SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA

Oceni ovaj blog
" право да буду оно што јесу "

Gotovo da nema minuta , sata , danau , kome neko ne izgovori ovu misao , kao veliko intelektualno lično pregnuće , sa kojim se ističe u ovom svetu - svetu zbunjenih , običnih , rekao bih , onih koji bi hteli da žive samo kao ljudi i ništa više.
Ova misao , izgovorena sa javnih tribina i svetilišta , kao da poziva na pobunu , izvrgavanje ruglu i podsmehu ovih običnih i jednostavnih - još uvek zbunjenih !
Svetski mediji , svesrdno su se uključili u tu kampanju , koja preti da obične , posve odane svojoj ljudskoj prirodi i čovečnosti , zbriše sa scene upravljanja javnim poslovima , a kasnije i iz životnih zajednica . Obični , gotovo i da nesmeju da ističu svoju običnost i njenu ljudskost , jer se sve više ozakonjuje nekakva neobičnost i njeno pravo na postojanje i dominaciju !
Danas ako niste silovani , seksualno zlostavljani - naročito u porodici , ako niste seksualno devijantni , ako o ovome javno ne govorite posve jednostavno gotovo hvališući se u ispovesti, vi nemate potencijala za popularnost ; ne možete biti kul , in i pripadnik vip svere . Vi ničemu ne služite , niste aktuelni - pa niste ni potrebni ovoj novoj svesti i pravu da budete ono što jeste ! Pa ako niste čak ni silovatelj ili kriminalac , koji se ispoveda , vi zaista nemate rašta živeti .
Koliko je agresivna ova nova intelektualno slavodobitnička pojava , pitam se sa podozrenjem , da nisu ovo pripreme za poništenje Ninberških presuda , ili neki skriven nagoveštaj oprosta i javnog izvinjenja fašistima - jer zaboga , pa i oni imaju pravo da budu ono što jesu ; eto , ako nisi ono što jesi , tebi su uskraćene lične slobode !
Ako svak ima bezuslovnog prava na ono što jeste , zar ovaj svet neće biti jedan veliki kavez sa pacovskim lavirintima !?
Ovo više nije pitanje glasnih vip intelektualaca i njihovih vražijih poslodavaca , ovo je već pitanje za svakog muškarca i ženu - za svakog čoveka !

Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na Facebook Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na Google Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na My Yahoo! Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na Live Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na MySpace Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na Twitter Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na Digg Pošalji "SVET KAO KAVEZ SA PACOVSKIM LAVIRINTIMA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    pa da ne preterujes, u nekim pojavama treba da se uziva mozda
  2. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio hirajgoagain
    pa da ne preterujes, u nekim pojavama treba da se uziva mozda
    .... neznam u kojim to pojavama i njenim pozama ti bi uživala - nindžice , a da one nisu obične i ljudske ; te ovako skriveno , kamda zastupaš ovo pravo , da budeš ono što jesi i uživaš - a opet misliš da ja preterujem što mislim , da mnogi za ono što jesu , treba da budu hospitalizovani ili pak kao zločinci zatvoreni ....zar je stav koji zastupa etiku , ili pak moral običnih i njihovu prirodu - nakazan , neljudski štali , pa jepreterivanje...ili je kavez već učinio svoje , pa će nakaze ratnih zlodela da budu rehabilitovane i obeštećene !...nisam siguran da preterujem , već možda samo konstatujem kud se ide i gde smo !
  3. JA KOJI JESAM (avatar)
    Pa... ide se u demonizaciju 'čovjeka'. Ide se u popularizaciju devijacija a ne istinskih ličnih sloboda koje su potkrijepljene etikom duha, kako bi se na kraju tog 'dopuštanja' i popularizacije prišlo sa sasvim druge strane, sa one strane sa koje joj se i planski uistinu i prilazi, te ponudila solucija 'spašenja' od onog što se sada propagira. To 'spašenje' će sa sobom da donese i prve istinske pokazatelje i rezultate tog plana; traženje VEĆIH POLICIJSKIH PRAVA; što u prevodu znači oduzimanje lične slobode svjesnog pojedinca. 'Slobodan čovjek' će se po tom pravilu i 'izglasanom zakonu' moći osjećati slobodnim kao što se i kanarinac osjeća slobodnom pticom u kavezu. Za kavez (policijske zakone za koje će se pojedinac, masa, truditi da ih sam svojom voljom izglasa) mislit' će da je u službi njegove lične ('ljudske') slobode.

