Dobrodosli! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Erika u zemlji zmajeva!

Dobrodosli!

Oceni ovaj blog
...ubrzo su svi zaboravili na mene kada smo na nebu ugledali velikog zmaja. Mahao je svojim dugim krilima suprostavljajuci se vetru i oblacima veoma lagano. Srebrna krljust mu je treperila i sudarajuci se sa suncevim zracima, presijavala poput novogodisnjih lampiona. Oci su mu uokvirene zutom bojom, dok se u njima nazire mrak. Na ledjima je nosio nekoga. Priblizavajuci se spilji, otvorio je svoje kandze i zario zute duge nokte u ivicu tla. Sa njegovih ledja na tlo iskace stariji covek. Nosio je crnu dugu odoru koja se vukla po zemlji i rukama je cistio naizgled dugo, kao da pokusava da kupi sebi malo vremena pre nego sto pocne da odgovara na nasa pitanja. Niko od nas se nije usudjivao ni rec da izusti, vec smo samo nepomicno stojali i pratili ga pogledom dok se on sa zacelja spilje priblizavao laganim korakom na drugu stranu, gde sam se ja nalazila. Zaustavio se ispred mene i svojom crnom kosom zaklanjao mi zrake sunca. Protrljao je crnu bradu na kojoj se tek ponegde nazirala seda dlaka i konacno odlucno uzviknuo:"Dobrodosli u zemlju zmajeva!"
...Jos uvek nismo znali gde se nalazimo i sta nas ocekuje, ali primetila sam da se strah u vazduhu polako gubio, a otkucaji srca su usporavali nakon sto je doleteo srebrni zmaj. Covek koji je sisao sa delovao je pomalo opasno ali svojim inteligentnim licem odavao je da ce nam uskoro odgovoriti na sva nasa pitanja.
Brecnu me je njegov duboki glas. „Moje ime je Aristaj.“, rece cini mi se ne znajuci kako drugacije da zapocne govor. „Znam da se mnogi od vas pitaju sta traze ovde, ali za pocetak recicu vam gde cete naci osnovne stvari.“ S obzirom da jos uvek ni nuzdu nisam izvrsila a kamoli zube oprala, ta informacija me je veoma obradovala, nadajuci se da ce mi uskoro reci gde je kupatilo. „Svoje sobe ste vec dobili, osim sto ce se u Erikinoj sobi ubaciti jos jedan krevet, kako bi delila sobu sa Davidom.“ kaze i pogleda me tako beznadezno kao da me moli da vodim racuna o njemu. Posto vec imam dosta iskustva u cuvanju dece, ne ocekujem da ce mi zadatak tesko pasti. „Pretposlednja vrata sa vase leve strane vrata su od vaseg zajednickog kupatila. Slobodno udjite.“ Nekolicina nas se vec guralo na vratima kako bi sto pre dosli do solja. Kupatilo je veoma prostrano i uradjeno u duhu modernih kupatila na nasoj zemlji, sa belim podnim plocicama i belim tusevima ugradjenim u staklene kabine. Na jednom zidu postavljeno je sest ogledala iznad sest lavaboa. Zastala sam pred ogledalom kada sam ugledala sebe. Po liku bih mogla reci da sam veoma dobro spavala, jer nema nenaspavanih krugova oko mojih ociju koje sam imala cesto zbog nesanica. Koza mi je bila glatka i bela poput bebine, a oci su mi sijale nekom staklastom svetloscu.
Kada smo se svi nasli natrag, izvan kupatila, Aristaj je nastavio svoj govor. „Do kupatila je kuhinja. Vasa kuvarica Matilda vodice racuna o vasoj zdravoj ishrani.“ Pogledasmo svi u pravcu kuhinje. Na vratima stojala je oniza, poprilicno krupna zena u plavoj haljini sa belom keceljom. Na glavi su joj ispod bele kuvarske kapice visili zamotuljci masne plave kose. Dok nas ravnodusno posmatra, u ustima nesto zvace, praveci buku.
„Uvidevsi do sada da dalje iz spilje ne mozete nikako osim letenjem, iskoristite za prevoz svoje zmajeve.“ Zmaj! Odmah sam naculjila usi i uprla oci u Aristaja. „Morate da vezbate letenje, ali znajte da se levo od procepa zemlje, gore na povrsini nalazi put koji vodi do grada Utvara, a mislim da tamo ne bi voleli da odete,“ kaze nam glasom po kojem pretpostavljam koliko ga se i sam plasi. „Sa desne strane prostire se zemlja Bozanstva, do koje vam je zabranjeno letenje.„A gde cemo onda moci da letimo?“ upita ga pomalo ironicno jedna crnokosa devojka. „Draga moja Lejla, od procepa do sume Duhova prostire se siroka poljana sasvim dovoljne velicine za vezbanje. Takodje mozete i leteti preko sume ali iskljucivo do planina Slonovace. Oni koji budu leteli sa druge strane planine, bice kaznjeni.“odgovori joj pokazujuci autoritet. Nakon toga pozvao je nase zmajeve kako bismo uzleteli i upoznali se sa ostatkom zemlje zmajeva.

Pošalji "Dobrodosli!" na Facebook Pošalji "Dobrodosli!" na Google Pošalji "Dobrodosli!" na My Yahoo! Pošalji "Dobrodosli!" na Live Pošalji "Dobrodosli!" na MySpace Pošalji "Dobrodosli!" na Twitter Pošalji "Dobrodosli!" na Digg Pošalji "Dobrodosli!" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari