Izbor za najboljeg sportistu Kladova je šarada i bruka za sport.

U poslednjih nekoliko decenija izbor za najboljeg sportistu Kladova je šarada I bruka za sport baš Iz razloga što se za najboljeg sportistu Kladova bira karatista koji je osvojio neku medalju na republičkom, balkanskom ili svetskom prvenstvu . To što je on ili ona osvojio/la medalju na prvenstvu je sportskim radnicima Kladova neprikosnoveni dokaz da je to sportista Kladova za tu godinu van svake sumnje po onoj narodnoj "ako na tarabi piše onda jeste to." A to što karate nije sport(ni olimpiski)već veština I filozofija ili što on ili ona nemaju nikakve osobine sportiste to nema veze .

  • Sportske radnike Kladova ne interesuje to što karate ne spada ni pod definiciju reči sport koja kaže: "Sport je fizička ili mentalna aktivnost koju čovek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju takmičenja sa protivnikom ili protivničkim timom, uz primenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobednik". Tako da ako ne postoje jasna pravila a ne postoje i sistem bodovanja koji je prethodno utvrđen koji takođe ne postoji karate se ne može nazivati sportom. http://bs.wikipedia.org/wiki/Sport
  • Sportske radnike Kladova nikada nije interesovalo ono što je značajno za sportistu da ima, fizičke predispozicije(izdržljivost, explozivnost, visina,itd,itd...), samodisciplinu i predanost sportu(redovna i pravilna ishrana, spavanje, izbegavanje zadimljenih kafića, izbegavanje alkohola apsolutno itd,itd...), unutrašnju energiju (amerikanci kažu "drive"), ponašanje sportiste u odlučujućim trenucima duela, ukupnu i sveobuhvatnu ličnost sportiste njegovo opšte ponašanje u društvu I na terenu. Same ove osobine i bez osvojene medalje bi u normalnim uslovima bile sasvim dovoljne da neko bude sportista godine. Ali ne ne "ako na tarabi piše onda je to to"
  • Sportske radnike Kladova nikada nije interesovalo što na takmičenja po svetu idu samo deca bogatih roditelja(Johanezburg,Južnoafrička Republika 1994) što je već samo po sebi dovoljno da se sve te medalje odbace kao beznačajne jer prave konkurencije nema a i najbolja deca ne idu na takmičenja nego bogata.

Svih ovih decenija Kladovo je imalo "trku kroz Kladovo" od 600-700m u kojoj je uvek bio neki pobednik. U Antičkoj Grčkoj bi on Pobednik Trke ručao sa Aristotelom. To je možda moglo da bude neko merilo, ipak je Aristotel smatrao da Taj Pobednik ima nekog značaja. Takođe je u Kladovu izniklo par profesionalnih sportista(MVP Grčke odbojkaške lige) niko od njih nikada nije bio sportista Kladova. Sportski radnici Kladova pišu svoju istoriju samo da izdrži sud vremena ništa više.


Izreku "Ako na tarabi piše onda je to to" su izmislili sportski radnici Kladova ta izreka ne postoji niko je nikada nije izgovorio sem sportskih radnika Kladova. Postoji slična izreka ali sa dijametralno suprotnim značenjem koja kaže "I na tarabi piše P..... ali NIJE."
.

