ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“

Oceni ovaj blog
Baš tako , budala bunca !
A da je tako , vidi se golim okom !
Ne treba tu nekakva analitička sociološko istraživačka nauka , višegodišnje istraživanje ili šta ja znam , pa da se dokuči stanje u kom smo .
No ja kao svaka budala , mudrijam , promišljam i pametujem , a svak pametan sa strane , izvan ovog sveta vidi da se ovde zakonodavno i zakonomerno neguje siromaštvo ; i to ono najgore vrste , sveto , samopožrtvovano siromaštvo - bedovanje kroz sveto žrtvovanje .
Ovdašnji većinski svet , mazohistički , gotovo uživa u svom socijološkom kolektivnom žrtvovanju ; kao da viče , još , još uzimaj , steži , obesmišljuj - gazi !
Da nije tako , ustao bi svet protivu ovog svetog samožrtvovanja - rekao dosta , hoćemo da živimo kao ljudi !
Čak i ovo , očito je da budala bunca - samo teši me da nisam jedini , ima i pametnijih od mene :

* "Naši ministri, predsednica parlamenta, opozicija, policajci... To su besvesni ljudi. Nemaju nimalo savesti ni morala. Najgore je što nema ni u naznakama eventualnih posledica za štetu i rugobnost koje čine ovom društvu."

* "Da li naši političari imaju predstavu gde žive? - Nemaju pojma. Ne zanima ih kontekst vremena u kojem učestvuju i u kojem treba da vode ovo društvo i državu. Niti kontekst veka ili deset poslednjih godina. Njihov kontinuitet se ogleda samo u maksimi „Sad smo stigli da budemo na vlasti“. To je sve o čemu misle. Kako da sebi i svom okruženju pribave neku korist ili dobro. "

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/527388/Radoslav-Milenkovic-Vise-nije-ni-vest-kad-nesto--poskupi

Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na Facebook Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na Google Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na My Yahoo! Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na Live Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na MySpace Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na Twitter Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na Digg Pošalji "ŠEKSPIR :„Svet u kojem budala bunca“" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    u nas su popularne izreke , a one koje su u duhovnoj sveri , utemeljuju se u ljudske živote i bezuslovno na opštem planu vode ih...tako ova doktrinalna teza : BEZ ŽRTVOVANJA NEMA SPASENJA - kao da je sve nas predodredila da strpljivo trpljački vasceli život živimo na zemlji , zarad spasenja u večnom , predpostavljeno nebesko rajskom životu....ako ova duhovna izreka predstavlja odrđenu krajnost , onda njenu suprotnost čini pouka : BEZ VELIKOG ZLOČINA I NJEGOVIH ZLA , NEMA VELIKOH DUHOVNOG POKAJANJA , A BEZ VELIKOG POKAJANJA NEMA NEBESKOG OPROSTA I SVETOVNE NEBESKE USTROJENOSTI....oće reći , zločinci svetskih razmera , mogu u iskrenom pokajanju da otkriju nebesko spasenje pa čak i sveto ustoličenje , koje velikodostojnici utvrđuju...ovaj SavloPavlovski slučaj , postao je pravilo , kojese uvržilo međ vladajućim ljudima - rekao bih do besmisla , koji ne samo da uništava duhovnost , već i pravni poredak društva u kome živimo...
    ...koliko je to savlopavlisanje opaka stvar , naše sudije , koje bi trebale da sude ni po babu ni po stričevima , stoje na stanovištu da veliki zločini blede...čak i ovaj nesrećnik , smatra da takvo stanje stvari uništava nas , a ne spašava:

"Tri puta, za samo mesec dana, Apelacioni sud u Beogradu ukida rešenje Specijalnog suda o produžetku pritvora bivšim visokim funkcionerima Državne bezbednosti Srbije, Milanu Radonjiću i Ratku Romiću, optuženim za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije 11. aprila 1999. godine. Sva tri puta, sudije Veroljub Cvetković i Vučko Mirčić preporučuju Specijalnom sudu da ukine pritvor optuženim, sa obrazloženjem da njihovo puštanje na slobodu ne može uznemiriti javnost u Srbiji, jer je od zločina prošlo 15 godina, pa je zločin izbledeo!"

