I NE SAMO NA STRADUNU - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

mari47

I NE SAMO NA STRADUNU

Oceni ovaj blog
Ne može biti da su im se pogledi nekoliko puta slučajno sreli, pomislila je još dok je čekala u redu pred blagajnmp, da kupi kartu za Rijeku.
Obično se sećala likova, ali lika te mlade žene nikako, - sem očiju bademastih i setnih. Oči su joj bile poznate odnegde.Uostalom, kao da je važno, skoro poluglasno je izustila dok se smeštala u kupe, na mesto pored prozora.
Volela je da gleda te pejzaže kod putuje Gorskim Kotarom, divila se drveću, kućama, zamišljala ljude koji u njima stanuju, da li ponekad napuštaju svoja mesta i šta rade zimi kad napadaju snegovi a vukovi i pokoji medved se osokole
pa prilaze njihovim kućama. Svakakve je scene zamišljala uvek kad je putovala vozom i ne bi joj baš drago kad primeti da devojka, sa odnekle poznatim očima, upita sme li da sedne preko puta nje. Kimnula je glavom,
prilično neubedljivo, bojeći se da će sada uslediti oni sveopšti razgovori niočemu, kakvi se inače vode u kupeima drugog razreda.
Sa zvučnika se razleže Terezin glas...I gde baš tu melodiju da puste koja sad ima da joj nametne neke druge teme, iako odavno potisnute ali ne i istisnute iz srca..." ...Idem sada k'o bez svijesti, s nadom da ću tebe sresti "
Taman htede da započne razgovor ne bi li skrenula misli. ali je devojke preko puta njenog sedišta sedišta, pretekne :
" Tata je voleo ovu pesmu. Mama nije. Ona je znala zašto ju je tata često puštao svih onih godina, čak od onog varljivog leta 68. kad se Ona udala za nekog koga je jedva poznavala i otputovala u drugi grad, po potrebi službe, kako je govorio tešeći sebe da to nije bilo i po potrebi srca. Mama je opet zavidela je toj ženi, koji su oboje zvali ONA, što sada nije u prilici da ga vidi često pijanog, i verovatno joj više ništa ne bi značile njegove bademaste oči, sada često podbule od maligana, nesnosnog karakter i potreba da dane provodi u kladionici. A u kladionicama je kao na Stradunu.."srećeš radost, srećeš tugu..." , tvrdio je otac.
Sad je već previše saznala i ne hoteći.
Voz je usporio približavajući se Rijeci
- Brzo nam je put prošao", - reče tek da se sabere.
- " Ja ću do Lovrana, Tamo je tata, Na rehabilitaciji. Posle udesa koji je imao pre godinu dana dok je jurio kolima i od preglasne muziku sa radija nije čuo sirenu vozača koji je takodje krenuo u preticanje...."
Dok joj je pomagala da skine svoj prtljag, upita je kako se zove.
- " Dubravka se zovem, po Dubrovniku valjda, tamo gde se na Stradunu k'o u krugu sreću radost, sreću tugu , - neki."
Užurbano su se pozdravile. Htela je još da kaže da su i tuga i sreća relativne i da se sreću k'o u krugu, - i ne samo na Stradunu. Ali, da li bi razumela ta mlada žena od koje je saznala svoje novo ime, - ONA.

Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na Facebook Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na Google Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na My Yahoo! Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na Live Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na MySpace Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na Twitter Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na Digg Pošalji "I NE SAMO NA STRADUNU" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Ooooooo lepo je videti te ovde
  2. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Ooooooo lepo je videti te ovde
    Odmorih se malo od same sebe. Hvala na dobrodošlici
  3. zxy (avatar)
    Dobro došla Mari nedostajala si.. i ti i tvoji postvovi ali i avatari
    I ne samo na Stradunu naravno,nego tako je i ovde ,na Krstarici
  4. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Dobro došla Mari nedostajala si.. i ti i tvoji postvovi ali i avatari
    I ne samo na Stradunu naravno,nego tako je i ovde ,na Krstarici
    Hvala lepa, moj provereni prijatelju, eto mene medj' svoje jato...samo sam odmarala svoja krila
  5. 123loncar (avatar)
    Bravo ! Hvala !
  6. Kiki_GNR (avatar)
    Divno Mari
  7. hakim bej (avatar)
  8. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    Bravo ! Hvala !
    Imam jednu želju; da popijemo kafu nas dvoje, ne mora na Stradunu..dragi moj Lončar i kume
  9. mari47 (avatar)
    Sve bi dao da si tu
    bar jedan tren da vičnost bude..

Hvala Kiki,za pogodak u srid srca
  10. mari47 (avatar)
    I kad posustanem. i kad bih da odustanem, ja počinjem da dišem jer znam koliko to vredi.
    Hvala Ti, hakim bej
  11. 123loncar (avatar)
    Secaj me se Alfred De Mise

Secaj me se kada slomljenoga

srca budem u san vecan pao;
    secaj me se kad vrh groba moga
    cvet usamljen bude nezno cvao.
    Videti me neces;ali neumrlim duhom
    Ko verna sestra ja cu da te grlim
    Cuj u nocnoj tami
    Glas ko jecaj sami:
    Secaj me se…