Da karate nije pravi sport najbolje dokazuju sledeće činjenice :
1. Pogrešnim tumačenjem loše napisanih pravilnika u karateu se često dešava da nešto postane pravilo, iako to realno nije.
2. Tumačenje i primena pravila zavisi od toga koliko je određeni savez pažnje posvetio ovoj problematici.
3. Svaki od navedenih 6 kriterijuma za dosuđivanje poena teško je merljiv i zasniva se na subjektivanoj proceni sudija. Dakle, u karate „sportu“ sudija u velikoj meri odlučuje o ostvarenju sportiste i može značajno uticati na ishod duela.
4. Sudija vrlo često nije u poziciji da dobro proceni da li je ruka ili noga dosegla bodujuću površinu, a ako jeste, da li je bilo više od dodira štitnika ili je možda prejak kontakt itd...
5. U takmičenju u katama, kao što je rečeno, sudijske odluke značajno su opterećene subjektivnim sistemima vrednosti. Tako je moguće da u duelu dva takmičara u katama koji su podjednakog kvaliteta, jedan sudijski panel proglasi za pobednika jednog, a da drugi sudijski panel proglasi drugog takmičara pobednikom.
6. Pitanja kao: Šta je zapravo poen u karateu? Koliko je on u datom trenutku merljiv? Gde je granica između poena, kontakta i nedozvoljene radnje? Ovo su pitanja na koje svaki pojedinac ima drugačiji odgovor i pored velike sličnosti u svakom postoji lična nota koja je rezultat ličnog iskustva i filozofije.
7. Svaki sudija prošao je karate školu u nekom klubu i kao takav sa sobom nosi primese kluba i sredine u kojoj je vežbao, što u velikoj meri utiče na subjektivnost u suđenju.
8. Pored ovoga, dodatno optrećenje predstavlja “obaveza” sudija prema klubu ili regionu koji ga delegira. Ovo se odnosi na ispunjenje ciljeva određenih centara moći koji svoje delovanje, između ostalog, realizuju i kroz sudijsku organizaciju.
9. Problem predstavlja i takođe taktička priprema koja planira ponašanje svojih takmičara ne samo u odnosu na protivnika već i na sudijski panel u određenom meču da bi zadobili naklonost dominantnog sudije i da bi se nametnuli (A.S.Oliva i ostali, 2002).
10. Problem je takođe sto bi bilo logično da dominiraju sudije koje imaju najviša zvanja ali neretko se dešava da se sudije nameću elementima koji nisu u direktnoj vezi sa sudjenjem kao što su: uspesi u takmičarskoj karijeri, položaj u određenim organima rukovođenja i odlučivanja, društveni status... Tako da i dominantni sudija nije dominantan zahvaljujući zvanju i znanju nego je dominantan zahvaljujući sasvim nekim drugim stvarima i osobinama koje tek nemaju veze sa sportom.

Karate nije olimpiski sport, što je još jedan dokaz da to nije sport .
Postoje dva razloga zašto karatea nema na olimpijskim igrama.
• Prvi razlog je veliki broj federacija(samo Srbija ima više od 10 saveza), na nivou država, na višim nivoima, pa i na svetskom.
• Drugi razlog, veliki broj raznih stilova(zato I postoji veliki broj saveza). Samo u jednoj zemlji imamo nekoliko stilova. Zatim, u jednoj zemlji preovladava jedan stil, u drugoj neki drugi, u trećoj treći, tako da Evropsko i Svetsko prvenstvo ne mogu valjano ni da se održe. Borci iz jedne zemlje ne mogu da menjaju stil koji koriste od početka karijere pred takmičenje ili u toku takmičenja.

Ovo su sve dokazi da je u Srbiji uveliko prisutna negativna selekcija a naša dužnost je da se borimo protiv nje svim sredstvima počev od nas samih I našeg rodnog mesta jer tu je najteže napraviti promenu.

P.S. Još jedna bruka je fudbalska utakmica mršavi i debeli. Prvo tu su svi debeli mršavih nema a drugo balon vina na sredini terena iz koga debeli piju za vreme utakmice je tek uvreda za sve mlade sportiste Kladova. Kakva li je to poruka mladima???Toj utakmici nije mesto na sportskoj priredbi nego na vašaru između borbe petlova i trke svinja.
 
Strucnjace izvini sto ovako kasno odgovaram, slucajno sam naleteo na ovu budalastino od teksta.
-Prvo slazem se sa tobom da je izbor uvek bio sarada i bruka za sport, iz razloga sto se cesto desava da najbolji klub ili sportista bude neko iz fudbalsog kluba ili kosarkaskog kluba kojima je merilo uspeha ko ce vise piva da popije posle utakmice, uostalom zato se i skupljaju...
-Karate jeste sport, ali i zivotni stil i filozofije, u Srbiji drugi najmasovniji sport, clan sss i oks, i olimpijski sport
-sto se tice fizickih predispozicija za sport obrati se zavodu za sport i medicinu rs , i vidi rezultate u poslednjih 10 godina, karatisti su uvek u prva 3 po ostvarenim rezultatima, ili dodji licno na trening kk kladova i probaj da se testiras sa njima
-pravila karateu su strogo definisana i u karate borbi sude 5 sudija istovremeno
-da pokusam da ti objasnim sta je to poen u karateu trebao bi da budes malo vise sportski obrazovan
-kad vec spominjes ulicne trke, clanovi karate kluba su redovni pobednici u svojim generacijama ...

