SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !

Oceni ovaj blog
UPOTREBI PA BACI !

Constantinus Magnus !

Prošle godine , uz božiju i pomoć srpskog pravoslavlja , izroni iz proplosti i mnoga koplja polomi , na nebu hvale - i bi slavljen i veličan kao niko dotad .
Kažu prvi rišćanski vladar , koji mačem na današnji dan , uz časni krst , pobedi poslednjeg rimskog imeperatora - silnog , krvnika rišćanskog . Zaslužuje , vele slavljenici , večni pomen .
A vreme ko vreme , sve poždere kamda , pa i slavu Velikog Konstantina - bar međ nama .
Bitka kod Milvijskog mosta ,odlučujuća za hrišćanstvo , bi na današnji dan - mi ništa , mukajac ; bar da ne bacismo onolike pare lane !

Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na Facebook Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na Google Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na My Yahoo! Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na Live Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na MySpace Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na Twitter Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na Digg Pošalji "SRPSKA POSLA - KRATKA PAMET , DUG ZABORAV !" na del.icio.us

Ažurirano 04.11.2014. u 11:14, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    Neznam sta tebi Loncar nije jasno.Posto niko nema nista da nam ponudi SADA,onda nam stalno nude neke zasecerene istorijske "pobede",i neke nase zasluge za procvat Evrope. Eto,neznam da li si obavesten,upravo je
    u galeriji Akademije nauka i umetnosti (ulaz iz ulice Djure Jaksica),otvorena Izlozba,pod nazivom "GOZBA".
    E,na toj Izlozbi,treba da saznamo,kako smo mi Srbi,ziveli raskosno U SREDNJEM VEKU.! Opet su navodno,nasi
    strucnjaci,nasli neke zlatne kasije i nozeve.I opet ona stara zvaka:Kad su zapadni Kraljevi jeli prasetinu rukama,
    na s Lazar i comp. Su tu istu prasetinu,jeli sa zlatnim kasikama, ali i sekli,zlatnim nozevima. I sta sada ?Nama se
    tu prica o nekom standardu u EU. Pa sta,oni jedu SADA prasetinu sa zlatnim viljuskama.Mi doduse,sada ne jedemo
    prasetinu uopste.Ali mi smo to isto jeli,pre sest stotina godina. Pa nismo valjda tako brzo ogladneli,da zavidimo
    ovima iz EU.
  2. Trinito (avatar)
    ista pamet iste ideje, carstvo nebesko je garant vase.
  3. 123loncar (avatar)
    ...nažalost , umiru pametni , gotovo isto kao budale i ništaci !.....štaćeš , pre ili kasnije , svi se dokopaju neba !..
    Ažurirano 05.11.2014. u 13:47, autor: 123loncar
  4. Lord Gledston (avatar)
    Mi u Srbiji,necemo nikad krenuti napred,sve dok ne ostavimo na miru tu 1389 godinu,i taj nesrecni boja na kosovu.
    Pametni ljudi u drugim zemljama,misle na danas,na SUTRA. A mi vec vekovima,mislimo samo na JUCE.Dosta te
    istorije.Dosta tog velicanja ratovanja.Bitka na Ceru,bitka na Mackovom kamenu.......mi se ludiramo,troseci energiju
    na ono sta je bilo,i sta bi bilo,da nije bilo.Dok drugi narodi,cizmama od "sedam milja", hrle napred.Eto,mi umesto napred
    mi idemo unatraske.Mi smanjujemo plate i penzije,a puna usta su nam nasih pobeda,nasih heroja.....\sta uraditi SADA.
    Sta uraditi,da ovaj narod ne zivi kao stoka,nego zivotom dostojnim coveka
  5. luna-luna (avatar)
    .Историја је учитељица живота. Ко је хтео могао је много тога да научи. Али људи не желе да се баве оним што је било, сматрају то губљењем времена не схватајући да се "историја понавља само сваки пут све више кошта"...Зато, по мом скромном мишљењу, дочекујемо неспремни све оно што нам се спрема...
  6. 123loncar (avatar)
    ...mi strpljivo trpeći mirujemo...zaposeli smo čeke i tavorimo....doduše , savršeno su nas izdresirali da čekamo poslušno nebesko carstvo---velimirović se svojevremeno ljutio na nas i bacao anateme , što nećemo da umiremo i punimo nebesku majku srpsku.....tako je to s'nama...verovatno su nas mnogo unijali , pa smo pristali na njihovu dresuru , strpljivog trpljenja u mirovanju....ono , kad pogledaš ko se dpkopao oružja - vlasti .koji prostak i ništak , bolje je i to životinjarenje od masovne pogibije.....

....šta da uraditiš...pa ništa , do ovog :