Ali... ko je odgovoran za to?

Pojedinci kolektiva, koji su svjesni namjere i posledica te namjere, a koji se, iako su svjesni toga, ponašaju kao masa.
    Ažurirano 20.05.2014. u 07:28, autor: JA KOJI JESAM
  4. 123loncar (avatar)
    ...mislim da velika odgovornost stoji kod svakog pojedinca koji svojim radom , delanjem . živi od prodaje takozvane duhovno obrazovne hrane za većinski svet - svet podanika.... vaspitači , učitelji , književnici , umetnici - fanariotski dejstvuju međ podaničkom masom i spretno oko njih izgrađuju kavez gluposti i neznanja , dekadencije ... nastaju mračnjačka vremena....
    ...čovek radnik - argator , najvno je poverovao svesti i savesti fanariotskih prosvetitelja , i prepustio im svoju dušu i budućnost čovečanstva...ovo su vremena duhovnog sunovrata !
  5. *BILJA* (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...mislim da velika odgovornost stoji kod svakog pojedinca koji svojim radom , delanjem . živi od prodaje takozvane duhovno obrazovne hrane za većinski svet - svet podanika.... vaspitači , učitelji , književnici , umetnici - fanariotski dejstvuju međ podaničkom masom i spretno oko njih izgrađuju kavez gluposti i neznanja , dekadencije ... nastaju mračnjačka vremena....
    ...čovek radnik - argator , najvno je poverovao svesti i savesti fanariotskih prosvetitelja , i prepustio im svoju dušu i budućnost čovečanstva...ovo su vremena duhovnog sunovrata !
    Nek ti je Bog u pomoc, bivsi prijatelju
    TVOJI postovi, prognoze, mrznja koju vise ne mozes da artikulises a ni jasno da je izrazis, od coveka meke i tople duse, po mom misljenju napravise nekoga koga ne poznajem, niti bih zelela. Steta...
  6. *BILJA* (avatar)
    Jos nesto, svako ima pravo da bude ono sto jeste sto nikako ne znaci da treba time da ugrozi bilo koga.
    Ali, niko nema prava da ljude prisilno menja prema svom ( bilo cijem ili kojem) kalupu, jos manje da zbog cinjenice da je svako svoj, bude proglasen pacovom. Cinjnica da postoje takvi, ne znaci da su vecina, naprotiv...
    Ja nemam nikakvo ogranicenje slobode nametnuto bilo s cije strane, niti ga namecem drugima. Prozvao si neke profesije, sto je jako ruzno. Ljudi rade svoj posao i drze se pravila koja se moraju postovati, inace bi nastupila totalna anarhija.

Ponovo cu da te citiram: "... vaspitači , učitelji , književnici , umetnici - fanariotski dejstvuju međ podaničkom masom i spretno oko njih izgrađuju kavez gluposti i neznanja , dekadencije ... nastaju mračnjačka vremena..."

