Kupovina racunara

Prvo i osnovno je nabaviti racunar. :lol:
E tu vec pocinju problemi, pogotovo ako niste dovoljno upoznati sa racunarima. Osnovna pitanja su sledeca:
Za sta ce vam koristiti racunar.
Koliko ste spremni da izdvojite novca.
Prvo pitanje je kljucno i povlaci i drugo pitanje o kolicini novca. Koliko puta do sad sam razgovarao sa ljudima kojima racunar treba da bi radili odredjeni posao i "malo se igrali" :D Malo se igrali bi napravilo razliku od bar 200 e. 8-) Najjeftiniji su racunari koji ce se koristiti u kancelarijama za pisanje teksta, koriscenje interneta i igranje minica i karti. Za ozbiljniji rad tipa graficke ili zvucne obrade potrebne su specificne komponente, vise radne memorije (RAM), veci prostor za smestanje podataka (HDD)...
U zadnje vreme se pojavilo mnogo racunara koji po ceni od 12.000 do 14.000 din (RSD) nude "odlicne" racunare za kancelarijski rad. Za osnovne potrebe i upoznavanje sa racunarima ne mogu reci da su racunari losi ali... Treba paziti na mogucnos "prosirenja" takvih racunara. Recimo prost primer za shvatiti o cemu se radi: Svi jeftiniji racunari o kojima pricam imaju integrisanu graficku karticu. Trenutno se uvodi PCI Expres slot za grafiku karticu. Ako ploca koja je u vasem racunaru nema graficki slot ili ima AGP... Ostali ste bez mogucnosti za prosirenje racunara jednom kad shvatite da bi ste voleli da radite nesto vise od obrade texta ili pristupa internetu.
8-) Primera za ovakve stvari ima na pretek ali najbitnije je da trazite misljenje "nekog od poverenja" pri odabiru kompjutera. Traziti od prodavca da vam da savet ne bi bas bilo u redu.
Umalo da zaboravim... Ovakve konfiguracije obicno se nude BEZ monitora. Dakle budite spremni da odvojite jos 12K-14K za monitor.
Nadam se da sam vam zagolicao mastu. Zelim da cujem vase reakcije i vase iskustvo...

Pozdrav, Vas ServisKompjutera
 
Kakav je ovo marketing?!

Ja cu za racunar dati dovoljno novca da mi sluzi za ono sto mi je potrebno... I jos jedna stvar... U zivotu NIKADA necu dati nekom da mi sklapa racunar i sl...

Moja masina, moja stvar... :D
 
:) Pa bio bi marketing kad bi se nesto placalo ali kako su saveti besplatni... Slazem se sa tobom DJM da "moja masina, moja stvar" ali ima puno korisnika racunara koji nisu dovoljno "potkovani znanjem" o samim racunarma i jednostavno je racunar za njih alatka kojom zavrsavaju odredjen posao. Ovaj Blog je napravljen bas za takve korisnike racunara, saveti su besplatni i ne zahtevaju nikakvo ulaganje u sam racunar. Ovo o cenama je samo pocetak a pravi problemi nastaju kad se racunar donese kuci... :D
Sa novim temema i problemima koje cemo pokusati da resimo... do skorog vidjenja.

Vas ServisKompjutera
poz.
 

Back
Top