-U karateu postoji samo jedna federacija (u kojoj su dozvoljeni svi stilovi) koja je prepoznata od ministarstva omladine i sporta preko koje se ostvaruje interes u oblasti sporta i koja je posle fudbala najmasovnija organizacija u srbiji, a karatistima najvise smetaju par organizacija koje su skupile par klubova i oni organizuju svoja takmicenja, ali te organizacije po zakonu nije dozvoljeno finansiranje i nagradjivanje od strane drzave...

-ZA KRAJ SAMO DA TI KAZEM DA CEMO JOS DUGO U KLADOVU BITI SPORT BR. 1 , ZATO STO U PROTEKLIH 20 GOD. ULAZEMO U SEBE,.NASI TRENERI SU CENJENI U SRBIJI I PRISUTNI SU NA SVIM SEMINARIMA I PREDAVANJIMA KOJI SE ORGANIZUJU U SRBIJI , DRUGI NAJMASOVNIJI SPORT SMO U KLADOVU...

-NEKO OD KLADOVSKIH KARATISTA CE SIGURNO BITI UCESNIK OLIMPIJSKIH IGARA U BUDUCNOSTI, A U SLOBODNO VREME CEMO NAVIJATI ZA TEBE NA UTAKMICI MRSAVI VS DEBELI, NEMOJ DA BRINES DUSA DUNAVA JE ODLINO VINO...
 
Strucnjace izvini sto ovako kasno odgovaram, slucajno sam naleteo na ovu budalastino od teksta.
-Prvo slazem se sa tobom da je izbor uvek bio sarada i bruka za sport, iz razloga sto se cesto desava da najbolji klub ili sportista bude neko iz fudbalsog kluba ili kosarkaskog kluba kojima je merilo uspeha ko ce vise piva da popije posle utakmice, uostalom zato se i skupljaju...
-Karate jeste sport, ali i zivotni stil i filozofije, u Srbiji drugi najmasovniji sport, clan sss i oks, i olimpijski sport
-sto se tice fizickih predispozicija za sport obrati se zavodu za sport i medicinu rs , i vidi rezultate u poslednjih 10 godina, karatisti su uvek u prva 3 po ostvarenim rezultatima, ili dodji licno na trening kk kladova i probaj da se testiras sa njima
-pravila karateu su strogo definisana i u karate borbi sude 5 sudija istovremeno
-da pokusam da ti objasnim sta je to poen u karateu trebao bi da budes malo vise sportski obrazovan
-kad vec spominjes ulicne trke, clanovi karate kluba su redovni pobednici u svojim generacijama ...

-U karateu postoji samo jedna federacija (u kojoj su dozvoljeni svi stilovi) koja je prepoznata od ministarstva omladine i sporta preko koje se ostvaruje interes u oblasti sporta i koja je posle fudbala najmasovnija organizacija u srbiji, a karatistima najvise smetaju par organizacija koje su skupile par klubova i oni organizuju svoja takmicenja, ali te organizacije po zakonu nije dozvoljeno finansiranje i nagradjivanje od strane drzave...

-ZA KRAJ SAMO DA TI KAZEM DA CEMO JOS DUGO U KLADOVU BITI SPORT BR. 1 , ZATO STO U PROTEKLIH 20 GOD. ULAZEMO U SEBE,.NASI TRENERI SU CENJENI U SRBIJI I PRISUTNI SU NA SVIM SEMINARIMA I PREDAVANJIMA KOJI SE ORGANIZUJU U SRBIJI , DRUGI NAJMASOVNIJI SPORT SMO U KLADOVU...