7. 123loncar (avatar)
    ....gde vidiš ti Gospođo Biljana mržnju , koju apsolviraš odbranaškom tezom , pa ljudi samo rade svoj posao....a o tome je baš reč , da ljudi ne treba da rade samo svoj posao po nekakvim pravilima koja nisu čovečna p rotivu su čovečnosti , naročito u vaspitno obrazovnoj sveri koja nije prosvetiteljska...da , ljudi ne treba da imaju zakonsko pravo , da budu to što jesu , ako nisu čovečni pa i nedalaju čovečanski...nečovečna drugost nije etički dopustiva...to , da ne treba raditi svoj posao neljudski , po pravilima i zakonima , slepo poslušno , čovečanstvo je osudilo sa fašizmom...
    ...baš ta slepa poslovična poslušnost , istražuje se , i u psihologiji poznat je efekat pacova u lavirinstkom kavezu , koji se povezuje sa ovim stanjima kod ljudi ...nužno je obavestiti se o nekoj temi , kad se naslepo kritikuje....poodavno se kod nas , doduše izvan medijskih pinkovizovanih krugova , priča o ovom duhovno rasprostranjenom stanju....možeš da izguglaš malo tu stvar , jer si usred toga... i nismo mi ekskluzivni u ovoj stvari...kao uvek smo svetski marginalci , koji samo stvar uprošćuju i vulgarizuju,,,...daleko je stvar upečatljivija kod kineza , indijaca , vijetnamaca - azijata ; a poznata je stvar da su to ameri osmislili i svojoj radničkoj masi uredili... tako nekako stoje stvari u svetskim razmerama ....čak i da gajiš određenu odbojnost prema tezi datoj u naslovu , postoje čitavi projekti realizacije ove teze...mogu da kažem jasno , ovo nije moje , nit je deo mog nekakvog istraživačkog rada ...ovde su manje više samo moja neka razmišljanja / verovatno glupo sročena - kad je ovakva kritika / u vezi toga... izvinjavam se ako sam probudio ikakva osećanja u Vašoj duši , ali neke istine su bolnije od samog zla....
    ...konačno , zlostavljane žrtve , masovne društvene tiranije , u gotovo 80 % slučajeva imaju razumevanja za svoje direktne , neposredne zlotvore , pa tako i za njihove organizatore....gotovo da nema jevrejina ili pak drugog logoraša , koji i na današnji dan nema razumevanja za svog kapoa iz barake , a naročito za one kapoe koji su pripadali njegovoj religijskoj grupaciji,,,radili su samo svoj posao po pravilima - to je ključna rečenica svakog logoraša ...taj fenomen je neobjašnjiv i neprihvatljiv ljudskom razumu ; ali saznanja o ovom fenomenu i njegovi efekti se koriste u kavezu pacovskog lavirinta...samo treba polako , mic po mic oko ljudi izgraditi takav kavez... konačno istorija čovečanstva istraživački je verifikovala pacovske kanale u svim međunarodnim pa i državnim institucijama...bili su i biće ih...čak i naše društvo ima voje istorijske pa i sadašnje pacovske kanale,,,...

...konačno , mogu da ti kažem da si ti moj prijatelj - koji ne prihvata moje prijateljstvo , koji ga je odbacio ; i odbacuje javno , pa se nekako time diči i javno hvali...ja sam ponosan , kad to sagledavam....no uvek sam mislio , pa i sad , olako prihvatanje prijateljstva , vodi ka brzom odbacivanju - verovatno zbog nekorisnosti prijateljskog odnosa....mnim da prijateljstva koja su zasnovana na nekakvoj korisnosti , baziraju se na karakternim svojstvima tih prijatelja ; koja nekakvu dobit vide u mnoštvu - svetini / rulji...to su kliktaška prijateljstva....klika ima svud , i svud se njihovo kliktanje čuje...pa i ovde , u ovom sajber svetu...kliktanje , stvara kakofoniju i u duhovnom košaranju , lovi u mutnom...predpostavljam da znaš kakvo je ribarenje , to košaranje.... zbog svega ovog i još nečeg važnijeg , ličnog , ja u svom životu ni jednog svog prijatelja se nisam odrekao , nit ću se odreći...zbog ovog zadnjeg , prijateljima ne laskam , ne poltronišem i nisam licemeran sa njima - a ponajmanje koristoljubiv ...a oni kako hoće , njihova stvar....

