RAZVOD I NOV ZIVOT ILI TUGA I BEDAK DO KRAJA ZIVOTA??????

:dash::dash:
E pa ljudi POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE
Savet tipa "TO MORAS SAM "nemojte ko boga vas molim,vec nesto konkretno ili jos bolje ako je neko od doziveo nesto slicno pa da moze da mi kaze kako cu otprilike ja da prodjem
ZALJUBIO SAM SE u jednu predivnu osobu koju prosto obozavam do te mere da razmilsjam o razvodu
Ali jednostavno ne znam kako i odakle da krenem sa tim razvodom
Imam troje predivne dece i jako bi mi bilo zao da ih ostavim.Ali ovako su svi sem mene srecni i deca i supruga.
SAMO ONA I JA nismo.
Ja znam da nikada vise necu biti srecan bez nje ali isto tako znam i da ce mi jako biti zao dece.Ona naravno zna da sam ja ozenjen i da imam troje dece i spremna je da samnom krene u neki novi zivot (molim vas ne osudjujte je )to se jednostavno desi nekim ljudima,(PRAVA LJUBAV)dok drugi to nikada ni ne osete.
I sad naravno sve se ocekuje od mene a ja ne znam gde glavom da bijem:dash::dash:
Pa eto pitam vas sta biste vi na mom mestu uradili ili mozda jeste vec uradili.
Pa me zanima jeste li uradili pravu stvar (skupili muda pa se razveli ) ili niste pa sad tugujete celog zivota
Naravno zanima me i misljenje lepseg pola
 
Jako je diskutabilna i osetjiva tema,ali mebas zato i privukla! Prvo,nikog ne osudjujem,najmanje tu devjku,ja isto verujem da se tkve stvari dese!
E sad to ti je zacarani krug! Posle nekih ruznih stvari koje su mi se izdesavale pre par meseci,i totalno me izbacile iz koloseka,promenila sam teoriju zivljenja i zivot je previse kratak! Ja ne bih volela da se ni jedan dan budim pored coveka za kog pouzdano znam da mu vise nije stalo do mene! Ja brate volim da volim i da me vole ludacki! ISve da puca! U braku sam 7god.i onog trenutka kad osetim da to nije to,pokusavacu i dacu sve od sebe da se popravi,sta se popraviti moze! Ali to kad krene,nema povratka!
Zato voli bezgranicno,ali pazi sve je to mc sa dve ostrice! Znas,nemoj da to posle ne bude to,jer zabranjeno voce je njajsladje!
 
Sta znaci ''Zaljubio sam se'' ?
Sta znaci rec ''Ljubav'' za Vas, kad je tako olako izgovarate ?
Koliko dugo traje Vasa borba, izmedju Vatri, i pitanja koje sebi postavljate ?
Covek dok ne vidi tudju nesrecu, nazalost ne zna da spozna svoju srecu.
Ljubav je izmedju ostalog - dok drzis ruku na stomaku tvoje zene dok je trudna, i kad zajedno krenete da se radujete svakom pokretu, jednog malog bica, koje ne vidite.
I to si tri puta radio, i zaboravio ?
Ljubav je cvet i osmeh, kad je izlazila iz porodilista, koji si joj dao.
Ljubav je kad uzmes svoje dete i zagrlis ga, pa te sva tuga i cemer zivota u trenutku prodju, kad ti kaze Tata. Pa to sve tri puta.
Ljubav je, sto oni nisu trazili, da dodju, jer smatraju da su plod ljubavi.
Ko si ti, ko sam ja, da uopste odlucujemo ili pomazemo, sta ces da uradis ? Ali cim si ovde, mozda osecas da nisi u pravu ? Sta si uradio, da se tvoja zena oseca voljenom, i zasto nisi,nesto ?
Jer je ona majka troje dece, pa nema vremena za tebe , a ti se osecas zapostavljenim ? Ostavljenim ?
Ja te ne osudjujem. Niti osobu sa kojom trenutno provodis vreme.
nego ti govorim, da zaboravljas sve ono sto imas. zbog trenutka zadovoljstva, dodira koji si imao, osmeha koji si imao, ljubavi koje imas....
Ljubav je izmedju ostalog- prastanje - trplenje - tolerancija - postovanje i razumevanje.
Ljubav je izmedju ostalog kao cvet. Ako je ne zalivas, ona krene da vene.
Ko je nije zalivao, vise nije bitno.
Moj iskreni savet,
O ti neznani ljudski, stvore, je da malo stanes, udahnes vazduha, izbrojis do deset.
I ostavis Vremenu, da ti pomogne da doneses odluku, jer ono sto je za nekoga bedak do kraja zivota,
za nekoga je nedostizno bogastvo.
Sacekaj. Pusti malo vreme. Uradice svoje.
Ovo ti kazem zato, sto sam i ja Otac i suprug.
Ali Uzivam i Volim ono sto imam, svakog trenutka koji disem.
Zato sacekaj malo. Pusti vreme i dobices odgovor.
 