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/sudije_i_sluzbe.55.html?news_id=295888#sthash.hRdbeuKi.dpuf
  2. 123loncar (avatar)
    Izbori - zamka za budale

" U duhu svoje teorije da se politika misli, a ne glasa, Alen Badju ističe da su izbori zamka za budale. „Možete se okupiti, štrajkovati, protestovati, demonstrirati, organizovati nove forme diskusije... ali, molim vas, ne idite na izbore. Samo gubite svoje vreme. Ne dajete taj papir kojim birate svog gospodara. Izbori su uvek obmanjivanje, jer oni ne treba da menjaju društvo. Svi političari su tu da bi učestvovali u istoj laži, bez obzira na program koji zastupaju. To je čist san da se na izborima može menjati svet, a danas su oni samo kontraproduktivni“, naglašava filozof. M. K."
    - See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kultura/tajkuni_ubijaju_civilizaciju.11.html?news_id=295791#sthash.mcGFv8c3.dpuf
    Ažurirano 21.01.2015. u 14:30, autor: 123loncar
  3. 123loncar (avatar)
    Gotovo sve je rečeno sa ovim : "permanentna propaganda duhovne bede, prostakluka i varvarskog uživanja u tuđem nebranom grožđu" . Treba dodati , da je ovo bio u poslednje , gotovo tri decenije , glavni moto današnjih personalnih postavki u vlasti ! Koliko je bila moćna ova strategija , sa svojim kontinuitetom , da je zahvatila sve društvene stubove i inficirala u korenu : nauku - naučnike ; univerzitet i školstvo - profesore i učitelje ; sudstvo - sudije ; religiju - religijske velikodostojnike i predstavnike ; zdravstvo - lekare ; kulturu - umetnike ; vojsku - oficire ; stanovništvo - svakog ponaosob pripadnika svetine nesmisleno grdne !
    Najveća stvar u ovo mništavilu , je muljatorsko manipulativna , javna demonstracija kajanja , institucionalni oprost , vaskrsenje i vaznesenje u elitno nebo !
    Tako smo , koliko juče , gledali vaznesenje doktorskog kazandžije , sa svitom šešeljizovanih stiroporaca i prevrtačkih dosmanlija !
    I ne samo gledali , već ih u tradicinalnom hipnotičkom zanosu , ugurali biračkom voljom svetine , u stolice vlasti !
    Tek sad , vidi se koliko je bolno istinit i velik iskaz Alana Baduja , da su izbori za budale , rekao bih magarčine ! I tu se vidi , na našem primeru izborne demokratske objedinjene većinske volje , kako su magarčine pojele same sebe !
    Da , bolno je saznanje , da ta duhovna beda i prostačko ništavilo , u kontinuitetu , postaje dominantnantni sadržaj svakodnevnice , koji ispunjava ceo prostor javnog života !

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/kad_magarci_utihnu.881.html?news_id=296057#sthash.VCp0Ladz.dpuf
    Ažurirano 21.01.2015. u 14:38, autor: 123loncar
  4. 123loncar (avatar)
    Bogme , mi smo toliko pametan narod , da gotovo svak , bez iznimke , zna šta "država" treba da radi za stanovništvo , a šta ne treba ! Međ njima , narodnim pametnjakovićima ,mnim , opaki su oni , koji su vazda kod državnih persona , podguzni trabanti , pa preko njiovih organa , kao kroz kakvo debelo crevo , dopiru do budžetske kase; žderu li žderu oni tako - laki keš , naravno , bez karakterno se prejedaju !
    A to njihovo uvlačenje i ždranje , ove na vlasti , primorava da se svakom poštenom i časnom čoveku uvlače u džep ; pa uzimaju li uzimaju , nemilice - i milom i silom , a najviše zakonodavnim terorom !
    Treba brate naraniti ove , podguzne pametnjakoviće , vajkaju se persone na vlasti ; a i tma i tušta ih je!
    Zato ljudi moji , ako ima gdegod neka sila , sud strašni ili pak štogod što može garantovati moju volju , ja bih da se odvojim od države , razvedem , osamostalim i odem u materinu , slobodnih džepova - pa nek košta šta košta , ovo osamostaljenje , razvod , šta li .
    Evo sestre i braćo slobodoljubiva , recite mi i obavestite me , ako ima štogod neki kongres našeg stanovništva , sabor , štali , pa ja tu u tom svesrpsko državnom oku , kao nekad slovenci , pre četvrt veka , da napustim tu kongresnu salu na očigled sviju i odvojim se / razvedem od ove države , njenog svesabornog bića i njegove podguzne pameti . Ali molim , jerbo znam ovu državu sa svojim podguznim mudrijašima , da mi neka sila , svetska , kao onda njima , onima koji se odvojiše i utekoše - garantuje da će ove personalne patriotske čimbeničke snage , da izađu iz mog džepa i ne izražavaju posle toga neprijateljstvo prema njemu , a naročito prema meni . Ja ću sa moje strane da im oprostim sve , kao ono pre što učini brat Đura , pa mi oprosti ono što me lemao i opljačkao , pa ga jadnička zbog toga ruke boleleonoliko i morao u banju , da se na trošak baci i zalečuje ; a oni , persone na vlasti , nek sami zavrnu svoje rukave da nahrane svoje podguznjačke pametnjakoviće , ili nek ih satru , ako nađu za zdravo pametno rešenje njiovo , kao nekakve društvene pantličare , jer se duboko uvukoše u budžet !

