Av. 4: Karatedo (Part 1) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Erika u zemlji zmajeva!

Av. 4: Karatedo (Part 1)

Oceni ovaj blog
Rano ujutru, zmajevi su nas cekali u vazduhu ispred spilje. Kada smo se svi nasli izvan svojih soba i kupatila, nakon sto smo se obukli i pojeli nesto malo dorucka koji je Matilda, premda je bila neljubazna, uvek tako slasno spremala, krenuli smo na zmajevima ka nebu. Kako je sunce tek izaslo i obasjalo predeo izvan planine Slonovace, vazduh je bio jos uvek hladan, tako da se provlacio kroz tanki materijal trenerke i dodirivao mi kozu, jezeci je, jos vise pri brzim probijanjem Eurosa kroz oblake. Na poljani sa desne strane, cekala nas je visoka, muskobanjasta zena. Imala je dugu zlatnu kosu vezanu u rep, iako tanke veoma duge usne su joj oblikovale usta a na celu, u delu izmedju obrva ocrtavao joj se oziljak koji je cinio da deluje uvek namrgodjeno. Zbog sunca, naborala je celo tako da se oziljak tada cinio jos dubljijim i vidljivijim. Bojala sam se da ce biti veoma tesko raditi sa njom.
„Moje ime je Lilijan“, rece veoma blago, kao da ne zeli da nas uplasi. „Danas i narednih nekoliko dana, uputicu vas u borbene veštine. Nakon sto cete nauciti nekoliko pokreta, kasnije cete medjusobno da isprobavate svoje vestine.“ U glavi mi se stvorila slika u kojoj krvava lezim na travi, dok se ostali smeju oko mene a Lejla pobednicki podize ruku kojom me je prethodno nokautirala i polomila nos, poput boksera u ringu. Cinilo mi se da ce njoj ovo veoma dobro ici, s obzirom da je izgledala kao da je cesto bila ucesnik nekih ulicnih tuca, ali ja sam ih gledala samo na filmovima.
„Danas ćemo početi sa karatedom. Njime se ističe telesna kondicija, pre svega brzina i snaga iz brzine. Karate koriste udarce pesnicom, šakom, prstima, laktovima, kolenom i nogama, razne blokade i mnogo toga još“, govori nam dok prolazi pored nas, posmatrajuci nas od glave do pete. Cini mi se da nije bas zadovoljna snagom i telesnom figurom koju moze da primeti na osnovu naseg prvog susreta. Ni sama ne znam kako cu se snaci, s obzirom da nisam bas fizicki pripremljena za borbu.
„Pokazacu vam nekoliko kata koje ce vam dati osnovu za dva stila karateda, Šotokan i Godžu-rju.“, rece i iskorači desnu nogu napred zauzimajući ostri stav Senseja (učitelja). Pošto je bila bosa, odlučih da se izujem i ja, iako sam ubrzo shvatila da to i nije bila baš najbolja ideja dok sam ispod stopala osećala sitne kamenčiće koji su mi probadali kožu. Kada sam pokusala da ispravim ruku ispred sebe, sklupčajući šaku kako bih oblikovala pesnicu, osetila sam jak bol u laktu. Međutim, posle dvadesetog pokušaja ruka je toliko bila vrela da mi se činilo da se sva snaga moga tela slila u nju i da bih mogla drvo da prepolovim kada bih ga udarila. Ni jak vetar više mi se nije suprostavljao.

Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na Facebook Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na Google Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na My Yahoo! Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na Live Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na MySpace Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na Twitter Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na Digg Pošalji "Av. 4: Karatedo (Part 1)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari