MRAČNJAŠTVO - opskurna mudrost - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

MRAČNJAŠTVO - opskurna mudrost

Oceni ovaj blog

"Gavin Dingmen (11), dečak iz Mičigena, ubio je iz samostrela retkog albino jelena, što je odmah izazvalo oprečne reakcije na društvenim mrežama."

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/505497/Decak-se-hvali-lovom-na-retke-albino-jelene

Poslednji komentari

licemjerje
Subota, 25. 10. 2014. 12:21h
neregistrovan korisnik

" Ovi zastitnici zivotinja sto su poceli da vicu i alacu na svaku sitnicu kad su u pitanju zivotinje, poceli su mi zestoko ici na zivce! Sto ne galame na krmokolj??? Zato sto su im svinje ruzne! Sramota! Kako neko moze jesti sunku, kobasice, cevap i u isto vrijeme biti "zastitnik" zivotinja? Covjek se bavi lovom zivotinja od svog postanka, da bi se prehranio i imao trofej i ugled, a novokomponovani "zastitnici" uljuljani pred ekranom, centralnim grijanjem i dostavom, galame protiv obicaja koje nosimo hiljadama godina i nece se promijeniti... Takvi licemjerni ljudi, koji ne znaju sta je prezivljavanje, sto sve oko sebe gledaju okom i oko im komanduje srcem, oni bi bezrezervno gazili sve oko sebe kada bi bili baceni u prostor da se snadju i prezive. "

Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na Facebook Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na Google Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na My Yahoo! Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na Live Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na MySpace Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na Twitter Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na Digg Pošalji "MRAČNJAŠTVO  - opskurna mudrost" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Роло Томази (avatar)
    Кажу да је то -спорт.
    Прихватићу- кад и јелен, и зека, и свиња буду имали пушку, и знали како да је употребе.
    Дотле- то је убиство с предумишљајем.
    И овај аргумент са ловом од постанка- натакнем, баш... Некад јо јесте било за прехрану, за одећу, али данас- кад се индустријски производи животињско месо на фармама- то је само замена теза.
    Могу да разумем ограничени излов, ради контроле популације неких врста, селекције и санитарног надзора, али- лов је стилизована агресивност и ниска страст.
    Прц...
  2. zxy (avatar)
    Da je ovaj bio gladan ,ja bih to razumeo,ovako mi je ...gadan
    a onog što je 3500 jelena ubio a gladan nije bio nikad
    ne treba žaliti nikako za ono što ga je snašlo
    slično je mislim i Gavrilo Princip mislio
    Ažurirano 27.10.2014. u 09:37, autor: zxy
  3. 123loncar (avatar)
    LOVAC.....lovac na jelene --naizgled kontrolisani ubica - inače , to je ubica na treningu i usavršavanju zverskih veština....
  4. faraonn (avatar)
    ...Loni,
    ...indijanci su lovili
    kao danas što u oborima domaćim se radi
    ali
    samo prema potrebama 'jelovnika'
    i oni su tada osudjivali
    Bijelog čovjeka
    za obijest i bestijanstvo
    ni vuk nije toliko bezgraničan
    kad ima slobodu 'ubijaqnja'
    mada su tu negdje...
    ...
    P.S.
    ...prijatelju moj
    moli te Faraonn
    ne zastupaj mi lovce
    jer tu se ne zna ko je divljač
    lovac ili jelen...
  5. Lord Gledston (avatar)
    Ne mogu da zamislim,da covek-lovac,opremljen najnovijom puskom,nisanskom spravom,da sehvalise,kako je ubio
    kosutu,medveda,Jelena ili zeca.Kakvi su to mracni pokvarenjaci,koji mogu da ubiju stvorenje,koje nije u stanju
    da se brani. Velika stvar,modernom snajperskom puskom,ubiti Jelena.Mislim,da su lovci,ustvari ljudi spremni na sve.
    To su ljudi,koje uzbudjuje propsipanje krvi.Mislim,da su ima ta "legalna" ubistva,zamena........za ona druga,koja
    samo u ratnim uslovima, postaju "legalna" i za koja se dobija ordenje.Ne. Ne bih voleo,da za prijatelja imam lovca
    na nemocnu divljac. Nikada ne bih bio siguran.....da mi se nalaze iza lemojih ledja.!