Pozdrav !
    Ažurirano 23.05.2014. u 15:53, autor: 123loncar
  8. 123loncar (avatar)
  9. 123loncar (avatar)
    Mega čas anatomije lopova:jedna iluzija srpskog školstva

Pacovski lavirint i Skinerov kavez kao Megalo-tendencija

http://www.srpskapolitika.com/intervjui/2010/latinica/019.html
  10. 123loncar (avatar)
    Kako se prave moderni političari ili ljudi od slame

Mehanizam manipulacije masama i političarima. Ko su moderni političari i kako oni dolaze na položaj

U emisiji se govori o uticaju tajnih službi na regrutovanju i obuci savremenih političara. Moderni političari većinom imaju psihopatološke crte u svojoj ličnosti, i koji su stoga podložni manipulaciji upravljača iz senke. Većina vrhunskih političara su slabe ličnosti, sa frustracijama i sa patologijom u karakteru koja služi da se njima lakše upravlja. Oni se stoga nazivaju ljudi od slame. Profesor Mila Alečković Nikolić pominje imenom i primerom mnoge svetske i neke domaće političare, počev od Sarkozija, Solane, Kušnera pa do Cvetkovića, i ono što se o njihovoj tamnoj strani karaktera zna.
    http://www.*****************/2013/07/ljudi-od-slame-ko-su-moderni-politicari-manipulacija-medija-i-mase/

11. *BILJA* (avatar)
    Samo cu ovo dodati, tebe kao prijatelja sam jednostavno bila prisiljena da se odreknem, odnosno da te izbrisem sa spiska. To bese TAJNO, a nisam ga JA trazila iako mi je bilo veoma drago. Sve te lepe stvari, pa, u svakom slucaju, uspomena na to virtuelno priajateljstvo ostaje i u mom srcu i zabelezeno u P.P...
    To je ono sto je ostalo, iza nekih ne ostaje nista...Ako je kome kakva uteha...
    Svako dobro
  12. 123loncar (avatar)
    MOĆI ZABORAVA !

Miloševićev režim napravio temelje za zaborav

"Tamo sam proveo narednih osam dana. Taj period nikada neću moći zaboraviti, tih osam dana u Erdutu. Po dolasku sam prošao kroz špalir prisutnih vojnika, koji su me šutirali i udarali rukama. Sve vreme su mi govorili da sam izdajnik i da je zbog mene i meni sličnih propala Krajina "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/pravo_danas/milosevicev_rezim_napravio_temelje_za_zaborav.1118.html?news_id=282282#sthash.fJNLr2Gz.dpuf

Mislim , da je slobističko razbojništvo iskoristilo već ugrađenu matricu zaborava , koja u svesti stanovništva postoji već nekoliko vekova - rekao bih živi u našoj duhovnosti , kao sastavni deo našeg DNK koda ! Tu matricu koriste svi , koristili su brozovci , karađorđevići , sultani , nemanjići - pa i ovi današnji ! Po njoj , matrici zaborava , žrtve terora su obespravljene i snose krivicu što su se našle tu gde jesu stradale , i doprinele samim tim na taj način svojoj nesreći - kumovale su svojoj zloj kobi . To degenerisano viđenje ljudskih prava , po šerijatskoj plemenskoj pravdi , zaboravlja sve političko kriminalne aktivnosti , naših vođa i njihovih su vladara sa vojskom plaćenika - te tako okupane pravi mitove o njima .
    Naročito je zabrinjavajuće objašnjenje , da neposredne izvršioce ovih i sličnih zločina , naše duhovne institucije sa svojom elitom - akatemskom , brane rečenicom : samo su radili svoj posao , po naređenju , profesionalno !
    Lavirint zaborava vlada današnjim većinskim svetom - dovoljno je ta čovek pogleda unazad šta su radili današnji evropejci , koji sede na stolice izvršne i zakonodavne vlasti ( od kojih se po ničemu ne razlikuju njihovi predhodnici ) , pa da razume kakve moći ima zaborav i u kakav lavirint je uveo puk ovdašnji !
  13. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio *BILJA*
    Samo cu ovo dodati, tebe kao prijatelja sam jednostavno bila prisiljena da se odreknem, odnosno da te izbrisem sa spiska. To bese TAJNO, a nisam ga JA trazila iako mi je bilo veoma drago. Sve te lepe stvari, pa, u svakom slucaju, uspomena na to virtuelno priajateljstvo ostaje i u mom srcu i zabelezeno u P.P...
    To je ono sto je ostalo, iza nekih ne ostaje nista...Ako je kome kakva uteha...
    Svako dobro
    Kad se već pišemo ,
    mislim da je važnije da prokomentarišeš nešto o temi i viđenjima koja su ponuđena ... tema ne traži slaganje ili pak aminovanje ... potrebuje viđenje , analiziranje - debatu !