-NEKO OD KLADOVSKIH KARATISTA CE SIGURNO BITI UCESNIK OLIMPIJSKIH IGARA U BUDUCNOSTI, A U SLOBODNO VREME CEMO NAVIJATI ZA TEBE NA UTAKMICI MRSAVI VS DEBELI, NEMOJ DA BRINES DUSA DUNAVA JE ODLINO VINO...
Screenshot_2019-09-26-12-21-11-690_com.android.chrome.jpg
 
Strucnjace izvini sto ovako kasno odgovaram, slucajno sam naleteo na ovu budalastino od teksta.
-Prvo slazem se sa tobom da je izbor uvek bio sarada i bruka za sport, iz razloga sto se cesto desava da najbolji klub ili sportista bude neko iz fudbalsog kluba ili kosarkaskog kluba kojima je merilo uspeha ko ce vise piva da popije posle utakmice, uostalom zato se i skupljaju...
-Karate jeste sport, ali i zivotni stil i filozofije, u Srbiji drugi najmasovniji sport, clan sss i oks, i olimpijski sport
-sto se tice fizickih predispozicija za sport obrati se zavodu za sport i medicinu rs , i vidi rezultate u poslednjih 10 godina, karatisti su uvek u prva 3 po ostvarenim rezultatima, ili dodji licno na trening kk kladova i probaj da se testiras sa njima
-pravila karateu su strogo definisana i u karate borbi sude 5 sudija istovremeno
-da pokusam da ti objasnim sta je to poen u karateu trebao bi da budes malo vise sportski obrazovan
-kad vec spominjes ulicne trke, clanovi karate kluba su redovni pobednici u svojim generacijama ...

-U karateu postoji samo jedna federacija (u kojoj su dozvoljeni svi stilovi) koja je prepoznata od ministarstva omladine i sporta preko koje se ostvaruje interes u oblasti sporta i koja je posle fudbala najmasovnija organizacija u srbiji, a karatistima najvise smetaju par organizacija koje su skupile par klubova i oni organizuju svoja takmicenja, ali te organizacije po zakonu nije dozvoljeno finansiranje i nagradjivanje od strane drzave...

-ZA KRAJ SAMO DA TI KAZEM DA CEMO JOS DUGO U KLADOVU BITI SPORT BR. 1 , ZATO STO U PROTEKLIH 20 GOD. ULAZEMO U SEBE,.NASI TRENERI SU CENJENI U SRBIJI I PRISUTNI SU NA SVIM SEMINARIMA I PREDAVANJIMA KOJI SE ORGANIZUJU U SRBIJI , DRUGI NAJMASOVNIJI SPORT SMO U KLADOVU...

-NEKO OD KLADOVSKIH KARATISTA CE SIGURNO BITI UCESNIK OLIMPIJSKIH IGARA U BUDUCNOSTI, A U SLOBODNO VREME CEMO NAVIJATI ZA TEBE NA UTAKMICI MRSAVI VS DEBELI, NEMOJ DA BRINES DUSA DUNAVA JE ODLINO VINO...
Ne samo što se sportski radnici Kladova blamiraju/glupiraju proglašavajući karatiste sportistima nego su počeli i ALPINISTE da proglašavaju sportistima i to još najboljim sportistima. Alpinizam nije sport kao i karate što nije sport. Karatisti se bore sa ZAMIŠLJENIM(kate) protivnikom a alpinisti se i ne bore. Ovo je sve smešnije od smešnijeg.😂
 
Jorga ima svoju privatnu organizaciju, nije uopste clan kfs.Kao takav jedva ceka da pecne i unese nemir u karate organizaciju, a onda se losi ljudi poput vas raduju tudjim nevoljamo i ako one nisu tacne.Ja kao covek koji je vaspitavan u sportskom duhu radujem se i navijam za sve nase sportiste u fudbalu, kosarci, vaterpolu, dzudou, tekvondou...Zbog takvih kao ti nam se drustvo nalazi tamo gde se nalazi.Ja cu uvek stati iza sportista koji su prolili i krv i znoj, i potrosili veliki novac, i odrekli se mnogih stvari u zivotu da bi stigli tamo gde su stigli i uvek cu ih braniti od ljudi poput vas.
 
Ne samo što se sportski radnici Kladova blamiraju/glupiraju proglašavajući karatiste sportistima nego su počeli i ALPINISTE da proglašavaju sportistima i to još najboljim sportistima. Alpinizam nije sport kao i karate što nije sport. Karatisti se bore sa ZAMIŠLJENIM(kate) protivnikom a alpinisti se i ne bore. Ovo je sve smešnije od smešnijeg.😂
Pa dodji na trening karatista i vidi kako se borimo sa zamisljenim protivnicima...Dodji da ti pokazem jednu moju borbu na snimku, ili ako hoces da budes zamisljeni protivnik tim jos bolje nest mi zamisljanje lose ide u poslednje vreme...
 
