O Kiši

Imam dosta toga da napišem, al' ću skratim, da ne davim još i ja ( malo nas ova kiša utepuje).
A opet, - o kiši ću.
Kad je sreće pa budu lepa, sunčana proleća, sve se razmili....ljudi kupuju onaj arpadžik luk što se sadi u
redove, planira se iz iskustva, koliko kome treba a ako pretekne će se uzme i neki dinar na pijacu
od onih što zaebaše sela pa se skučili po soliteri. A, nit im liče soliteri, nit oni soliterima, no ajde, bila takva vremena, - govorilo se uči da ne kopaš. U Holandiji to sigurno nisu učili, oni od mora otimaju plodnu zemlju i eno ih...Bog da ih vidi.
A kad čujem ono naše, - ne isplati se, ima kod Kineza. Samo se nama ništa ne isplati.
A čujem ni svadbe se ne isplate. Kažu, sprcaju se pare za taj dan a pokloni svi redom mejd in čajn,dok rodiiteljii, što sponzorišu te dane za pamćenje, oduguju taj svoj ćef, dal zbog sebe ili nek' vide komšije da ni oni nisu slepci, ko zna...
E, sad, da ne bude sve crno i mutno ko sve ovo oko nas, rek'o da zaubavim na kraju: Danas mi je divan dan, kolika sam proleća izgurala pa valjda ću i ovo. S kišom i bez nje. Jer, " Jučerašnjih bol je snaga danas". Pametan onaj Paulo Koeljo.
 
E kod nas sad kiše služe umesto za useve uglavnom za poplave a za to su izgleda dovoljne čak i kiše male :confused::( Klizišta mu dodju kolateralna šteta,niko menščini nije znao da ih toliko ima :eek:a dozvole za gradnju i gradnju bez dozvola nadležni delili svima:worth: a stručnjaka po opštinama kolko ti duša oće:think:
 
Poslednja izmena:
Iskreno, na današnji zapis na blogu ponukao me tekst dragog mi fejsbukovca iz LE, što se piše Koe ima po grad.....Stoga mi se
" omakla " i pokoja reč iz dijalekta.
Hvala Lončar, hvala zxy što se čitali i oglasili se :worth:
 
Poslednja izmena:
Dobar ti dan Mari :D
13272_10206532119129677_7945883245154332376_n.jpg
 
LJILJA MMM;bt270839:
Da čestitam i teb' :heart:
Onaj moj dugački već primio ...adekvatnu čestitku :lol:
Auu bre Ljiljo ,zar tako pred ovolikim svetom:eek::rumenko:.......:lol::heart: a Mari kisa je bilo i bice i hvala bogu sto jos nemozemo da uticemo na vremenske prilike,mada se svojski trudimo da unistimo ovu nam majku Zemlju ,ali :think:,a za tebe veliki pozdrav i budi uvek srecna :heart:
1920442_495888613856905_2099499916_n.jpg
 

Back
Top