Oliver Dragojević u Beogradu

Hteo sam da ostavim blog bez reči i svakom ostavim priliku da sam razlišlja o onom šta sam želeo da poručim. Ali, to se kosi sa Pravilnikom, pa mi je duplikat ovog bloga bez uvodne poruke legitimno obrisan. Zato sada u uvodnom postu dajem zaljučak koji sam planirao na kraju, tako da, ko želi, može da ostavi za kraj sledeći pasus.

Oliver Dragojević u Beogradu

Poštujem principijelnu odluku Olivera Dragojevića da ne peva u Srbiji. Zbog te odlučnosti on je za mene još veći umetnik. Na prvi pogled paradoksalno, njegov stav dokaz je velike, gotovo romantične ljubavi. To je umetnik kojeg su za Beograd vezivale mnoge veze, čovek koji je mnogo ljubavi dao i primio iz Beograda i čovek čija je osećanja krajem dvadesetog veka osujetila nemogućnost tih istih ljudi da zaustave ludilo. Ono gde Dragojević greši, a teško je to i videti, a kamo li objasniti drugima u sredini iz koje potiče, jeste činjenica da niko od tih malih ljudi nije mogao da zaustavi nasilno rušenje Jugoslavije koje je bilo isplanirano u inostranstvu. 99% ljudi u Srbiji (i Crnoj Gori na koju Dragojević takođe misli kada kaže "neću ići u Srbiju") tu ništa nije moglo da učini. Ta makar su u Beogradu 1990-tih tutnjale antirežimske demonstracije.

Dragojević je delom porekla Srbin, i smatra delom svoje srpske časti, da na taj način, potpunim raskidom sa srpstvom, svojoj lokalnoj zajednici potvrdi svoju odanost i zahvalnost za svoju egzistenciju i uspeh. On i tu donekle greši, jer je Beograd, kao i ljudi koji su ga za rukav tamo vukli, doprineo njegovoj vrtoglavoj popularnosti.

Da li će neko uvideti svoje greške - stvar je perspektive.

Ovaj blog prikazaće Olivera Dragojevića u Beogradu.
 
...čemu razočarenje u pevača , bilo kog , pa i ovog...zabavljač kao i svi drugi zabavljač , tezgari - trbuhom za kruhom , po principu ko da više...ciganska duša ispod šatre na panađuru...a ona za bakrenjak prodaje sve , pa i telo...doduše ovog momka nikad nije telo krasilo - uvek mu je karakter , pevačko zabavljački , šatorski , visio na licu...on je živi dokaz da um po svojim karekternim svojstvima sebi pravi stanište ( lice i telo ) .....
....ne treba verovati ciganskoj bandi ( muzičkoj grupi , orkestru , zabavljačima ...... ) , naročito ne onom koji ispred bande zavodi rulju da otvori novčanik....a kad hoćeš da se opustiš uz cigansku bandu , odvoj cekine koliko misliš da baciš u bunar i lumpuj sve dok ne ostanu poslednja tri....njih na kraju daj konobaru , muzikantima i plati fijaker da te odveze kući...i sutra oprosti sebi i idi dalje.....

 
Vesna Dragojević, Oliverova udovica:

“Kada je bombardovan Dubrovnik, moja porodica je došla u Split. Gledali smo snimke kako gore brodovi u Dubrovniku i tu je bio brod moga oca. To je bio veliki brod od 10 metara koji je moj otac počeo da gradi dok sam ja išla u školu. Čitav život ga je gradio i zvao se Kopakabana. I tada je moj otac video na televiziji kako taj njegov brod gori. Počeo je da plače i da kuka, a onda mu je Oliver rekao:


1691092324154.png


Miljenko, nemojte vi ništa da brinete. Ja sam puno tamo radio, bio sam milion puta, ako će vas to utešiti ja više nikada neću tamo pevati”, ispričala je Vesna i dodala da je to jedina rečenica koju je njen pokojni suprug rekao za Srbiju, prenosi CDM.me
1692726415263.png


Na nečijim barkama su morali automobilske gume da potpale. Da je Oliver znao ko ih je zapalio, pevao bi samo u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
...imao sam jasan komentar kad procitah Napisano ali,
vidjeh usputno i komentare meni dragih forumasa
mada ovako uopsteno 'forumasa' moram upotrijebiti jer nemam trenutno
bolje resenje
i,
morao sam se korigovati zbog
ispravnosti svega napisanog...
Iz _vani
cesto si upucen u trivijalnosti mnogih desavanja
kao i izjavama
da u Bg. ni za kakav Iznost
ali svi koji izrekose i
porekose a
znam kad izrece Oliver ,- ni za Milon maraka...
...Imao sam gsn. Momcila za prijatelja
imao je raskosan stan pokraj Lastine stanice a
lijepo Boraviste u Veloj Luci
islo se ljeti na Remi i,
sve ostalo je postalo cudno jer,
otisao sam '91....tamo gdje sam ovo cuo i sad
pokusavam nesto napisati,- ali mi nesto ne ide...
 

Back
Top