Jorga ima svoju privatnu organizaciju, nije uopste clan kfs.Kao takav jedva ceka da pecne i unese nemir u karate organizaciju, a onda se losi ljudi poput vas raduju tudjim nevoljamo i ako one nisu tacne.Ja kao covek koji je vaspitavan u sportskom duhu radujem se i navijam za sve nase sportiste u fudbalu, kosarci, vaterpolu, dzudou, tekvondou...Zbog takvih kao ti nam se drustvo nalazi tamo gde se nalazi.Ja cu uvek stati iza sportista koji su prolili i krv i znoj, i potrosili veliki novac, i odrekli se mnogih stvari u zivotu da bi stigli tamo gde su stigli i uvek cu ih braniti od ljudi poput vas.
Čoveče, slagao si ili uopšte nisi informisan da karate nije olimpiski sport, jadna ta deca koju ti učiš.
Drugo, ja ne pišem ovo protiv karate. JA NEMAM NIŠTA PROTIV KARATE. Ovo radim jer se NE slažem sa SPORTSKIM RADNICIMA KLADOVA. Vi karatisti radite šta hoćete ako uspete da prodate tu svoju filozofiju super za vas, meni ne smeta. Ali mi SMETA ako vas karatiste i alpiniste i pišače u dalj nazivaju sportom jer vi NISTE SPORT.
 
Poslednja izmena:
Pa dodji na trening karatista i vidi kako se borimo sa zamisljenim protivnicima...Dodji da ti pokazem jednu moju borbu na snimku, ili ako hoces da budes zamisljeni protivnik tim jos bolje nest mi zamisljanje lose ide u poslednje vreme...
Da li su kate borba sa zamišljenim protivnikom?
A te borbe koje imate sa realnim protivnikom su problematične jer je ocenjivanje mnogo podložno subjektivnom mišljenju sudije. Plus pravilo koje je pravilo u jednom savezu nije pravilo uopšte u drugom savezu....JA OVO NE IZMIŠLJAM samo da znaš.
 
Čoveče, slagao si ili uopšte nisi informisan da karate nije olimpiski sport, jadna ta deca koju ti učiš.
Drugo, ja ne pišem ovo protiv karate. JA NEMAM NIŠTA PROTIV KARATE. Ovo radim jer se NE slažem sa SPORTSKIM RADNICIMA KLADOVA. Vi karatisti radite šta hoćete ako uspete da prodate tu svoju filizofiju super za vas, meni ne smeta. Ali mi SMETA ako vas karatiste i alpiniste i pišače u dalj nazivaju sportom jer vi NISTE SPORT.
Screenshot_2019-09-26-13-01-29.png
 
Da li su kate borba sa zamišljenim protivnikom?
A te borbe koje imate sa realnim protivnikom su problematične jer je ocenjivanje mnogo podložno subjektivnom mišljenju sudije. Plus pravilo koje je pravilo u jednom savezu nije pravilo uopšte u drugom savezu....JA OVO NE IZMIŠLJAM samo da znaš.
POSTOJI SAMO JEDAN SAVEZ NEUPUCENI COVECE, TI DRUGI SU PRIVATNE ORGANIZACIJE.Kata je vezba gde se telo sprema za zahtevniju borbu, kroz kate se razvija brzina, eksplozivnost, kordinacija, snaga, gipkost...Da a kod sudjenja u borbi ima 5 sudija pa subjektivno misljenje ne moze da preovlada...
 
POSTOJI SAMO JEDAN SAVEZ NEUPUCENI COVECE, TI DRUGI SU PRIVATNE ORGANIZACIJE.Kata je vezba gde se telo sprema za zahtevniju borbu, kroz kate se razvija brzina, eksplozivnost, kordinacija, snaga, gipkost...Da a kod sudjenja u borbi ima 5 sudija pa subjektivno misljenje ne moze da preovlada...
Svi savezi su privatne organizacije!!!
Svi savezi su udruženja građana..SVI!!!
To što neki savez prima pare od države ne znači da je državni nego da se nakačio na državnu sisu. Ponekad je jedan savez u milosti države a ponekada je drugi savez u milosti iste. Takođe ako savez ili klubu ili federacija ima u imenu "Srpski" ništa ne znači a posebno ne znači da je državni.
 
