ŽAD - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

ŽAD

Oceni ovaj blog
.
.

Kao nožem urezano
smejala se neprestano
i ljubila svakog redom
njoj jedino znanim sledom.

Mnogo je govorila
k'o da stati ne zna,
a kad me je pogledala
najednom je zaplakala.

.
.

Pošalji "ŽAD" na Facebook Pošalji "ŽAD" na Google Pošalji "ŽAD" na My Yahoo! Pošalji "ŽAD" na Live Pošalji "ŽAD" na MySpace Pošalji "ŽAD" na Twitter Pošalji "ŽAD" na Digg Pošalji "ŽAD" na del.icio.us

Kategorije
Poezija

Komentari

1. 123loncar (avatar)

...ovo je kamda , stihovano prepričavanje mog doživljaja iz mladosti...pa stvar da dokraičim , ispričam do kraja ...
    ...ja je tad upitah : zašto lepoto plačeš.....ona obori glavu , pa reče : kad staneš ispred ogledala , ono u strahu od tvoje lepote puca ; a kad u šake vodu uzmeš , da se umiješ , ona od straha, od tvoje lepote , iz šaka iskoči....tako reče i plačući tiho ode u sećanje...više je niko nikad , video nije od tad , do dans, u ovom blogu.....
    ....a ta moja lepota , kojom se onda pa i sad krasim - takva je , da strah izaziva kod ljudi........i onda , i sad se zbog nje , strašne lepote , osećam neprijatno i ružno...ne smem čak ni u avatar da je turam...počeće ljudi sa neta , da beže , zbog nje - strašne lepote !
    Ažurirano 26.06.2014. u 16:08, autor: 123loncar
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Šta bi ja bez tebe Lončar? Savršen smo tandem!!!
  3. 123loncar (avatar)
    Hvala Stipane !

..ja zaista mislim da svak ima takvu simpatiju u svojoj mladosti , koja je nekako , đavo bi znao kako , beztragno nestala u sećanjima....ja sam tragao za ovom malom...pričao starim drugarima o njoj ...pitao da li znaju što o njoj...a oni se samo smeše...posle mnogo decenija reče mi jedan od njih : ej čoveče , slušamo o njoj tri decenije ; skoro da je znamo , ali ona ne postoji - ti si je izmislio , pričom stvorio i uneo u naše živote ...sad ćutim o njoj...više se njiko nje ne seća sem moje tuge....i evo sad si je ti oživeo.... Hvala Stipane !
  4. Stipan Severnjak (avatar)
    To je najbolji dokaz da postoji. Obojica je poznajemo.
  5. RiadaT. (avatar)
    Kad oživi uspomena...
  6. Stipan Severnjak (avatar)
    Eto, Riadice. Jesil' videla šta se ovde desilo?
  7. EuReKa44 (avatar)
    слатко...
    Бићу мало дрска и 2. строфу малко по своме,не замери,молим те ... (лакше се уживим у ритам )
    "..превише је говорила
    ко да стати није знала
    а кад ме је погледала
    наједном је заплакала..."
    Ето.
  8. Stipan Severnjak (avatar)
    Uh, hvala. Tako to biva kad ne pazim.
    Jednim potezom si rešila i brlje s vremenima i rimovanje.
  9. EuReKa44 (avatar)
    Citat Original postavio Stipan Severnjak
    Uh, hvala. Tako to biva kad ne pazim.
    Jednim potezom si rešila i brlje s vremenima i rimovanje.
    Почаствована сам што ми синуло.