Jutarnja kafa - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Jutarnja kafa

Oceni ovaj blog

Bio sam dete,nedeljno jutro...
moji piju kafu...otac je voleo šalu...
noćas sam sanjao da sam upao u govna,
majka bi mu odgovorila to je dobar znak,
nešto će lepo da ti se desi...
a moja baba po majci bi rekla:
'govna sanjaj,govna će ti i biti'..
majka bi negodovala:'mamaaaa'...
baba bi je oštro pogledala... gledaj svoja posla,
na to bi otac odgovorio:
to isto mi je rekao vaš muž kad sam mu pričao da sam sanjao vas...
'e zato sam ja njemu pojela panaiju'
na to bi otac dodao: 'zato ću ja vašu',
baba bi ljutito: 'to ćemo još da vidimo'

Izgledalo je kao da su njih dvoje ljuti neprijatelji,kao mačka i pas.
Znao sam da nisu, njih dvoje su se jako poštovali.
Na ovaj način su se samo peckali,bez ikakve ljutnje.
Naslonjen na majčino krilo sa osmehom sam ih posmatrao i s' radošću
isčekivao kada će za sto da piju kafu jer su tada bili
opušteni,veseli što bi baba govorila 'ebe mi se što Madjartska mora nema'.
Danas se često setim majčinog krila i nedeljnog jutra i tog sna i setno
se pitam da li možda ove nedelje,negde gore svo troje piju
kafu i prepričavaju snove...

Napisao Novembra 1,2014 na Mitrovske zadušnice

Pošalji "Jutarnja kafa" na Facebook Pošalji "Jutarnja kafa" na Google Pošalji "Jutarnja kafa" na My Yahoo! Pošalji "Jutarnja kafa" na Live Pošalji "Jutarnja kafa" na MySpace Pošalji "Jutarnja kafa" na Twitter Pošalji "Jutarnja kafa" na Digg Pošalji "Jutarnja kafa" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. luna-luna (avatar)
    Дирљива прича...
    Лепа и сетна...
    Враћа у лепша времена...
  2. LJILJA MMM (avatar)
  3. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio luna-luna
    Дирљива прича...
    Лепа и сетна...
    Враћа у лепша времена...
    Sva vremena su lepa kad zivis sa dragim ljudima.Prica izgleda malo grubo
    ali nisam hteo nista da ulepsavam,ovako mi se urezala u secanje,prihvatam
    svaki komentar ma kakv bio.A tebi hvala sto si prepoznala moju setu.
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Jeste za smeh,reklo bi se odnos taste i zeta.Ali njih dvoje su se izuzetno
    postovali i obostrano uvazavali.Baba je bila redovni profesor beogradskog univerziteta a on kao mladi doktorant je upoznao njenu cerku koja se uvek
    zgrazavala na nihova prepucavanja ali je uvek sve ostajlo na tome,bez ikakve ljutnje
  5. luna-luna (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Sva vremena su lepa kad zivis sa dragim ljudima.Prica izgleda malo grubo
    ali nisam hteo nista da ulepsavam,ovako mi se urezala u secanje,prihvatam
    svaki komentar ma kakv bio.A tebi hvala sto si prepoznala moju setu.
    Лепша времена су она када смо били безбрижна деца...
    Мени ништа не изгледа грубо...сећање на оне које волиш...
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Jeste za smeh,reklo bi se odnos taste i zeta.Ali njih dvoje su se izuzetno
    postovali i obostrano uvazavali.Baba je bila redovni profesor beogradskog univerziteta a on kao mladi doktorant je upoznao njenu cerku koja se uvek
    zgrazavala na nihova prepucavanja ali je uvek sve ostajlo na tome,bez ikakve ljutnje
    Ma ne smejem se, samo se osmehujem jer znam taj osećaj, tu vrstu poštovanja, to prepucavanje.....i tu, tvoju setu
  7. zxy (avatar)
    Možda te svo troje gledaju odozgore i raspravljaju ko je za šta i koliko kriv( jer svako ko je bio živ mora da je nešto kriv ), ali ovim tekstom si ih odobrovoljio ,privremeno,dok kafu ne ispiju pa će da nastave diskusiju,jer šta bi drugo nego ko i pre kad su bili ovdeValjda i tamo gore ima kafe
    Ažurirano 03.11.2014. u 15:22, autor: zxy
  8. 123loncar (avatar)
  9. SibirskiTigar (avatar)
    Лепша времена су она када смо били безбрижна деца...
    Мени ништа не изгледа грубо...сећање на оне које волиш...
    I sad smo deca,umemo mi bas lepo da se 'igramo'
    priznaj volis i ti 'igrice' one su za damice,kucne pomocnice
    raspustenice,udovice,kapetanice i ostale ice
  10. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Ma ne smejem se, samo se osmehujem jer znam taj osećaj, tu vrstu poštovanja, to prepucavanje.....i tu, tvoju setu
    Ma jeste smesno,lici mi na vic al je istinit
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Možda te svo troje gledaju odozgore i raspravljaju ko je za šta i koliko kriv( jer svako ko je bio živ mora da je nešto kriv ), ali ovim tekstom si ih odobrovoljio ,privremeno,dok kafu ne ispiju pa će da nastave diskusiju,jer šta bi drugo nego ko i pre kad su bili ovdeValjda i tamo gore ima kafe
    Mozda ima ja jos ne sretoh ni jednog tako da nemam saznanje iz prve ruke..
    bogami ako nas gledaju kladim se da se krste zbog onoga sto vide
  12. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    HVALA
  13. luna-luna (avatar)
    I sad smo deca,umemo mi bas lepo da se 'igramo'
    priznaj volis i ti 'igrice' one su za damice,kucne pomocnice
    raspustenice,udovice,kapetanice i ostale ice
    Неки умеју неки не умеју да се играју. Неки нису знали ни када су били мали...
    Ако под тим да сам дете подразумеваш да умем да плачем када сам тужна - дете сам; да кажем све оно што мислим без размишљања, калкулација, лицемрја као што деца чине - дете сам; да се смејем онако искрено како то само деца знају - дете сам...да волим искрено, срцем - дете сам: да се љутим оно баш, баш као деца - дете сам; И драго ми је што у мени и дан данас живи то дете упркос томе што нисам баш у цвету младости...