Teska tema,odgovor jos tezi...i tebi koji pitas i nama koji bi da ti odgovorimo!
Iskreno...ni malo te ne osudjujem,jer ni jedna ljubav nije za osudu...pa makar bila takva kao tvoja...a i u zivotu ne ide sve onako kako bi mi zeleli,ja znam da ti sigurno ne zelis da povredis svoju porodicu,ali neke stvari se jednostavno dese,a mi ih ne mozemo kontrolisati!Pogotovo srce,koje nam uvek stvara probleme,jer je sa razumom vecito u svadji!
Ne znam kako bih reagovala,ni sta bih uradila,na tvom mestu...
Razmisli dobro o svemu...vagni jos jednom,da li je ta ljubav toliko jaka da bi zbog nje promenio zivot iz korena?

 
Tvoje je da razmislis i procenis, ali ako procenis da bez te druge zene ne mozes-razvedi se. Naime ostanes li moguce je da ces se uplesti u mrezu lazi i prevara, mozda i vecu nego u kojoj si sad, a ako ta mreza bude otkrivena mozda ces svoju decu povrediti vise, nego ako resis to koliko toliko mirnim putem. Ali biraj pazljivo, jer imas pravo samo jednom da odlucis.
Bitno je da izaberes.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne postoji ni tuga ni bedak do kraja zivota. Sumnjam i da ce tvoja ljubav prema drugoj zeni, kao i prema prvoj trajati taman toliko dok se ne pojavi treca. Pitanje je samo da li ce popustiti i postovanje do kraja (evidentno je popustilo jer je uveliko varas)....
Uz sve napore da ne sudim, kada pomislim na muke radjanja i odgoja troje dece, ne uspevam da to ne radim.
Sve mi to zvuci strasno. Zena ponizena i ostavljena sa troje dece.
Tvoja sebicnost je bez granica. Tvoje ponasanje neodgovorno i krajnje nezrelo.
Ako se pak razvedes, kao sto zelis, nadam se da ces povesti i decu ...Cisto zbog uzitka sexa sa novom zenicom dok su vam u susednoj sobi decica sa zenom iz prvog braka...Da vidimo koliko ce srecna da bude nova "mama"....
A nadam se, iako je to malo moguce sa troje dece, da ce i tvoja (jos uvek) zena da nadje nekoga ko ce je postovati i voleti onako kako je zasluzila...

I jos nesto, cisto da ti docaram pozrtvovanost tvoje zene, ja sam odmah rekla svakom da mi ne pada na pamet da radjam decu, dok doooooooooobro ne utvrdim sa kim imam posla i da li ce i koliko da ceni ono sto ima.......Eto vidis kako se ona zatrcala, a mogla je sigurno i bolje da prodje u zivotu....
Da sam ti ja zena, i u toj situaciji, dala bih ti razvod najskorije NIKAD........
 