A to koliko su jadna ta deca koju ja treniram to ce pokazati vreme, a i vec je pokazalo.Nego me cisto zanima iz kog si ti sporta pa si toloko upucen u sva desavanjs, posto si spomenuo pisanje u dalj verovatno si iz tog, ali u disciplini uz vetar preko glave...
Naravno da su jadna deca pare nikada ali NIKADA neće da zarade u karateu. Karate je piramidalna šema. Pare možeš da zaradiš u karateu samo ako i sam postaneš učitelj karatea. Zmija koja sama sebi jede rep e to ste vi.
 
Poslednja izmena:
Pa ovde JASNO kaže da je ova cura svetski šampion a ne OLIMPISKI šampion. Slab si ti za prevaranta. Navikao se na zamišljenog protivnika i sada se ne snalaziš baš dobro. Takođe valjda ti je jasno da taj faceb profil je možda lažan i da iza njega moguće da ne stoji stvarno olimpiski komitet srbije.
Ja nisam nikakv za prevaranta, Prekovicka je sampion sveta a bice i sampion oi 2020....Ti zivi u svom svetu, i potrudi se da neko dete iz tvog sporta dogura do selekcije borskog okruga...I prodji i vidi malo kako se radi sa decom po klubovima u kladovu.A na kakvu sam borbu ja navikao reakao sam ti da dodes i proveris...
I zapamti jos jednom, jos dugo ces da pratis uspehe kladovskih karatista nadam se da ces i da im se divis, a mogao bi i da dodjes i naucis nesto o pripremi sportista za vrhunske rezultate...........
 
Naravno da su jadna deca pare nikada ali NIKADA neće da zarade karateu. Karate je piramidalna šema. Pare možeš da zaradiš u karateu samo ako i sam postaneš učitelj karatea. Zmija koja sama sebi jede rep e to ste vi.
Sport i ne sluzi da se zaradi, on ti pruza mnogo vise...Osim stipendije drzave za vrhunske rezultate!

A i reci mi molim te koliko zaradjuje prosecan odbojkas, rukometas, kosarkas u Srbiji, i navedi mi jednog kladovskog sportistu koji zivi od sporta
 
Poslednja izmena:
Ja nisam nikakv za prevaranta, Prekovicka je sampion sveta a bice i sampion oi 2020....Ti zivi u svom svetu, i potrudi se da neko dete iz tvog sporta dogura do selekcije borskog okruga...I prodji i vidi malo kako se radi sa decom po klubovima u kladovu.A na kakvu sam borbu ja navikao reakao sam ti da dodes i proveris...
I zapamti jos jednom, jos dugo ces da pratis uspehe kladovskih karatista nadam se da ces i da im se divis, a mogao bi i da dodjes i naucis nesto o pripremi sportista za vrhunske rezultate...........
Super, i treba da imate uspehe. Ali nikada ne bi trebalo da budete najbolji sportisti kladova ili sport uopšte. Iz razloga koji su navedeni u blogu a koje ti nisi ni pokušao da demantuješ.
I šta bi na kraju, imaš li neki bolji dokaz da je karate olimpijski sport sem lažnog faceb profila koji tvrdi da karate ima svetska prvenstva?😂
 
A to koliko su jadna ta deca koju ja treniram to ce pokazati vreme, a i vec je pokazalo.Nego me cisto zanima iz kog si ti sporta pa si toloko upucen u sva desavanjs, posto si spomenuo pisanje u dalj verovatno si iz tog, ali u disciplini uz vetar preko glave...
Šta sam ja lično nije od značaja ovde. Principi su ono o čemu pričamo i ja principijalno i kategorički i dokumentovano tvrdim da karate nije sport i da su svi sportski radnici kladova naivci koji padnu ako negde piše "drugi na svetu".
PA ŠTA AKO PIŠE!!!
 
