JEDNOM - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

beograd74

JEDNOM

Oceni ovaj blog
JEDNOM

Jednom sam sedela
baš tu na uličnom pločniku…
trebala sam ljude
što žurno prolaziše kraj mene.

Nisu se ni osvrnuli.

Jednom sam sedela
mali prosjak kamenoga lica,
što čeka njihov pogled.

Nisu se ni osvrnuli.

Jednom sam sedela
bez želja, osećaja, potreba,
sa pruženom rukom, otupela, nevidljiva.

Nisu se ni osvrnuli.

Jednom sam sedela
kažem jednom,više ne.
Davno to beše, kad nisu se…

Nisu se ni osvrnuli.

M.S.Marstoj

Pošalji "JEDNOM" na Facebook Pošalji "JEDNOM" na Google Pošalji "JEDNOM" na My Yahoo! Pošalji "JEDNOM" na Live Pošalji "JEDNOM" na MySpace Pošalji "JEDNOM" na Twitter Pošalji "JEDNOM" na Digg Pošalji "JEDNOM" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Ma ...pokušaj još jednom i kaži gde ćeš biti
  2. 123loncar (avatar)
    ...nekako , sa rastom slave onog amera koji je pisanjem razumevai , pa i veličao klošare , beskućnike , alkoholičare , narkomane - bande razularenih bajkera , seksualno nastrane i sve ono što su majke molile boga da mimoiđe njihovu decu - dakle , sa rastom njegove knjževne slave i njene populističke uzornosti , rasla je ljudska otuđenost , samodovoljnost , sebičnost - bezosećajnost....
    ...čovek je postao bezosećajan prema čoveku , čak šta više surov !
  3. beograd74 (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ma ...pokušaj još jednom i kaži gde ćeš biti
    Evo ovde sam....
  4. beograd74 (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...nekako , sa rastom slave onog amera koji je pisanjem razumevai , pa i veličao klošare , beskućnike , alkoholičare , narkomane - bande razularenih bajkera , seksualno nastrane i sve ono što su majke molile boga da mimoiđe njihovu decu - dakle , sa rastom njegove knjževne slave i njene populističke uzornosti , rasla je ljudska otuđenost , samodovoljnost , sebičnost - bezosećajnost....
    ...čovek je postao bezosećajan prema čoveku , čak šta više surov !
    Ljudi su ledom okovani....a možda se i plaše siromaštva, bede, to ih skameni, pa krenu da sude, ili okrenu glavu, a život je najgori sudija, i može da nam priredi takve obrte, da nećemo više znati za sebe...ima neka sila gore iznad nas, Bog koji na kraju postavi sve na svoje pravo mesto, svakom po njegovoj zasluzi...