Nedelja - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

Nedelja

Oceni ovaj blog
Šta me briga
što je sutra ponedeljak
i što mi je glava navijena na pet
hoću da iskoristim ovaj predah
i na talasima muzike obidjem svet

Hoću ovaj dan da posvetim sebi
a ne društvu
da na tren pobegnem od telefona
i uobičajene panike
Hoću da se isplačem i smejem
za svoju dušu
u samačkoj sobi bez publike

I kad me muzika ispuni svog
a duša zatreperi kao slavska sveća
hoću da se osećam kao na Olimpu bog
a ne kao običan radnik
Javnog komunalnog preduzeća

Pošalji "Nedelja" na Facebook Pošalji "Nedelja" na Google Pošalji "Nedelja" na My Yahoo! Pošalji "Nedelja" na Live Pošalji "Nedelja" na MySpace Pošalji "Nedelja" na Twitter Pošalji "Nedelja" na Digg Pošalji "Nedelja" na del.icio.us

Oznake: rukopis
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Volim tvoj način pesnikovanja,
    a i ideju si mi dao, - što ne bih i ja današnji dan posvetila sebi.
    I malo Krstarici
  2. miwka (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Volim tvoj način pesnikovanja,
    a i ideju si mi dao, - što ne bih i ja današnji dan posvetila sebi.
    I malo Krstarici
    Hvala ,Mari...na poseti i komentaru...Drago mi je ako te je moja pesmica inspirisala...to i jeste cilj pesnikovanja...pozdrav
  3. RiadaT. (avatar)
    E nema beganja Miwka...i ovdje te čeka publika Šala mala...lijepo je čitati starog drugara Pozzz.
  4. 123loncar (avatar)
    ...bravo !

...zadnji stih , potseti me na nešto iz onih danas mrskih , neponovljivih , nostalgičnih dana - kad sam služio bratstvu jedinstvu , u narodnoj armiji...tad sam razumeo bez objašnjenja , zašto armijske kuhinjske sudopere , sve od red zovu "GULAŠ"....ideš tako ztvorenih očiju, i nepogrešivo znaš da ti se približava "čovek zvani gulaš"...tako sam u bife , na železničkoj stanici , posle nekih tri četiri godine , pijući za šankom i neokrećući se , znao da ulazi moja armijska generacija ... i nisam pogrešio....
    ...hoću da kažem , oni koji su zaduženi za higijenu , poprime nešto od tog zanimanja , da ih na kilometar osetiš.....ima nekog prokletstva u javno komunalnim poslovima....
    ...a i prosvetiteljstvo je duhovna higijena , nekakav javno komunalan duhovni posao...i on prati prosvetitelje večno , i prepoznatljivi su u svakoj izgovorenoj reči....njih čovek oseti čim otvore usta....to javno komunalno prosvetiteljsko prokletsvo , prati sve dobre pesnike , ma koliko oni na glas vapili , makar da imaju nedelju za sebe....ne vredi , čim štogod reknu , il' ubodu peru u reč , odma ih ljudi osete - kao što se oseti "čovek gulaš" , tako se nekako oseti i "čovek pesnik"...
    Ažurirano 07.09.2014. u 16:50, autor: 123loncar
  5. miwka (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    E nema beganja Miwka...i ovdje te čeka publika Šala mala...lijepo je čitati starog drugara Pozzz.
    Hvala,draga Riada.Drago mi je što si svratila.Lepo je opet biti sa starim drugarima.
  6. miwka (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...bravo !

...zadnji stih , potseti me na nešto iz onih danas mrskih , neponovljivih , nostalgičnih dana - kad sam služio bratstvu jedinstvu , u narodnoj armiji...tad sam razumeo bez objašnjenja , zašto armijske kuhinjske sudopere , sve od red zovu "GULAŠ"....ideš tako ztvorenih očiju, i nepogrešivo znaš da ti se približava "čovek zvani gulaš"...tako sam u bife , na železničkoj stanici , posle nekih tri četiri godine , pijući za šankom i neokrećući se , znao da ulazi moja armijska generacija ... i nisam pogrešio....
    ...hoću da kažem , oni koji su zaduženi za higijenu , poprime nešto od tog zanimanja , da ih na kilometar osetiš.....ima nekog prokletstva u javno komunalnim poslovima....
    ...a i prosvetiteljstvo je duhovna higijena , nekakav javno komunalan duhovni posao...i on prati prosvetitelje večno , i prepoznatljivi su u svakoj izgovorenoj reči....njih čovek oseti čim otvore usta....to javno komunalno prosvetiteljsko prokletsvo , prati sve dobre pesnike , ma koliko oni na glas vapili , makar da imaju nedelju za sebe....ne vredi , čim štogod reknu , il' ubodu peru u reč , odma ih ljudi osete - kao što se oseti "čovek gulaš" , tako se nekako oseti i "čovek pesnik"...
    Završnica pesme je ispala kako je ispala....Ideja o higijeni je trebala da bude paralela u kontekstu jdne druge pesme...ali mi koji pomalo piskaramo ponekad koncipiramo jednu a razmišljamo o sasvim drugoj temi....U svakom slučaju hvala što si svratio,loncar....