CRNI BOR I SMREKA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

beograd74

CRNI BOR I SMREKA

Oceni ovaj blog
Šta ću sa zapisima? Ne mogu ih više nositi! Zar ljudi ne vide koliko sam umoran? Imam 400 godina. Najstariji sam na Kamenoj gori. Bune se bukva, breza i hrast. Zavidni su. Ljudi me poštuju. Svetinja sam. Grom neće na mene, iako sam jedini na pašnjaku. - hvalio se bor.
Pa i mene ljudi posećuju. Nisi samo ti ovde. – uvredi se smreka.
To što si izrasla na meni, jer mi je obim debla nekoliko metara, to nije moj problem.- uzvrati bor.
Ja da imam krila kao beloglavi supovi, odletela bi ka zelenom Limu da slušam praćakanje pastrmke ili bi s uzvišenja posmatrala Tičije polje i stare kuće s drvenom šindrom. – požali se smreka.
Šta ćeš tamo? S jeseni, dolinu Lima prekriva gusta magla, a zimi Tičije polje gazi snežna mećava. Pusti spremne ljude. Imaju beli mrs i rakiju. Bolje ti je ovde. Imaš mene. – posavetova je bor.
Ne bih ni išla. – reče mu iskreno smreka.

M.S.Marstoj

Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na Facebook Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na Google Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na My Yahoo! Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na Live Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na MySpace Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na Twitter Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na Digg Pošalji "CRNI BOR I SMREKA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. beograd74 (avatar)
    Ažurirano 22.02.2015. u 21:48, autor: beograd74
  2. gost 189815 (avatar)
    :heart:
  3. 123loncar (avatar)