А што се дамица, кућних помоћница, распуштеница, удовица, капетаница и осталих цица тиче ту се не проналазим...ја сам само једна обична жена...
  14. SibirskiTigar (avatar)
    Неки умеју неки не умеју да се играју. Неки нису знали ни када су били мали...
    Ако под тим да сам дете подразумеваш да умем да плачем када сам тужна - дете сам; да кажем све оно што мислим без размишљања, калкулација, лицемрја као што деца чине - дете сам; да се смејем онако искрено како то само деца знају - дете сам...да волим искрено, срцем - дете сам: да се љутим оно баш, баш као деца - дете сам; И драго ми је што у мени и дан данас живи то дете упркос томе што нисам баш у цвету младости...

А што се дамица, кућних помоћница, распуштеница, удовица, капетаница и осталих цица тиче ту се не проналазим...ја сам само једна обична жена...
    Opasno si ti dete,mislim na tvoje tekstove,setas po ivici zileta dok se ne poseces.Moram da priznam da sam procitao svaki koji mi je bio dostupan ali sobzirom da imas vise blogova onda sam verovatno neke preskocio.Istina je sve ovo sto si napisala i da umes da places i ljutis se,smejes ali da si brza na jeziku,cesto prebrza i preostra ..za tebe bi reko, iako si zena, da imas muda povelika,ogradjujem se opet i mislim na tekstove
  15. luna-luna (avatar)
    Opasno si ti dete,mislim na tvoje tekstove,setas po ivici zileta dok se ne poseces.Moram da priznam da sam procitao svaki koji mi je bio dostupan ali sobzirom da imas vise blogova onda sam verovatno neke preskocio.Istina je sve ovo sto si napisala i da umes da places i ljutis se,smejes ali da si brza na jeziku,cesto prebrza i preostra ..za tebe bi reko, iako si zena, da imas muda povelika,ogradjujem se opet i mislim na tekstove