" Krajnje je vreme da se „naš narod“ odvoji od države!.......Država mora da nam pomogne, decidirani su dužnici. Uz sve saosećanje sa njihovim problemom, moram da im postavim pitanje slično onom koje sam postavio srpskoj majci: Zašto mora? Da li vas je država nahuškala da uzimate kredit? Kao što se ženimo i udajemo „na rizik“, tako i kredite uzimamo na sopstvenu odgovornost."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/trnje_i_sas.881.html?news_id=296161#sthash.2SZKzS0Z.dpuf
  5. 123loncar (avatar)
    Bože , kakav smo mi to veliki soj , nebeski - samo mi , mimo celog sveta , uvek i samo uvek o mrtvima sve najbolje !
    Janglezi , u poslednje vreme , raskopavaju sve živo ; kopaju , čak , masovne grobnice iz vremena hadrijanskog zida ; uzduduče kamere i istražitelje , zapenuše svi do jednog : istina i samo istina !
    A mi jok , zakopavaj i udri u hvalospev ! Sve najlepše o pokojnicima , jašta ! Tako treba , tako je to ! Aminujemo !
    Otuda u nas i tolika ljubav prema pesmi , pa otuda valjda i tolika srpska muzikalnost i sklonost ka svakakvom pevanju ! Shodno pevačkim sklonostima srbija se deli po muzikalnosti , mislim , na ovu prvu , drugu , treću , pa i ostale srpske pevačice i pevače !
    Mirnodopska , a naričito ratno odbrambena naša muzikalnost , bila je i biće, čist porodični , rekao bih klanovski biznis !
    Mada , najveći pokrovitelj tog muzičkog biznisa unas je bila i biće , država . U tu svrhu , prednjače i sav posao nose državne službe bezbednosti , gde po prirodi posla i njegovim potrebama , kafansku i omladinsku zabavu držale su i drže panduri sa žandarmerijom , a visoki rok , zabavnu i koncertnu muziku u svom naračju , imale su i imaju civilne i vojne bezbedonosne službe !
    Oću reći , svi muzičari po prirodi posla sarađivali su i sarađuju sa bezbedonosnim državnim službama ; a mnogi vrhunski muzičari , rekao bih , stvar je očigledna , zavrbovana su deca , policijskih i vojnih službenika , pa i političkih moćnika ! Nije lepo da imenujem , ono što je svima pa i poslednjoj pijanici , muzičkom konzumentu , poznato , a o tome mudro je ćuti !
    U ovom angaožovanju , dece naših čuvara bezbednosti , prednjači i prednjačila je , takozvana rok i turbo folk scena !
    Rekao bih da je to posve prirodna , patriotska veza između muzičara i vlasti , u kojoj ovi prvi postaju uši i oči ovih drugih !
    To muzičko tasterisanje , pod oficirskom zaštitom državne bezbednosti , sa muzičke scene , dalo je mnogo vrednih i zaslužnih ministara , zamenika ministara , poslanika i tma i tuštu delatnika u državnoj upravi !
    Otuda i ona krilatica : pesma nas je održala , njozi hvala !

" Srbi bez podela naprosto ne mogu, umesto trvenja oko politike, Srbi su se gložili oko muzike. Tadašnja Prva Srbija je (u boljem slučaju) slušala „izvorne“, u gorem „novokomponovane“ narodne, a u najboljem takozvane „zabavne“ pesme, dočim je ex-yu Druga Srbija naginjala roku, uglavnom – dok i naše gore listovi nisu naučili da sviraju – stranog porekla. Videlo se, rekao bi paranoik, da će završiti kao izdajnici i plaćenici stranog kapitala. I da vam kažem nešto: I Prva i Druga muzička Srbija ličile su kao jajetu na današnju Prvu i Drugu političku Srbiju. Hoću da kažem da su obe – kao i danas – bile podjednako zadrte."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/muzika_sedamdesetih.881.html?news_id=296261#sthash.XVBfjSDM.dpuf
  6. 123loncar (avatar)
    "Ovaj svet jeste tirjan tirjaninu - Vladika nas je tome blagovremeno poučio - ali svet nije baš uvek takav. I svet pravi pauze u neprijateljstvima, ali mu seljak ne veruje, jer seljak ne veruje nikome i ničemu. I šta tokom tih prekida vatre radi seljak? Odmara se? Uživa u životu? Jok, more. Počinje da (tendenciozno) priviđa fiktivna neprijateljstva......... Ima i još gore, a tome nas ne poučava Vladika nego Niče. Kad gledaš u ambis, kaže Niče, posle nekog vremena i ambis počne da gleda u tebe. Sledeći tu matricu, izmišljena seljačka neprijateljstva često prerastu u stvarna, uslede žestoki pičvajzi, a seljak - šta seljak radi? Počinje iz glasa da kuka kako ga svet mrzi."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/tutumracenje.881.html?news_id=296528#sthash.68nTv7ak.dpuf

