murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima

Oceni ovaj blog
"Ironija je istorije što se mučna tranzicija Srbije iz plemenske zajednice u zajednicu građana lomi na adžuvanskom pitanju. Da je ta tranzicija obavljena na vreme - a nije da nije bilo šansi - Prajd bi bio ono što i treba da bude - jedan od mnoštva javnih skupova koji padaju u zaborav istog momenta kada se završe. Ali ima tu jedno "ali". U državi koja se - umesto da osluškuje šta kaže i šta želi "naš narod" - strikto drži ustava i sprovodi zakon, nema mesta za murdarluk, jurodivost i lopovluk. A vi sad pogađajte kome murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu" ili našim državnicima? "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/istomisljenici.881.html?news_id=289733#sthash.sL1ip47S.dpuf

Ja pak o ovome : "nacija, koja se zasniva na sili zakona " - mislim , da mi jesmo nacija , u kojoj sila zakona vlada , od one kobne 1903 , kad su zločinci nekažnjeno harali državom , i ubijali svaku političku i građansku naizgled časnu i poštenu značajku , do poslednjeg miša u njihovim porodičnim stablima ! Što pobiše , to opljačkaše i ozakoniše , da ubice nasleđuju ubijene kako imovinski tako i statusno !
Od tih vremena , do današnjih dana , takvo zakonodavstvo vlada , takvo zakonodavstvo i ova vlada donosi - zato i kažu za poslednju otimnačinu da ćebiti zakonom legalizovana; a da će u njoj biti zaštićen najbedniji sloj , stanovništva ( koja ljudskost i humanost , koji hrišćanski poduhvat , kome se čak i irinejci dive - za sve je to izgleda zaslužno irinejsko uskršnje jaje , od pre par godina , koje dobi ova vlast i onako izgladnela proždra ), a legalno biće uzeto od evropskog najsiromašnijeg sloja , što će taj sloj gurnuti u bedu i bedovanje . Biće tako socijalno ujednačeno stanovništvo , i postići će se nova socijalna pravda - doduše u bedi i bedovanju , ali jednakost je jednakost !
I dok druge vlasti tamo negde , neprekidno razmišljaju kako zakonskim okvirima da stvore privredni ambijent , u kome će stanovništvo sve više i više da zarađuje , da se bogati , pa time i da čini svojim davanjima bogatu i državu ; ovde , vlast samo razmišlja o tome , kako što više stanovnika da proglasi viškom na svakom mestu , pa da tako prestravljenima i suvišnima , oduzima i ono malo što imaju , što stekoše odvajajući od ustiju - kako bi ih bedne i grdne , učinila jednakima u beznađu !
Oću da kažem , svaka sila je nečovečna , ako zakoni kojima se rukovodi su neljudski . A silina neljudskosti zakona , sagledava se u stanju stanovništva . Naše stanje beleži , da smo evropska sirotinja neviđenih razmera - pa su stoga zakonske sile u nas neljudske srazmerno našoj bedi , a zakoni koji je proizvode , tiranski . Zato vladajući petao i kukuriče , da će sprovoditi silu zakona - jer jedino sa njom je njemu i njegovima dobro i sve bolje i bolje iz dana u dan , a sirotinji sve gorei gore ; i kraja tome neće biti !++

Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na Facebook Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na Google Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na My Yahoo! Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na Live Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na MySpace Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na Twitter Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na Digg Pošalji "murdarluk, jurodivost i lopovluk više odgovaraju: "Našem narodu"ili našim državnicima" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Trinito (avatar)
    jesi bio na paradi?bez sile koja vas je cuvala mogli ste paradirati individualno svak' u svome stanu.
  2. SibirskiTigar (avatar)
    Nista ja ovom Basari ne verjem niti citam njegovo pisanije.Sklon je preletnju i klanjanju
    a sve zarad licnih interesa.Zao mi sto na pederluk ode 1 milion evra.Otimaju od sirotinje
    da bi stitili debele pedere sa hiljadama policajaca dok oni nose parole protiv drzave
    koja ih stiti.To su neverovatne stvari i ne dopiru do mog mozga,mada je postalo i upitno da li
    imam mozak kad vise nista ne razumem.
  3. luna-luna (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Nista ja ovom Basari ne verjem niti citam njegovo pisanije.Sklon je preletnju i klanjanju
    a sve zarad licnih interesa.Zao mi sto na pederluk ode 1 milion evra.Otimaju od sirotinje
    da bi stitili debele pedere sa hiljadama policajaca dok oni nose parole protiv drzave
    koja ih stiti.To su neverovatne stvari i ne dopiru do mog mozga,mada je postalo i upitno da li
    imam mozak kad vise nista ne razumem.
    Imas mozak..zato i ne razumes...
  4. luna-luna (avatar)
    Naše stanje beleži , da smo evropska sirotinja neviđenih razmera - pa su stoga zakonske sile u nas neljudske srazmerno našoj bedi , a zakoni koji je proizvode , tiranski . Zato vladajući petao i kukuriče , da će sprovoditi silu zakona - jer jedino sa njom je njemu i njegovima dobro i sve bolje i bolje iz dana u dan , a sirotinji sve gorei gore ; i kraja tome neće biti !++

Bilo i bice Loncar...vazda je tako...a sve je gore i gore...