Љубав као духовно вино - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Гром

Љубав као духовно вино

Oceni ovaj blog
И узе чашу и давши хвалу даде им говорећи: пијте из ње сви;
Јер је ово крв моја новог завета која ће се пролити за многе ради отпуштења греха.
Матеј 25-26.28
Оно што је вино на овоме свету то је љубав у духовном свету. Љубав Божја ће се пролити за многе ради отпуштења греха.
Када верник из љубави према ближњима помогне некоме, да милостињу, одене голога, утеши жалосног. тада он у срцу осећа задовољтсво што је то учинио. целокупно биће му прожме осећај блаженства. А то је зато јер је се напио љубави, тог духовног вина.А зашто је Господ узео баш вино да укаже на љубав. Погледајмо какав је човек када се напије вина; све му је лепо, весео је, ништа му није прљаво и све му је чисто. Ничега га није стид. Е такав је и онај ко се напије љубави, тог духовног вина. Созерцавајући вино које је слика духовног вина, љубави, ми спознајемо каква је љубав.
Шта још каже господ за то духовно вино? Каже да је то Његова Крв. Значи љубав је Крв Божја и да ко не пије Крв Божју нема живот вечни и васкрсење: Погледајмо;
Који једе моје тело и пије моју крв има живот вечни, и ја ћу га васкрснути у последњи дан:
Јер је тело моје право јело и крв моја право пиће.
Који једе моје тело и пије моју крв стоји у мени и ја у њему.
Јев по Јовану 6.53-56
Хајде да созерцавамо које је то тело Божје које ако не једемо нећемо се спасти.
И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца. Јев по јовану 1.14
Шта нам Јован говори: Исус Христос је Реч Божија и Реч Божија је Христово тело.
Дакле: Христос нас позива да једемо његово тело, Реч Божију јер је то права храна , духовна храна. А знамо да је Св. Писмо Реч Божја и да је оно духовна храна коју нас Христос позива да једемо. Наш ум се храни пажњом и ако ми нашу пажњу посветимо читању Речи Божје ми се духовно хранимо. Господ нам скреће паћњу да је таква исхрана услов спасења.
Шта каже Господ: Који једе моје тело и пије моју крв стоји у мени и ја у њему.

Pošalji "Љубав као духовно вино" na Facebook Pošalji "Љубав као духовно вино" na Google Pošalji "Љубав као духовно вино" na My Yahoo! Pošalji "Љубав као духовно вино" na Live Pošalji "Љубав као духовно вино" na MySpace Pošalji "Љубав као духовно вино" na Twitter Pošalji "Љубав као духовно вино" na Digg Pošalji "Љубав као духовно вино" na del.icio.us

Komentari