Bog i čovek

Bog i čovek

Čovek je ušao u frizerski salon da se ošiša i skrati bradu kao i obično.
Započeo je neobaveznu priču sa frizerom.
Pričali su o raznoraznim stvarima i temama.

Iznenada su se dotakli teme o Bogu.
Frizer reče:
“Znaš šta, ja ne verujem u Boga.”
“Zašto?” – upita ga čovek.
“Vrlo prosto, izađi na ulicu i shvatićeš da Bog ne postoji.
Objasni mi ovo: da Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi na planeti?
Da li bi bilo napuštene dece? Da li bi bilo ratova?
Da Bog postoji, ne bi sigurno bilo patnje i bola.
Da ima Boga, sigurno ne bi dopustio ove stvari da se dešavaju. Nema Boga.”

Čovek je zaćutao.
Zvučalo je kao da frizer ima pravo. On sam nije imao kontra-argument.
Par minuta je prošlo; frizer je završio svoj posao.
Čovek je platio, zahvalio se i izašao iz frizerskog salona.
Ubrzo pošto što je izašao ugledao je čoveka sa dugom kosom i zapuštenom bradom.
Izgledao je sav neuredan i nepočešljan. Čovek je na trenutak zastao gledajući ga.
Odjednom se okrenuo i vratio u frizerski salon i rekao frizeru:
“Znaš šta? Frizeri ne postoje!“
“Kako ne postoje?” – upitao je frizer.
“Pa fino ne postoje, jer da postoje ne bi bilo neurednih i zapuštenih ljudi kao što je onaj na ulici kojeg sam sad video.“

“Prijatelju moj, frizeri postoje, samo što ljudi ne dolaze k njima.”, uzvrati frizer.
“Tačno!”, potvrdio je čovek i dodao: “Isto tako i Bog postoji samo što ljudi ne dolaze k njemu!”
 
....pa prijatelju dragi , taj bog ne prima sirotinju koju vidi frizer...mnogo ju je...nakotila se pa kukumači , jak se čuje do nebesa....a i nema mesta za njih , u njegovoj kući...prepuna mu kuća razbojnika , ubica , pljačkaroša , prevaranata i manipulanata - jednom rečju zlotvora....koliko ih ima , nema mesta za pošten svet....
 
Trinito;bt264031:
kad kazes posten svet , jel' tu ubrajas sebe bezbozna ljudska karikaturo ?

....kad bi čovek svakoj uličnoj džukeli , skitnici , koja ga ujede , vratio istom merom , sigurno ne bi bio čovek ....predpostavljam da je ovako nekako goorio Seneka u vezi ovih stvari.....zato ne moram da ti kažem , šta ti je za valjano činiti , kad me stretneš na sajber ulici....:bye:
 
Seneka, ti nisi u stanju da ujedes iz prostog razloga sto imas korpu na ustima, za sada mozes da riljas dok ti se ne stavi ona alka u nos. bezzube sajber kerove koji neumeju zavrsiti recenicu bez .... i smajlica nesto ne uzimam u obzir, merde rekli bi Francuzi.
 
...lako je francuzima , oni imaju šintare za svo zverinje pa i za besne džukce ; a tek kakvu razgranatu veterinarsku službu , koja preventivno šprica skitnice - tako da utamanjuju ulični i svaki drugi prostakluk i primitivizam....ovde , ako hoćeš da izbegneš besne džukele , koje su se razmnožile , namnožile i zauzele svaki kutak , pa brojčano postale dominantne , moraš da hodaš u pokretnom kavezu .....inače , bićeš izujedan legalno , na mrtvo ime i prezime...
...u prirodi čoveka je da se brani istim sredstvima i metodama , kojima je ugrožen ili ga svesno ugrožavaju čopori i horde .....zato Seneka i kaže , da čovek ne može džukeli da vrati istom merom, kad ga ujede ako hoće da ostane čovek ; ali tad mora da savlada svoju prirodu i nagone samo održanja , pa kad ga džukac ujeda li ujeda , on ako ne može drugačije da savlada svoju prirodu i njen sistem saodbrane , stavlja sam sebi orpu , da se ne poistoveti sa besnim džukelama i zverima koje dga ujedaju ....
...u tome je razlika između čoveka i besne ulične džukele...čovek savlađuje sebe sama i kroti životinju u sebi . makar joj stavljao i korpu da ne ujeda - za razliku od životinje besne , koja ujeda li ujeda , te tako pretvara sebe u zver ljudoždersku.....
...lepa je stvar - korpa.... no teško je primenljiva na ozverene , kasno je za njih ...izrasli im zverski zubi - ljudožderski !
 

Back
Top