Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Erika u zemlji zmajeva!

Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)

Oceni ovaj blog
U gluvo doba noci probudio me je vrisak zene, bolje reci iznenadio me, a ja ne volim iznenadjenja. Zarila sam glavu u jastuk pokusavajuci da se iskontrolisem. U suprotnom vec bi trcala po stanu placuci. Odmah sam se ogradila najcescom zabludom koju sam koristila, a to je bilo da sam ga sanjala. Medjutim paznju mi je privukao crveni odsjaj koji se prelamao preko prozora na zidu sobe. Utom me je zaintigrirao povik brata.„Erika! Erika! Ustani, ovo moras da vidis!“Izvadila sam glavu iz jastuka, otvorila oci i pogledala kroz prozor. Dok polako sa sebe sklanjam prekrivac i izlazim iz kreveta, i dalje zapanjeno gledam kroz prozor. Osecala sam kako mi oci gore od crvenila koje se ogleda u njima. Poslednji sprat zgrade prekoputa nase je goreo. Vatra je gutala delove zgrade i pljuje ih na zemlju. Privukla sam se prozoru i ugledala ljude koji su nepomicno stajali ispred ulaznih vrata gledajuci u nebo. Od streje nisam mogla da vidim u sta gledaju. „Sta se desava?“
Protrcavajuci kroz stan, upitala sam ostale znaju li sta se desava, ali oni su samo odmahivali glavama. Vec u sledecem trenutku navlacila sam trenerke preko pidzame i izasla iz stana. Ubrzo su i ostali krenuli za mnom. Iako sam bila dosta uplasena zelela sam da vidim sta se desava. U nekim drugim situacijama mozda bih samo i pobegla od suocavanja, ali ovog puta radoznalost mi ne popusta. Negde daleko cula sam svoje ime.
Nakon sto sam izasla na ulicu, pogledala sam u nebo. Svi ljudi su zureli u nju. Crna senka letela je iznad zgrada. Mogla su joj se nazirati duga krila kojima je mahala i ogromna usta iz kojih je izbacivala plamen. Podsetila me je na neku ogromnu pticu. Ljudi su izgledali veoma zabrinuto i uplaseno. Verujem da mnogi nisu verovali sopstvenim ocima, ali ne i ja. Imala sam cudan osecaj da senku poznajem od pre. Ne vidja se svakog dana ogromna crna senka koja lebdi na nebu, ali nisam bila iznenadjena, naprotiv iscekivala sam da je upoznam. U jednom trenutku pomislila sam da sam napravila toliko snazan odbrambeni sistem da cak ni natprirodna stvar nije uspela da me iznenadi. Medjutim, pogresila sam. Nisam se uplasila jer me senka vec poznaje.
Kruzila je iznad nas udarajuci svojim krilima ivice zgrada i time odlamajuci njene delove. Sitni delovi betona i cigli padali su na zemlju, ali su se ljudi na vreme sklanjali kako bi ih izbegli. Cinilo mi se da pokusava da se provuce izmedju zgrada i dodje do tla, ali joj to nije uspevalo jer je prolaz izmedju zgrada veoma uzak. Usput izbaci po neki plamen u nadi da ce bar malo prosiriti prolaz ali uzalud. Ulica je veoma uska a senka je veoma velika, stavise, samo krila su joj troduplo sira od ulice.
Vreme je prolazilo, ali nista se nije menjalo. Ljudi su i dalje zureli u nju i od straha niko se nije usudjivao da potrazi pomoc. Plasili su se verovatno da ce im senka naneti jos vise stete ako pokusaju da joj prkose. Medjutim, meni je izgledalo kao da nekoga trazi. Polako sam vec postajala nestrpljiva u iscekivanju a cini mi se i ona. Zato je vec u sledecem trenutku preduzela konacan potez.
Kada joj se ucinilo da nema drugog resenja, tada vec uocljiva zivotinja skupila je krila i pala na tlo. Toliko je teska i duga da je zatresla zemlju i time odlomila jos par delova zgrade koji su pri padu podigli ogromnu prasinu. Ljudi su se vec sklonili iza ulaznih vrata zgrada, ocekivajuci da ce prasina uskoro da slegne kako bi uvideli o kojoj zivotinji se radi. Kako je prasina polako nestajala, tako su se i uocavale zelene krljusti koje su se presijavale na svetlu i izgledale kao metalno odelo na telu zivotinje. Od kraja repa do vrata isticali su se kostane plocice u obliku trouglova, nalik kod krokodila, a svoja velika koscata krila pripila uza sebe. Pred nama je stajao zmaj!

Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na Facebook Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na Google Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na My Yahoo! Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na Live Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na MySpace Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na Twitter Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na Digg Pošalji "Av. 1: Kako je sve pocelo (Part 1)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano