Дрво Живота - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Гром

Дрво Живота

Oceni ovaj blog

Дрво живота расте у Рају. А Рај је у Царству Небеском, А за Царство Небеско Господ каже да није далеко од нас, да је оно ту у нама. Ако је царство у нама онда је и рај у нама, па је и пакао у нама, као и дрво живота. Вера је у духовном свету оно што је вода у материјалвом свету. Па кад кажу да дрво живота расте поред извора живе воде онда то значи да се дрво живота напаја из наше вере. Разумом ми схватамо да је Реч Божја семе живота и то је корен, па почињемо да чинимо дела љубави према ближњима то је стабло и гране дрвета живота, а љубав која из нас почиње да зрачи је лишће које је за исцељење народима.
Кроз чињење онога што је Господ говорио да треба, у нашем свету мисли откривамо један нови део, Царство Небеско у коме је Дрво Живота. И то је небески начин мишљења. А имамо ми и земаљски начин мишљења, и у њему је пакао. Одотуд извиру мисли пуне злобе, мржње, гнева, љутње итд. Многи од нас су још док смо овде на земљи становноци пакла јер својим срцем, својим центром пажње , својим фокусом боравимо тамо где извиру такве мисли. А Пакао је место Заборава,место где Бог више не борави, место којем Бог више не посвећује пажњу.
Тако и ми који смо у Христу рођени као синови Божји више своју пажњу не посвећујемо мислима које долазе из пакла, већ своју пажњу посвећујемо мислима које долазе из Раја од Дрвета Живота.

Pošalji "Дрво Живота" na Facebook Pošalji "Дрво Живота" na Google Pošalji "Дрво Живота" na My Yahoo! Pošalji "Дрво Живота" na Live Pošalji "Дрво Живота" na MySpace Pošalji "Дрво Живота" na Twitter Pošalji "Дрво Живота" na Digg Pošalji "Дрво Живота" na del.icio.us

Komentari