Pozdrav i svako dobro , uz dobro zdravlje i dobro raspoloženje !
  14. 123loncar (avatar)
    "U periodu nacionalističke histerije i masovne podrške Vođi, zabrinutim ocima, stričevima i strinama nacije, kako iz SANU, Crkve, RTS-a, Pinka, Politike, Novosti i drugih huškačkih medija, podršci su se gromoglasno pridružili profesori Univerziteta, razni vojni eksperti i analitičari, profesionalni patriotaši, vidovnjaci, uvek za stradanje naroda nadahnuti pesnici, beskrupulozni režiseri naše stvarnosti, opskurna piskarala i tobožnji novinari sa samog dna, što se tiče moralnosti i profesionalnosti u obavljanju poziva. Tokom minulog perioda od devedesetih na ovamo, ovi lažovi i falsifikatori naše istorije afirmisali su fašizam i četnički pokret, tako da su i od "Baćuške" strogo ukoreni zbog idiotskog i zlonamernog ispiranja narodne pameti. U međuvremenu, ove novinarske gromade, zaslužni građani, nezaobilazni stihoklepci, pisci i umetnici su se značajno obogatili na narodnoj nesreći, nastavivši svoju perfidnu i ogavnu rodoljubnu misiju. I nikom od njih ne samo što nije zafalila dlaka sa glave, nego u poslednje vreme dobijaju znatan prostor i u opozicionim medijima, kako bi ribali svoje "uzorne" biografije."

Autor je pesnik i novinar iz Beograda

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/pravo_danas/ribanje_biografije.1118.html?news_id=282160#sthash.e4g2UUiH.dpuf
  15. *BILJA* (avatar)

16. 123loncar (avatar)
    Možda stojite na stnovištu da lični žibot treba postaviti kao nekakvu platformu koja pluta - lavitira iznad mora svetskih zbivanja , koja se vas ne tiču , pa nemate nameru ni da se osvrnete na njih - konačno , svak je odgovoran za svoj život i otud ima prava da ga po sopstvenoj volji i pameti uređuje kako mu je drago ! Individualizam , kako se to kaže : " do koske" - neka caruje ; baš me briga za sve oko mene . Bašbrigaštvo !
    Da , bašbrigaštvo svud je oko nas ; voleo bih da grešim !?

" Prema izveštajima UN, godišnje zbog „časnog ubistva“ u svetu strada više od 5.000 žena, dok Bi-Bi-Si prenosi da taj broj doseže i do 20.000. „Časno ubistvo“ najrasprostranjenije je u zemljama Bliskog istoka, Turskoj, Albaniji, muslimanskim afričkim zemljama, ali i u Britaniji, Italiji, Švedskoj... „Čast kaljaju“ žene koje varaju muževe, odbijaju ugovoreni brak, oblače se provokativno, pa čak i žrtve silovanja. "

Mnogi će reći , sa svojih lepo uređenih životnih platformi , to je daleko od mene - no stvar je tamo gde gospodari zla aždaju pošalju ! Aždaja je u lavarintu ! Pitanje je samo ko će uperiti prstom u vas i reći : on nam je ukaljao čast ; on nas je izdao ; on nezaslužuje da živi ovde kao izdajnik !

