ROĐENI KAO INVALIDI

"srpska elita ne bi bila elita, nego grupa plačipički, narikača, lenjivaca, mutivoda i lopuža. Ako vas pak interesuje kako skup takvih suklata uspeva da decenijama žari i pali Srbijom, obavestite se kod Ničea, a mi idemo dalje."
- See more at:
http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=287511#sthash.mhtpnrC1.dpuf

A gde to , pa idemo !?
Više nema gde ; nema grđe od ovog !
A za boljitak treba pamet , ljudskost , poštenje i čast -- a to u nama ne stanuje vekovima !
 
nekad je u nekoj Resavi postojala Resavska prepisivacka skola. nisu oni nista novo izmisljali, nego su prepisivali , vec napisana zitija svetaca.svaka slicnost sa autorom gornjih redova bi mogla biti slucajna., a nemora.
 
Despot Stefan , ako se ne varam , osnovao je ručnu prepisivačku štampariju za umnožavanje knjiga , pismena i sličnih pisanih stvari...ta štamparska tehnologija bila je aktuelna mnogo pre hrista...kao i sve prepisivačke štamparije , tako je i ova negovala tehniku lepog i ukrasnog pisanja ( konačno , i današnje štamparije koriste raznorazna tipizirana ukrasna pisma ) ....štamparija je imala veliki broj prepisivača , knjigovezaca i onih koji su pripremali , papir , mastial u svim bojama i pera....tako pisane knjige , bile su skupe i retke....ova manufakturna delatnost premosila se sa generacije na generaciju , samo kao zanatsko umeće --- i ništa više....
...a mi kao mi , svemu dajemo nekako viši - višnji značaj ....kad se kaže štamparija i to jošte ručno prepisivačka u XV veku , nakako zvuči nazadno , zastarelo primitivno...ali kad se kaže Resavska škola , e to je već nešto drugo ---zvuči prosvetiteljski uzvišeno...
...ova jezička manipulacija , izvela je retoričku zajebanciju , pa kad se metaforično ljudi podruguju ponavljačima , oni ih nazivaju resavcima....resavljenje ili ti prepisivanje , uobičajena je radnja ponavljača, koja je prepoznatljiva po mnogobrojnim greškama koje nastaju iz nerazumevanja onog što se prepisuje i vizuelnog preklapanja , pomeranja redova kod stalnog buljenja pri prepisivanju....
...Akademik Pavle Savić , predvideo je najezdu resavaca u državnoj pa i svakoj drugoj upravi - i nazvao sve to što smo doživeli i što ćemo tek doživeti osvetom ponavljača ....
 

Back
Top