MLEKCE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

MLEKCE

Oceni ovaj blog

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)

MLEKCE

http://www.bankamleka.rs/

Bebe.......mini svici celoga sveta, rastu od ljubavi i .......mlekca.

Onim, bebironcima koji su ranije rođeni, pa nisu ušuškani kraj svojh mama, nego u inkubatorima, majčino mleko je preko potrebno. Naravno da ih hrane, ali je činjenica da brže napreduju ako je to pravo majčino mleko. Zato je ustanovljena banka mleka. Mame koje imaju više mleka nego što treba njihovim mališanima, ionako moraju da ga izvuku iz dojki jer bi u protivnom dobile mastitis. Tada, nije dobro ni mami ni bebi. Zato je humanije, ljudskije sačuvati ga u specijalnim flašicama u zamrzivaču i pokloniti ga nekom bebcu koji leži bolestan, sam i usamljen u inkubatoru, bez zagrljaja, poljupca i mamine topline, da brže i zdravije dođe do svoje mame, nego ga prosuti u lavabo. Majčino mleko je zdravlje za svaku bebu. Ono nije samo hrana. U njemu je svičevo zdravlje. Greota je baciti ga, kaže Cic, i poodavno se prijavi. Doneli su 10 flašica od po 200ml. Oslobodila je jednu fioku u zamrzivaču. Dolaze na 10 dana sa praznim flašicama koje zamene za pune. Posle par dana ih je pozvala i rekla da joj donesu 20 flašica. Oni vako Greota da se baci, kaže ovo moje, kad već ima.
Gore sam postavila link ka banci mleka, pa ako znate neku mladu mamu koja ima mleka i doji svoj komad sebe, popričajte. Možda ima viška mleka a ne zna da ovakva pomoć samim, nejakim bebcima postoji. Čak i ako ne doji bebu, pričajte, jer ona sigurno zna druge mame. Pa neka jedna od njih donira mlekce, pomislite koliko je to zdravih obroka za minijaturne mini svice, kad zdrava, tek rođena beba koja je pored svoje mame, popije po 50-70 ml po obroku. Oni bebironi koji čekaju da porastu i dođu do svojih mama i tata, do tople ušuškane ljubavi od koje će rasti kao iz vode, popiju mnogo manje. Ma, mame su čudo nad čudima, a davanje je blagoslov, zato što samo ono što damo je zaista naše, deo nas samih. Zato, pričajte i dajte lepo iz sebe, jer verujte mi, ružno u nama ne treba ni nama, a kamoli drugima….e, sad ga ametom zabiberi, al’ ajd’ da teram do kraja…..što ne znači da ružno ne treba davati…..treba, ali kontrolisano i prema zasluzi. A lepota, ona se sama prosipa pred druge. U ovom slučaju, zdravlje za usamljene svice je u belim kapima i našim rečima koje prosleđuju informaciju.Razmislite, možda postoji način da malenim, anonimnim svicima ubrzate putovanje do njihovih mama. Naše malo, je nekome mnogo.
Za miran i zdrav san tini-mini svitaca

PS Dobro veče lepi svete....odavno ovo hoću da napišem, ali me život pretekne, prelep......dobro, na momente ume baš da bude ružan... ako vala, valja se zbog ravnoteže, inače bi bila neuravnotežena

Pošalji "MLEKCE" na Facebook Pošalji "MLEKCE" na Google Pošalji "MLEKCE" na My Yahoo! Pošalji "MLEKCE" na Live Pošalji "MLEKCE" na MySpace Pošalji "MLEKCE" na Twitter Pošalji "MLEKCE" na Digg Pošalji "MLEKCE" na del.icio.us

Ažurirano 10.12.2014. u 23:31, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tamišarka (avatar)
    Bebironci
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Tamišarka
    Bebironci
    merim ti vreme......pusti uspavanku
  3. Tamišarka (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    merim ti vreme......pusti uspavanku
  4. LJILJA MMM (avatar)

laka ti noć dušo.....zora je blizu, moram poći da zagrlim san
  5. Tamišarka (avatar)

Laku noć lep san...
  6. Doktor Zo (avatar)

7. LJILJA MMM (avatar)

Laku noć lep san...
    Dobro jutrooooooooooo
    ustajanjeeeeeeeeeeee i lep dan
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Doktor Zo

i tebi
    i lep dan želim, u svakom pogledu
  9. Tol (avatar)
    LJiljo vešticO jedna! lega sa sovama ustaje sa petlovima

A lepota, ona se sama prosipa pred druge. U ovom slučaju, zdravlje za usamljene svice je u belim kapima i našim rečima koje prosleđuju informaciju.
  10. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    LJiljo vešticO jedna! lega sa sovama ustaje sa petlovima

taku me majka rodila.....
    da ne kažem, vazda kokodačem