Bolonjeze - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Bolonjeze

Oceni ovaj blog
Ogladnim silno , pre neki dan , dok sam špartao po nahiji u krvavoj potrazi prodavnice , koja odgovara mom budžetskom menadžment planu , a da izdaje fiskalni račun ! Pa ko velim , ajd da svratim u bircus , da stavim nešto u usta , pa da riljam dalje ! Bircus svetski uređen ! Nije to ona bivša kafančina , za taljigaše ! Taman da šmugnem iz tog luksuza , kad calen klinac , sa konobarskom keceljom počeo da deklamuje ! Poželeh makarone , a on nudi "Boljoneze ". Kao to je to , ali svetsko - naravno uz vino ! Ajd i ja da budem jednom svetski , pa nek košta šta košta !
Calen dečko u tri skoka , evoga sa porcijom špageta , i gratis kazivanjem , iz kolumne nekakvog momka , koji prapagira njihov specijatet dana ! Veli calen momče , na tanjiru za telo , na papiru za dušu ! Ajde !
Smažem ono , platim pa pozlatim , i krenem , sa gratis pričom za dušu : Master bolonjeze .

"Talenat za državne poslove pokazao sam već u jaslicama. Sa većim uspesima pohađao sam i obdanište, a kao dokaz prilažem dve fotografije sa rekreativne nastave na Divčibarama."
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/_master_bolonjeze.890.html?news_id=297818#sthash.UZOhFmlR.dpuf

Od traganja sa jeftinom radnjom odustanem , što zbog teksta što zbog unakaženog budžeta , pa počnem da vatam zijala - kao sav normalan svet ovdašnji ! Ko ima vremena , nek pročita ovu priču na ispred priloženoj adresi - poučna je . Naročito je poučna za mlađi svet , koji mora da se probija kroz život , jerbo nisu svi rođeni u u patriotsko ratnoprofiterskim porodicama !

Pošalji "Bolonjeze" na Facebook Pošalji "Bolonjeze" na Google Pošalji "Bolonjeze" na My Yahoo! Pošalji "Bolonjeze" na Live Pošalji "Bolonjeze" na MySpace Pošalji "Bolonjeze" na Twitter Pošalji "Bolonjeze" na Digg Pošalji "Bolonjeze" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    123Loncar -E,dragi prijatelju,mnogo si me razocarao.Pa zar ti gladan,kako kazes,pa zar na spagete bolonjeze si spao.
    Ne mogu da shvatim,da jedan pametan covek,usto gladan,ide po picerijama da utoli glad.Dragi moj Loncar.Javi se
    meni,da te odvedem na "GURMANSKE SKEMBICE" sa sirom,pa zapecene u rerni.To je hrana za bogove.Pa nisi ti
    klinac,koji se hrani kojekakvim picama i spagetima.Kafana se nalazi (ne smem reci ime) odmah kod ugla ulica 27 Marta
    i 29 Novembra.To predivno (i obilno) jelo,kao i prebranac pasulj,koji je pripremljen za bogove,kostaju po 27o din.
  2. 123loncar (avatar)
    E Lorde , skroman je moj budžet , kao što rekoh - nije za prestone bogovske gurmanluke !
  3. SibirskiTigar (avatar)
    Mogu i škembići,može i prebranac al mogu i špageti i pizza
  4. zxy (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Mogu i škembići,može i prebranac al mogu i špageti i pizza
    Papke si izostavio a kolenice isto a Lončar to izgleda načisto zaboravio
  5. lunalu1 (avatar)
    Ja te pozivam na rucak a ti biraj sto ces
    a Lorda samo pozdravim,crevca?Bljaaak
  6. 123loncar (avatar)
    E Lunalu , svaka ti čast ! Bravo !
    Ovo je seljačka domaćinska trpeza , nije Lordova , prestona - velegradska . Voda mi na usta ide !
    Hvala !
    Ti si razumela stvar ! Svaka čast !

Lord nije razumeo zašto se makarone jedu jedu , kad se dugo pešači , i kad se čovek nameri da nastavi pešačenje - po principu "maratonci trče poslednji krug"....no nebitno je !....ipak je bolonjeza rasprostranjena u vlasti i međ elitnim prestonim intelektualcima bliskim vlastma...a ovi moji iz zaseoka , ovi politički gedžovani , oni su samo blede njihove kopije !...

...a kad bi još jednom jeo ciganski krompir sa svinjskim pečenjem - pa da mrem !...to je klopa , za sva vremena !
  7. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Papke si izostavio a kolenice isto a Lončar to izgleda načisto zaboravio
    Ma nisam zaboravio,bas kao ni sendvic sto ne zaboravih