Poslednja izmena:
Ljubav i zaljubljenost nisu isto , to valjda znaš.Zaljubljenost prođe , a ljubav možda promeni oblik , ali ostaje.Sigurno je da ti je status quo najgore rešenje.Ono što bi meni bilo najgore kao ženi je da ja živim u iluziji srećog braka , a onda jednog dana saznam da se moj muž švrćka okolo . To bi bilo gaženje svega zajedničkog što smo imali , uključujući i decu.Nešto moraš da prekineš , samo razmisli dobro na primer koliko je divna osoba sa kojom si se upustio u avanturu , ako joj nije smetalo to što si oženjen.Ne kažem da život treba da provedeš nesrećan , ali čim ti nisi siguran šta da radiš ...da li je to ljubav?! I još nešto , razvod je gorka pilula bez obzira ko ga pokreće i tu pate svi koji su uključeni.
Znači tri put meri , a jednom seci!
 
Vidi druze dal ti je to svega vrijedno,kakva ti je situacija kod kuce,dal te zena voli i postuje jel ona ta koja je tu uvijek uz tebe i za tebe,da ce s tobom podijeliti i posljednju koru,mrvu hljeba.Kako tvoja djeca rastu i u sto se pretvaraju,dal ona vole svoga tatu,dal postuju i gledaju te kako treba, jesul spremna i jesul tu za tebe da te nasmiju,da ti podare osmijeh i zagrljaj da ti potrce u narucje i da te poljube. MIslim ne znam koliko imas godina i kolika su ti djeca,niti kakav ti je odnos u porodici! To ti najbolje znas dal imas sve ovo kod svog toplog i stabilnog doma,dal ti je to dom,dal imas ljubav i potporu svoje porodice, dal je to vrijedno izgubiti zbog neke osobe s kojom i ne znas sta ti se moze desiti, lako se mi svi zaludimo dobrim seksom i bjezanjem od problema.Mozda kod nje (ljubavnice) nalazis dobar seksi i nesvakodnevne probleme oko dijece one sitne male probleme,voznja u skolu,spremanje uzine,krediti,finansije! Mislim razmisli dobro ali ocijeni stvaar izanaliziraj svoj odnos u porodici odnos tvoje zene prema tebi i tvoje djece,ali sve objektivno probaj sagledati i sam ces pronaci odgovor! Veliki pozdrav i sretno ti bilo! P.S. Nemam dovoljno iskustva i godina,ali eto nekako sam osjetljiv na ljubav i porodicu tako da sam bacio ti komentar,balavac jesam ali emotivan balavac! :)
 
Ne verujem u iskrenost pisca,pitanja i dileme.Mislim da je u pitanju test pitanje i malo igre.
Ali,hajde da se "izopserviram".Ako si video jelu odsečenog vrha koja se sa tim svojim stanjem pokušava izboriti puštanjem novih grana koje treba da zamene pravi ,onda dalje ne treba da objašnjavam - tako izgleda nastavak života za sve aktere tvoje priče. Svi će biti presečene jele sa doraslim krivim vrhovima koji groteskno streme ka nebu,a ti sa dopunskom ulogom nosača plastičnih ukrasa za Srećan Novi Život.
 