Ucesnik OI 2020 po tebi nije sport! e sad si i tu pravu jel su celnici priznavali rezultate koji su ostvarivani u tim privatnim organizacijama.Iz Kladova nije nikad niko ucestvovao na svetskom prvenstvu ni na evropskom prvenstvu to ja znam i tvrdim.A to sto je jedan klub ucestvovao na tim prvenstvima u tim privatnim organizacijama i hvalio se medaljama to je sramota, to smo mi sprecili od 2014 prijavom ssok kladova u ministarstvu sporta, i taj klub je kaznjen i nije imao pravo da konkurise za nagrade i dodelu sredstava naredne tri gudine.Ali zbog takvih stvari pricati o karateu na takav nacin nije u redu...
 
Svi savezi su privatne organizacije!!!
Svi savezi su udruženja građana..SVI!!!
To što neki savez prima pare od države ne znači da je državni nego da se nakačio na državnu sisu. Ponekad je jedan savez u milosti države a ponekada je drugi savez u milosti iste. Takođe ako savez ili klubu ili federacija ima u imenu "Srpski" ništa ne znači a posebno ne znači da je državni.
U svakoj grani sporta postoji jedan granski savez preko koga drzava Srbija ostvaruje interes u u oblasti sporta, taj savez se finansira i predstavlja zemlju u inostranstvu!!!
 
Ucesnik OI 2020 po tebi nije sport! e sad si i tu pravu jel su celnici priznavali rezultate koji su ostvarivani u tim privatnim organizacijama.Iz Kladova nije nikad niko ucestvovao na svetskom prvenstvu ni na evropskom prvenstvu to ja znam i tvrdim.A to sto je jedan klub ucestvovao na tim prvenstvima u tim privatnim organizacijama i hvalio se medaljama to je sramota, to smo mi sprecili od 2014 prijavom ssok kladova u ministarstvu sporta, i taj klub je kaznjen i nije imao pravo da konkurise za nagrade i dodelu sredstava naredne tri gudine.Ali zbog takvih stvari pricati o karateu na takav nacin nije u redu...
Naveo sam 10 problema sa karateom u blogu. Slobodno počni da demant jedan po jedan. Navedeni su redno.
 
Naveo sam 10 problema sa karateom u blogu. Slobodno počni da demant jedan po jedan. Navedeni su redno.
[/QU
Ja sam ti u prethodnim odgovorima dementovao sve zablude i neistine koje si napisao...
Morao bi malo vise da budes upucen u karate sport da bi mogao da ti objasnim zablude u vezi sa sudjenjem, zato sto je sudjenje u karateu jedno od najmerodavnijih i najboljih od svih sportova...svaku karate borbu sude 5 sudija i posmatra jedan kontrolor, a var tehnologija u karateu postoji odavno...
U karateu postoji jedna svetska karate federacija koja je priznata od strane medjunarodnog olimpijskog komiteta to je wkf , a u srbiji je jedino kfs clan wkf..
U WKF I KFS su zastupljeni svi karate stilovi, a pravila bodovanja i sudjeja je jasno definisano...
To sto postoje druge organizacije koje se bave karateom i udruzuju i na mejunarodnom nivou necu ni da komentarisem to je njihov put kojim zele da idu i mene to ne zanima, ja samo pricam o takmicarskom karateu wkf...
Vecina doktora pedijatra pored plivanja preporucuje bavljenje gimnastikom i karateom zato sto povecava brzinu, gipkost, eksplozivnost,snagu ,kordinaciju...
I pored veoma lose finansijske situacije , za razliku od kolektivnih s[portova i dalje smo drugi najbrojniji sport na nivou drzave....
Da dajem odgovore na pitanja da li je karate sport, da li je ono lazan fb profil... i konstataciju da su deca jadna zato sto im karate ne donosi novac, mogu samo da odgovorim pitanjem KAKAV SI TO COVEK!?
Sport i ne sluzi da se zaradi, on ti pruza mnogo vise...Osim stipendije drzave za vrhunske rezultate!


Znamo koliko je potrebno da bi se stiglo do nekog rezultata, koliko generacija prodje dok se ne pojavi neki talenat koji moze nesto da uradi, koliko je potrebno rada i truda i materijalnih sredstava, i najveca nagrada nam je zadovoljstvo i osmeh na licima...

POZDRAV ...
 

Back
Top