SAM SVOJ SIRANO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

SAM SVOJ SIRANO

Oceni ovaj blog
Trgla se kao oparena, jednom rukom zarotirala monitor ka uglu iz koga nisam mogao da vidim ekran, pa kad je shvatila da sam ja reče sa olakšanjem:

-Idi bre, što me uplaši, mislila sam da je šef… sedi tamo, eno ti kafa.

-Pa ti si mene zvala i došao sam odmah. Ne znam šta bih trebao još da uradim da mi se nadaš. Čime to potkradaš loše plaćeno radno vreme?

-E zato sam te zvala. Obećaj da nećeš da mi se smeješ. Baš sam našla od koga to da tražim…
-Nikad se ne zezam kad su ozbiljne stvari u pitanju.

-Ma znam, zato sam i rešila tebi da se poverim, boljeg nemam, a ne mogu da ćutim – reče i zasmeja se.

-Sad si me utešila, haha… da čujem strašnu tajnu.

-Mislim da se zaljubljujem, i to na neviđeno, ne znam čoveka, a skroz me sludeo… Slučajno sam, tragajući za nekim podacima za predstojeću prezentaciju, na netu naletela na neki blog i ceo vikend provela bukvalno gutajuči tekstove. Tip je sjajan, oličenje muškarca koga sam oduvek sanjala: inteligentan, maštovit, duhovit, osećajan – ma sve u jednom… Evo, da ti ilustrujem, čuj na primer priču koju sam čitala upravo kad si naišao:

https://ironijexl.wordpress.com/2012/02/24/slucajnosti/

Čitala je polako i sa puno osećanja, a ja sam sa svakom novom reči osećao kako mi atrofira po jedan mišić. Prvo sam pomislio da je nekako saznala, ali setio sam se da o blogu baš nikom nisam pričao. Da li je povezivanjem nekih podataka iz tekstova mogla naslutiti? Ne – pogledao sam je krišom i video da nema ni traga provokaciji. Bila je duboko skoncentrisana na tekst, nije skidala pogled sa ekrana.

-Šta kažeš, zar nije genijalan? I sve su mu stvari takve, izvrsne – reče oduševljeno pošto je pročitala priču.

-Jeste, ali zaljubljuješ se u iluziju a ne u stvarnog čoveka – uspeo sam da izmucam nekim tuđim glasom.

-Ne, ne, grešiš! Zaljubila sam se u čoveka, a iluzije u kojima živimo upravo banalizuju osećanja. Zar neka kvrga na nosu, klempave uši mogu da mi pomute osećanje? Razlika u godinama? Zar će socijalne razlike to da sruše? Pa ***** takav život ako su takva shvatanja reperi. Mislila sam da ti to možeš da shvatiš i osetiš…

Potpuno oduzet, sedeo sam na stolici i fiksirao neku mrlju na tepisonu. Plašio sam se da dignem pogled strahujući da bi u njemu mogla prepoznati oko sa ekrana. Drhtao sam tako da se nisam usudio da se mašim šoljice s kafom.

-Šta ti je, je l’ ti pozlilo? – čuo sam njen glas kao iz neke dubine…

++++++++++++++++++++++++++

Telefon zazvoni i protrese me kao strujni udar. Jedva sam se pribrao.

-Hej, pa gde si bre? Kafa se skroz ohladila, hoćeš li doći najzad?

-Izvini molim te, zaneo sam se, morao sam nešto da završim…

-Hajde požuri dok glavonja nije došao, odmah će u moju kancelariju, požuri, imam nešto važno da ti kažem…

-Evo, krećem – rekoh i isključih kompjuter pazeći da ne ostavim neki trag ka napisanom. Krenuh laganim korakom ka ženi mojih snova, sve pazeći na kurje oko
.

Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na Facebook Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na Google Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na My Yahoo! Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na Live Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na MySpace Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na Twitter Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na Digg Pošalji "SAM SVOJ SIRANO" na del.icio.us

Ažurirano 13.06.2014. u 13:41, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. EuReKa44 (avatar)
    Hmmm... covek nikada nije siguran s tim blogovima, ima tu svasta nesta...
  2. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio EuReKa44
    Hmmm... covek nikada nije siguran s tim blogovima, ima tu svasta nesta...
    Ima beš svašta, a i šire