Kralj

posto je meni dosadno i ne mogu da spavam...teta ce da ima maskicu. :mrgreen:

mojkralju1maska1p_zpsff2627c4.jpg~original




 
...ovo kao nekakvo proročanstvo za one koji se igraju sa magijom poroka....lepota lica nestaje , nestaje , -poroci i vulgarije sve proždiru magijom zla ...ili tako nekako
 
drugari...kolege 4umashi, to je bila asocijacija za breninu pesmu kralj. :zkez: ona je dobra, on je los....dobro, zaboravite na pesmu kralj. :lol:

interesantno....sva trojca ste videli pajaca koji izlazi iz sesira, a u stvari on izlazi iz zida u pozadini iz crnog kvadrata. a karte izlaze iz sesira.
 
Poslednja izmena:
...neznamšta si ti hteo da kažeš i šta te inspirisalo da izradiš ovaj grafički crtež ....kocka , pa nek se kocka ko hoće....kocka je nekad bila predstavljena međ hrišćanima kao božija volja....prvi međ jednakima biran je bacanjem kocke....šahovsko polje na stranicama kocke , predstavlja veoma umnu igru - životnu , u kojoj treba dosta pameti ,časti i poštenja da ostane u religioznoj sveri ...svako drugo ulično kockanje je greh.... pevaljka na kafanskom stolu prekrivenim kariranim čaršavom , kojoj se sa uživanjem u porocima životnih gockanja menja lice (kao što je rečeno :Dorijan Grej ....dno dna - na železničkoj stanici gde počinju sve pevaljke .... šešir , đavo iz šešira i sve perverzije - magija bluda ....

...i šta smomi omanuli ortak - šta to nismo razumeli kod tebe ,brenovizije i kulturno duhovnog propadanja u nas koje je započelo sa dotičnommuslimankomi onim cirkuskimmajmunomkoji je skakao po pijačnimtezgama posle ćorke -u kulturno umetničkom programu kod žapca - ovaj minimaksa...

i jeste sve to bilo ne dobro ,nego odlično predkazanje , samo klinac , rulju je đavo ubedio da ne postoji - zato je ona o ssssjebala sve živo imrtvo....i opet će....
 
prvo omanuo si pol, ja sam zensko. drugo, drugo nista nisi omanuo, jer ti u slici vidis ono sto zelis da vidis, kao sto je xyz video nesto slicno slici dorijan grej. interesantno je da vidite razlicite stvari, kao sto ste videli da ovaj pajac izlazi iz sesira, a on izlazi iz zida, ali namerno je postavljen ispod sesira i izmedju karti.

i kralj koji lezi na sahovskoj tabli u obliku kocke...beli kralj, crna kraljica iznad njega i menja se pod njegovim proslim uticajima.

kao sto napisah vise puta...sliku vezujem za odredjenu pesmu i sve slike su vezane iskljucivo za pesme...to je slika koja se meni javi kada cujem neku pesmu. sad sto je izbor mojih pesama nekome sumnjiv i neprihvatljiv...pa to sigurno nece uticati na promenu.

meni se dopada sto si video nesto potpuno drugacije od onoga sto jeste. :D

da nisam stavila pesmu uopste ili da nisam stavila breninu, nego neku stranu, pretpostavljam da bi i vidjenje slike bilo drugacije. zato su slike dobre za razliku od reci. preciznije bolje od reci.
 
Poslednja izmena:
...baš se radujem što si Gospođica-Gospođa , jer sa suprotnim polom mogu i da polemišem - ne dominiraju povređene sujte .....
...ja mislim da umetnička vrednost nekog rada raste sa različitim viđenjima , koja se javljaju kod posmatrača....a udvostručava kad se kod ponovnog viđenja u posmatraču viđenje proširuje... s' druge strane , ako viđenja posmatrača poklope se sa viđenjem i inspiracijom umetnika , vrednost rada opada , jer je uobičajeno osrednja , ideje u radu su plagijati - već viđeno i doživljeno...
...hoću da kažem , da bar po meni , umetnici svoj rad ostavljaju otvorenim za misao posmatrača , a opet ga sami izrazi i tehnika izrade drže u spirali razmišljanja,,,,posmatrač luta kroz rad i ima privid da otkriva nešto novo u radu , koje je jasno , ali i ostavlja prostora da ga on misaono pojasni , dovrši......ta mogućnost koju umetnost ostavlja posmatraču , da rad na svoj način , svojim mentalnim ulaskom u njega , zavisno od sopstvenih potencijala , emocija i raspoloženja dovršava , sam rad čini nekako posve novim , jer oplemenjuje posmatrača ... to što je u nekom radu i što u posmatraču razvija misao , uvek drugojačiju - novu , to je umetnost....

...za mene umetnost nije algebra , gde je uvek 1+1=2....za mene umetnost je ono što 1+1 uvek i samo uvek , čini >< i različitim od 2 i 0....
...zbog ovog , da kažem nealgebarskog stanja , neki radovi kreću se putem umetnosti....

...u umetnosti , nije nužno da posmatrač vidi šta je pisac hteo da kaže....važno je da rad pokrene procese razmišljanja kod posmatrača , koji , ako su kao kod tvorca rada , kažu da nije reč o umetniku i umetnosti , već je reč o proizvodu koji je zanatski više ili manje uspešno obrađen...
 

Back
Top