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/469302/Ubijaju-cerke-koje-ne-zele-da-pristanu-na-ugovoreni-brak
  17. 123loncar (avatar)
    Čekaj bre Basara , ja kad god uključim sajt ovih novina , vidim il' Tomu , il' Dačića , il' Vučića !
    Ovaj poslednji ne može da me mimoiđe ! Počeh da umišljam , kako mi ovo net čudo ne radi , il' se sajber svet uroti protivu moje vizuelne i esteske duhovnosti ! A uobrazilja je rediteljka nesreće - znaš i sam .
    Kad ono po tebi , meni podvaljuju ove novinčine !
    "
    kad god na naslovnoj strani žutara vidite neki gordi lik, znajte da je u pitanju neki Džambo. Ili bar njegov rođeni rođak.

Sreća da ima i ovog karikaturiste , Coraksa ; on juče veli da im vreme ističe ko pesak kroz peščani sat ! Ma koliko oni zapušavali rupe na vremenskim kosmičkim portalima . vreme im izmiče ! Prolazi njihovo !
    A što se tiče istražnih organa , jok more , ne uzdaj se u njih ! Pa oni , mnim , diktiraju žutarama i novinčinama šta da recituju ; pa znaš to , nije ti prvina vljda ovo današnje tekstualno pametovanje !

http://www.danas.rs/danasrs/corax.22.html
  18. 123loncar (avatar)
    Naivčina Arčibald

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/naivcina_arcibald.881.html?news_id=282952

Kad se govori o tom nemcu , švajcarskog državljanosta , reče mi jedan čovek , da je on bio izaslanik crvenog krsta u prvom velikom ratu , koji je otkrivao genocidne aktivnosti vojnika sa plavim uniformama nad življem ondašnje Srbije ! Pa pošto je ta Srbija , zarad svenacionalnog pomirenja i jugoslovenskog kosmopolitskog oprosta , ubila sebe kao ratnog pobednika , te učinila sve narodni oprost zpadni balkancima , svojim ratnim neprijateljima i formirala jugoslaviju sa njima - morao se taj rad Arčibalda nekako potreti ! Stoga se veličala njegova umešnost u sudskoj medicini i pečatili se svi njegovi radovi , osim onih iz crvenog krsta . Iz istih tih razloga , sakrivanja zločina nad sopstvenim stanovništvom ,i komunisti su štampali njegove književne spise . I dnas se to čini , sa istim razlogom , da se vlasi ne sete , a skriveno opomenu !
    A on , Taj Arčibld reče , da je sva vlast na svim institucionalnim nivoima, pa i u prosvetiteljstvu , kao u i prosvetiteljskoj književnosti , data grđima od najgrđih ljudi ! Da , ceo jedan vek , svu vlast imaju grđi od najgrđih ljudi u ondašnjim , pa i sadašnjoj državi !
    A sve ovo napisah , da mi presvetli ovdašnji mudrijaši rasvetle , kako meni tako i ostalom puku koji ove vlade trpi strpljivotrpljački , kakva je razlika između SRBA i SRBIJANACA !
    Kakve su im karakterna svojstva --- jerbo , mnim da je o njima pisao taj nemac švajcarski državljanin , nekako zakokuljeno ; pa je javno u svojim govorima pominjao Koštunica ; a koliko vidim i mnogi književnici nekog od njih uzimaju na kvaran zub - decenijama !
    Pa ko velim , red je da se jednom reče , koji su nosili plave unifoeme , koji su bili u streljačkim vodovima - što kod nemaca , kvinsliga, domaćih izdajnika a i partizana !
    Red je ,a i vakat je ; a ne ovako , zatajeno , rekao bih perfidno manipulativno - jes bogami , zlokobno je , kao to je tamo neka vlast o kojoj je pisao Aečibald ; a još je zlokobnije ovu stvar potirati i neobjavljivati !