VEČERNJA POEZIJA ZA USAMLJENE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

VEČERNJA POEZIJA ZA USAMLJENE

Oceni ovaj blog

Tiho, o tiho govori mi jesen...
Tiho, o tiho govori mi jesen;
Šuštanjem lišća i šapatom kiše.
Al zima srcu govori još tiše.
I kada sniježi, a spušta se tama,
U pahuljama tišina je sama.
Dobriša Cesarić
Kasna jesen
Posve polako, u maglenom plaštu,
Jutros je ušla u selo. Kroz baštu.
Prošla je pored ocvalih lijeha,
Nađoh je ispod snuždenih streha.
List je za listom, dršćuć od straha,
Počeo padat od njezina daha.
Otkrih je skritu u dimnjaka dimu,
I čuh je kako doziva zimu.
Dobriša Cesarić

Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na Facebook Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na Google Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na My Yahoo! Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na Live Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na MySpace Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na Twitter Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na Digg Pošalji "VEČERNJA POEZIJA  ZA USAMLJENE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. miwka (avatar)
  2. Trinito (avatar)
    barka plovi pucinom
    udarim te...
    kamenom
  3. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Trinito
    barka plovi pucinom
    udarim te...
    kamenom
    gledam te
    vonjaš
    na trulež
    smrt
    pozne jeseni
    ispunjenom ratnim vihorom
    besčovečnih junaka današnjice

nepoznat autor publici
  4. Trinito (avatar)
    predpostavljam da je autor gornjih redova "casni" Alija Izetbegovic il' mozda mladja verzija isprdka gore navedenoga. moja casna brojko, moras da znas da ako Srbinu kazes Cetnik da ga nisi uvredio, naprotiv, to je samo u vasim zakrzljalim mozgovima" nacije" koja hefticno(sedmicno ili tjedno) menja vlastito ime. u cetovanje se islo u vreme turske okupacije, predpostavljam dok su vasi predci jos uvek bili Srbi i Hriscani i tako do danasnjih dana.od glava cetnika je sazidana i Cele kula....
  5. 123loncar (avatar)
    ...čovek koji pobije jednim potezom svoje saborce , mučki - samo zato što kao vođa nema izlaza iz situacije u koju ih je uveo svojim junaštvom , gotovo je iste junačke pameti i njene nebeske mudrosti , kao onaj otac koji izrađa siljnu čeljad , pa zbog svojih nesposobnosti i neumeća ne može da ih prehrani i izvede na put , a on posegne za sekirom i sve ih pobije , a sebe obesi i kuću zapali....
    ...takva pamet , ceni se i veliča kod duhovno bednih stvorenja , kot neljudskog okota koji strpljivo beduje i trpi svako razbojništvo , a kao kokoš poleti kad polete lešinari i strvinari - beli orlovi ....tako je to !
    ...istorija balkana zabeležila jemnoge četovođe i njihove četnike...ima ih apisovskih , pećančevih ,kraljevih gardista , kalabićevih gardista , čičinih četnikuša , partizanskih četnika , bosanskih četnika . crnogorskih četnika , makedonskih četnika , bugarskih četnika ---- i ovih što su ih promovisali kumovi :drškovićevi četnici i šešeljevski četnici ( danas neke njegove vojvode imaju veliku vlast i postali su evropejci - priznati i odlikovani )....jedno je narod zapamtio ( a u tajnim arhivimaje zabeleženo ) , svi četnici sa ovog prostora voleli su rakiju šljivovicu i gibanicu....i danas se pravi na daleko čuvena četnička gibanica...šumadijsko pomoravski region , sve čete i četovođe (četnike ) jednim imenom imenuje :gibaničari....
    ...gibaničari , naročito gibaničari prekotrinski ,ostali su upamćeni kao srbosekci , ostavili su za sobom neviđen broj masovnih grobnica ...naročito veliki broj takvih grobnica ostavili su gibaničari posle drugog rata....
    ....zato svak onaj koji pomene "gibaničare" treba da doslovno kaže na koje misli....nisu svi bili zlotvori , ali nisu svi ni bili ljubitelji šumadijsko moravsko podunavskog stanovništva...
    ....danas muljivode , ništaci , zlotvori - potomci i sledbenici ništaka koji su satirali šumadijsko moravsko podunavski region , nastoje sve gibaničare da strpaju u isti koš - koš ludog oca koji ubija svoju čeljad...
    ...e neće moći....nećemoći genocid nad narodom sopstvenim da se smatra junačkimčinom ...pa nećemoći ni svi gibaničari da budu srbi....
    ...kad tad taj patriotizam zveri i ništaka biće svrgnut i raskrinkan....

...a tebi Trinito da kažem , ništak nema državljanstvo , poreklo , rod i porod....on je samo ništak i ništa više... a to je tako , jer bi onda postojale države ništaka , familije i porodice ništaka , klubovi ništaka i sl.....to saznanje , bolno je ... njega ,ništavila , oslobađa se svaka spodoba , kad se oslobodi sopstvenog ništavila...kad krene putem očovečenja...retki su oni koji to mogu sami....mnogima se pruža pomoć , stručna - medecinska , ako stvar nije poodmakla....lečenje je besplatno svud na svetu , pa i u tvojoj zajednici - siguran sam !
  6. Trinito (avatar)
    a ti li si Srbin?
  7. Trinito (avatar)
    iz odzaka dim se vije
    dosla jesen pa to ti je
    rakija da se pece
    i gibanica na sto mece.
    inspirisala me tvoja poezija od nagore
    mislim nije tesko biti stihoklepac ako su ti inspiracija brendovi , rakija i gibanica
  8. Lord Gledston (avatar)
    Ah kakva poezija prirode,jeseni,ujednoj slici,u jednom drvoredu sa jesenjim liscem.

Divni stihovi Dobrise Cesarica,pesnika,koji je tako dobro razumeo prirodu i tako
    dobro osetio jesenju samocu. Samocu,koju mogu da osete,samo duboko senzibilne osobe.To je ta,tako slatka tuga,kada koracate kroz prirodu,a sve je tiho
    i kao da i drvece osluskuje,da li se priblizava hod,te surove zime.O kako se covek
    oseca,dok hoda stazom,pored drvoreda sa pozutelim jesenjim liscem,a u nosu
    oseca specifican reski miris lisca,koje pocinje gde,gde da truli.

Tada,kada je covek sam,sam sa Prirodom i sa Bogom,u setnim mislima
    zazali,sto ce sve to,jednoga dana,za njega zauvek prestati da postoji.
  9. 123loncar (avatar)

"sve je tiho
    kao da drvece osluskuje
    "