Да, ја сам једна неваљала девојчица
    Читавог живота ходам по ивици жилета, тако живим, тако и пишем...
    Ако ико, осим моје породице и пријатеља зна колико сам брза на језику ( или тастатури) и прештра, онда си то ти...аи исто тако јако добро знаш да нисам зла...само сам таква, брза и оштра, не умем да избројим до десет иако то понекад није добро и повреди људе који су ми драги..."уби ме прејака реч"...али то сам ја...

О хвала на комплименту, ово за му*да
    Да, имам их иако сам женско и то не важи само за моје текстове...и у животу имам му*да за све за разлику од многих који их немају а требало би, јер су мушкарци..мислим на колеге на послу, неке "пријатеље, неке познанике, неке људе који ме окружују у реалном животу...

Јој Боже, где одосмо са "причом"...промашили смо тему твог блога...
    Нисам ти написала у првом коментару, али слатко сам се насмејала на ону реченицу твоје баке "ебе ми се што Мађарска нема море"...а знаш и зашто ме је баш то насмејало
  16. SibirskiTigar (avatar)
    Да, ја сам једна неваљала девојчица
    Читавог живота ходам по ивици жилета, тако живим, тако и пишем...
    Ако ико, осим моје породице и пријатеља зна колико сам брза на језику ( или тастатури) и прештра, онда си то ти...аи исто тако јако добро знаш да нисам зла...само сам таква, брза и оштра, не умем да избројим до десет иако то понекад није добро и повреди људе који су ми драги..."уби ме прејака реч"...али то сам ја...

О хвала на комплименту, ово за му*да
    Да, имам их иако сам женско и то не важи само за моје текстове...и у животу имам му*да за све за разлику од многих који их немају а требало би, јер су мушкарци..мислим на колеге на послу, неке "пријатеље, неке познанике, неке људе који ме окружују у реалном животу...

Јој Боже, где одосмо са "причом"...промашили смо тему твог блога...
    Нисам ти написала у првом коментару, али слатко сам се насмејала на ону реченицу твоје баке "ебе ми се што Мађарска нема море"...а знаш и зашто ме је баш то насмејало
    Ne znam,odakle bih znao...sto te je nasmejalo

Jedino sto znam da je medju 100 najcitanijih blogova u Srbiji tvoj na 45 mestu
    Ažurirano 03.11.2014. u 19:18, autor: SibirskiTigar
  17. mari47 (avatar)
    I moja Nona govorila ono za Madjarsku.....Sibirski, divan si naprosto
  18. luna-luna (avatar)
    Ne znam,odakle bih znao...sto te je nasmejalo

Jedino sto znam da je medju 100 najcitanijih blogova u Srbiji tvoj na 45 mestu
    Pa napisala sam ti malopre...ne citas pazljivo cccccccc

Ono kad tvoja baka kaze " ebe mi se sto Madjarska nema more"...hahaha jer i ja istu tu recenicu znam da izgovorim i to vrlo cesto

Ne u Srbiji, na wordpressu
    Ažurirano 03.11.2014. u 20:20, autor: luna-luna
  19. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    I moja Nona govorila ono za Madjarsku.....Sibirski, divan si naprosto
    HVALA mari
  20. SibirskiTigar (avatar)
    Pa napisala sam ti malopre...ne citas pazljivo cccccccc

Ono kad tvoja baka kaze " ebe mi se sto Madjarska nema more"...hahaha jer i ja istu tu recenicu znam da izgovorim i to vrlo cesto

Ne u Srbiji, na wordpressu
    Nema veze,ostavi ovde link tvog bloga
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja