*** - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

pura moca

Oceni ovaj blog
Miloš je genije, kada je imao pet godina nacrtao je grad sa mnoštvom čudnih objekata na nebu • to su kese koje lete, objasnio mi je • živimo u zemlji gde je đubre koje nosi vetar jedan od prvih dečijih utisaka • to je bilo pre dvadeset godina a danas sam za njega, Vlajku i Oliveru spremio dobru (nadam se) hranu • posle su me odvezli do centra, išao sam na izložbu Takozvane Kraljice Vile • dogovorio sam se sa bivšom curom da se nađemo ispred galerije • pošto nije došla na vreme, a ja sam odavno navikao na njeno relativno i razbarušeno doživljavanje vremenskog protoka, termina, tačnosti i tako dalje, ušao sam u galeriju da napravim nekoliko fotografija dok još nije gužva a zatim izašao ispred sa čašom kole u ruci • Sanja se pojavila posle četvrt sata • gledamo slike koje TKV slika sprejevima na kartonu, skejtovima, stolicama, prozorskim krilima i slično • par slika je stvarno izazvalo tako jak osećaj da sam se setio Pitera O' Tula u filmu Noć generala kada posmatra Van Gogov autoportret • pošli smo zatim ka Knez Mihajlovoj na kafu • usput, ispred jednog kafića u kartonskoj kutiji ugledam stotinak LP ploča • cena je 300 dinara za komad • vadim Learning To Crawl od Pritendersa ne verujući šta sam dobio za sitne novce • espreso smo istresli brzo kao da se takmičimo, usput smo dotakli jako neobičan događaj koji se Sanji dogodio nedavno i od koga je još u šoku • posle pola sata ili malo više izlazim iz tridesetsedmice, imam do kuće još desetak minuta pešice • u jednoj uličici u susret mi idu dva balavca od najviše desetak godina • "hulihgani brđani... huligani brđani... čukarički, čukarički", uzvikuju glasićima koji imitiraju navijačke uzvike na stadionu • prati ih lokalni šef pasa lutalica mašući repom • skinuo sam patike i vadim iz gotovo novog omota longlpejku, volume okrećem na dvanaest sati • blagotvorno krckanje dopire iz zvučnika:

Middle of the road
Is trying to find me
Well I'm standing in the middle of life
With my pains behind me...

bubnjevi i bas satiru, stratokaster čist, prečist, možda propušten kroz phaser, miluje bubne opne, Krisi Hajnd peva glasom koji leči...

Pošalji "***" na Facebook Pošalji "***" na Google Pošalji "***" na My Yahoo! Pošalji "***" na Live Pošalji "***" na MySpace Pošalji "***" na Twitter Pošalji "***" na Digg Pošalji "***" na del.icio.us

Ažurirano 31.10.2015. u 21:54, autor: pura moca

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Modesti B. (avatar)
  2. 123loncar (avatar)
    ...odlično

...nžalost , đubre je sišlo sa neba međ nas....preovlađuje...potiskuje ....prtiska...proždie !