biti ! Samo kod mene više puca karasevdah - ili mi se čini ! Tek u tom nekakvom sam fazonu !
  17. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar

Može biti ; može biti ! Samo kod mene više puca karasevdah - ili mi se čini ! Tek u tom nekakvom sam fazonu !
    Je*bes fazon pusti vrbu neka radi
  18. 123loncar (avatar)