RAZLIKE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

RAZLIKE

Oceni ovaj blog
Različitosti ljudi , ponekad su tako velike , da običnog čoveka naprosto mogu da slude i izbezume. Eto , naše novine danas su osvanule vestima iz sveta , gde je najinteresantnija , za nas , vest iz Belgije ! Tamo je nekakav generalni štrajk , jednomesečni , kojim je blokirana gotovo svaka aktivnost u državi .
Štrajkuju ljudi pa šta , rekao bi naš čovek !
Ali to nije običan štrajk !? Ustala patriotska radnička svetina protivu patriotskog vladinog programa štednje , koji kao navodno treba da spase državu od grčkog scenarija .
Znate ono smanjenje plata , socijalnih davanja i slično !
Ljudi su ozbiljni , mislim ti belgijski štrajkači ! Oni ovaj štrajk doživljavaju kao patriotski čin , dug državi , ljudskoj časti i dostojanstvu. Pa dobro !
Mi mu po istom pitanju vladinih patriotskih mera štenje i spašavanje države od grčkog sidroma , zdušno patriotski podržasmo vladu ; patriotski stegnusmo kajševe , odrekosmo se svega - i ako smo daleko , daleko po standardu života ( kako se to kaže ) , iza ovih belgijanaca .
Imam blagi osećaj , da je ovaj njihov standard življenja za nas , nikad ostvareni san "letnje noći" .
Pa i da ga prepolove , za nas je to večno nedostižna stvar , a opet , tolike razlike između njih i nas u svemu , pa i u patriotizmu !
Pa kao tu nešto kontam , ni po pameti treće , još manje druge a naročito ne one prve srbijice - kontam , velike su razlike između ova dva belgijanska i srpska patriotizma . Toliko velike , da jedan mora biti izdajnički sumanut - patriotizam ; samo neznam koji ; ipak sam ja samo stanovnik , rekao bih večni osuđenik , ove lipe naše srbijice , koja kažu svti veliki oci , bez žrtava ne ume ni da postoji !
Belgija paralisana generalnim štrajkom

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/belgija_paralisana_generalnim_strajkom.83.html?news_id=86947

Pošalji "RAZLIKE" na Facebook Pošalji "RAZLIKE" na Google Pošalji "RAZLIKE" na My Yahoo! Pošalji "RAZLIKE" na Live Pošalji "RAZLIKE" na MySpace Pošalji "RAZLIKE" na Twitter Pošalji "RAZLIKE" na Digg Pošalji "RAZLIKE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    I dok nam belgijanski štrajkovi protivu patriotskih mera štednje njihove vlasti , ubijaju svaki smisao za zdravo razumno prosuđivanje , stustižu nas vesti iz nemačke , u kojima njihova vlast objavljuje da je svaki peti nemac , samac , siromašan jer zarađuje 1000 evra mesečno . Oće reći , tamo gde domaćinstvo po članu ima 1000evra mesečno , smatra se pukom sirotinjom.
    Aferim !
    To je donji prag nemačkog siromaštva !
    Naravno , izdajnička nemačka vlast - moram tako da je nazovem , jer da taj nemac samac , toliko ovde , u našoj rajskoj državi zarađuje , u kojoj si prebogat kad na celu desetočlanu porodicu imaš više od 230 evra mukotrpno zarađenih , bio bi ekstra bogataš ; ta vlast je zabrinuta za tog siromaška.
    Pa ljudi moji , jesam li ja lud , ili ovi nemački vladari zezaju ceo svet - ili mene ceo život podkradaju , pljačkaju i drže u zarobljeništvu - patriotskom ovi moji patriotski vladari .Treće nema !

BEDA PRED VRATIMA Svaki peti Nemac smatra se siromašnim

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/519746/BEDA-PRED-VRATIMA-Svaki-peti-Nemac-smatra-se-siromasnim