Uh kakva prica....Nema tu mnog toga da se kaze...ti si zamolio da ti ne dajemo komentare tipa "to moras sam",ali to zaista moras sam,jer samo ti znas kakva je situacija zaista. Najlakse je da ja sad pljujem po toj devojci,ali necu jer ja ne znam ni ko je ona, ni kako se uopste uplela u tako jake emocije sa tobom...samo znam da joj ne bih bio u kozi. Ti najbolje znas ko je i kakva je tvoja sadasnja supruga,koliko te podrzava,ucestvuje sa tobom u zajednickom zivotu i takodje znas sta joj to fali pa si to trazio na strani. Da li si to nasao? Razvod je teska odluka, ali ako mislis da ces biti nesrecan do kraja zivota...onda.....(samo sto ja mislim da je zivot jako promenljiv i da nema nesrece do kraja zivota).
Sve ovo ti pise neko ko je bio u slicnoj situaciji. Ja sam biu uveliko u braku kad sam upoznao svoju sadasnju zenu sa kojom imam sina od 4 godine. Iz provg braka takodje imam sina i cerku. Bilo je jako tesko odluciti se. Mnoge sam noci ostao budan razmisljajuci "sta sad?", "sta ako i nju jednom prestanem da volim?",Bio sam nezadovoljn brakom, bezao od kuce, tako da prakticno nisam ni provodio neko vreme sa decom.Sad kad je sve proslo i strasti se stisale provodim mnogo kvalitetnije vreme sa svojom decom,nego dok sam bio sa njihovom majkom i to me raduje.
Citam ove predhodne komentare na racun "majke"i znam da to sto je neko majka ne znaci da je puna ljubavi, dobra i predana. Ne znaci da to sto je provela neke godine sa tobom, treba da budes sa njom iz postovanja ili zahvalnosti,a da nemas istinskog uzitka...
Na kraju ne znam sta jos da ti kazem....rekoh gore,
ti najbolje znas kakva je situacija i zato samo ti mozes najbolje da procenis.....Prosao sam kroz ceo taj pakao i potpuno te razumem.
Sad sam srecan.....i tebi zelim da budes srecan...sta god da odlucis, nadam se da ce odluka biti prava.
 
'Zahvaljujem se svima na komentarima i a posebno FREEMAN-U,svaka cast car si nema sta.Pogodio si pravo u crno da opet i to po ko zna koji put merim nesto sto nije uopste merljivo.I da pusticu "opet vreme" da uradi svoje,kazem opet jer sam vec jednom pustio i NISTA se nije promenilo.Pustio 10 god i svo vreme mastao o "njoj"i eto na kraju mi se opet desila (ona)i evo opet cu pustiti vreme i pokusati da sredim sto se srediti moze.
Samo me je jedno strah da ne prodjem kao VASA LADACKI ko zna pesmu razumece o cemu pisem
Jos jednom HVALA SVIMA
 
evo ja bih htela da ti napisem nesto iz licog iskustva ali ja nisam ni supruga ni majka ni ljubavnica - ja sam cerka.Moji roditelji se nisu razveli i celi svoj zivot zivim u "sretnoj porodici". Taj brak nikada nije funkcionisao i bez obzira sto se nikada nisu tukli niti mnogo vikali dok bi se svadjali ja bih mnogo vise volela da su se razveli. Veoma brzo sam shvatila da se moji roditelji ne vole i da to sto zive zajedno nije ni priblizno onome sto bi brak trebao da bude. I mama i tata su dobre osobe, nije to da se oni ne slazu zato sto je neko od njih los ali oni se jednostavno ne vole :(Sada ja studiram, sestra mi se udala a oni su ostali sami, nezadovoljni. Ponekad osecam grizu savesti jer znam da su ostali zajedno samo zbog moje sestre i mene a nas dve smo se slozile da bi mozda bilo mnogo bolje da su se rastali i pronasli pravu ljubav. Ta odluka je vrlo teska posebno kad imas troje dece kao ti. Ali ja zelim da verujem da brak treba da znaci ljubav a ne samo postovanje onog drugog jer ce ti na kraju kad deca odrastu samo taj drugi ostati a da bi srecan i zadovoljan docekao pored nekoga starost mislim da tog nekoga trebas da volis. Toliko od mene. Srecno!
 
Pa unazad 10 god.Zivis u iluziji da je sve ok i tek onda shvatis da nije "TO" TO"
I onda se nadjes tu gde jesi sa troje dece i bez druge polovine sebe.
I niko nije rekao da mu deset godina nije "stalo " nego eto mozda je nako 10 god.prestalo,ili prestaje,ne znam jer da znam ne bih bio tu gde jesam(na ovom forumu)
I nakon tih 10 god.postanes covek bez osmeha na licu,covek koji ima sve,(skoro sve) a opet nista nema, (jer nije srecan)
Ali zivot je cudo i ja verujem u cuda i ZNAM da ce sve da dodje na svoje mesto,eh sad.....kada i kako to ne znam.
 

Back
Top