Bogami , mislim da se tma i tušta naših ljudi zatalebesala u evropeizam ili pak u rusizam , a oni glavosvetleći u nebesni srbizam - a u stvari , u nas hipnotički bulji, vuče nas i guta bezdno mračnjaštva srednjeg veka , prostakluk , zloba , pokvarenost , glupost , neljudskost i svakakve mračne sile bezumlja i zla !
    I šta god pojedinac uradi , da se izčupa iz ovog lonca srpštine , ostali ga povuku za noge i bace na bezdno paklenog lonca !
    Tako se mi krčkamo , dok nas patriotske reformatorsko vladajuće snage spašavaju !
    No , nije prvina u ovim spasilačko podvižničkim namerama , svetlih patriotskih glava !
    Konačno , važne su javno izrečene dobre namere - a balkan je i ovako i onako , nekako od postanka , crna paklena rupa iz koje je sam đavo utekao , poodavno , ispred misionarskih prvih podvižnika , savlovske naravi i poštenja !
    I šta sad hoćemo , mi potomci neznabožaca i laičkih otaca - u bukvalnom smislu tih pojmova !?
    Pa neko će već da prodžara ognjište ispod našeg lonca i doda drva na vatru !
    Bez brige ljudi !
    Imamo mi patriotskih sinova za tu rabotu , koji to rade , decenijama uspešno !
  7. Zoki D.N.M. (avatar)
    Pozdravljam te komšija.Nismo se kuckali,ovako otvoreno,još od Maše i medveda i od kuka za slonove i Haarp-a,
    pa ne znam odakle sve da počnem,ali ... svaki korak ka napred je dobar početak...
    Slažem se sa tobom da sva ova današnja tehnika - tj. sva ova sokoćela ne moraju samo da služe za ubijanje vremena i golicanju tuđih mašta zarad zadovoljavanja svojega ega ....itd, a opet se i slažem sa onima koji tvrde da nas sve ovo i otuđuje...Pogledaj samo koliko i klinaca a i onih koji bi trebalo da čuvaju te klince ,
    koliko dakle vremena provedu pored kompa,pogledaj samo po broju poruka, njihovim, u jednome danu samo,koliko sati svakoga dana skrcaju - U ŠTA ?
    Međutim ima i onih koji malo svog slobodnog vremena posvećuju nauci,svakojakoj,a i onoj da je mnogo vremena skrcano uu prepoznavanju i obelodanjivanju tajni i zavera Vavilonaca ...
    Znam da si pisao, davno još , o putevima i zauzimanja njima najvažnijeg mesta - kote 33 vodoravno i kote 33 uspravno ...Oni to i danas rade ali jako ,jako uspešno i stigli su skoro do cilja ...
    Što se tiče Kosova i baze Bondstil - odradili su nam to po davno oprobanoj režiji a mi nismo bili u stanju da to vidimo.Ali sada se jasno vide i njihovi dalji planovi.Povodom toga , moram ti reći da verujem kako će ovaj narod, u okruženju barem, otvoriti oči i shvatiti još jednu njihovu prevaru - a to je da broj onih kojima nude bezbedna skloništa od sudnjeg dana - JE OGRANIČEN. E to je karta na koju bi sada trenutno mogli da zaigramo i mi i oni dalji, jer stvaran broj onih koji će ući u skloništa je daleko manji nego što ONI obećavaju.Barem da bi se malo usporili jer Njima se jako žuri,Svesni su i oni Nostradamusovog br 7. a više ga i teško mogu kontrolisati ... Odoh ja sada mnogo daleko za ovako kratko javljanje pa da ne bih više odavao utisak površnosti - odoh ...

Evo ti malo zabavi se kada budeš stigao
    -ne misle oni ni svojima ništa dobro https://www.youtube.com/watch?v=26Aav_sulSU

-https://www.youtube.com/watch?v=3iD1iVR-vF4

jeste dugačko ali možeš i da ispreskačeš malo zbog onoga što sledi - https://www.youtube.com/watch?v=00pCgAK1gxM