Dedina pravila

Jednom prilikom na stanici dok sam čekao bus, tek tako iz čista mira, prišao mi je jedan dedica. Valjda mu je bilo pomalo dosadno ili ne znam šta? Možda je primetio pomalo moju nervozu u iščekivanju busa koji je kasnio , kažem možda.... rekao mi je sledeće:"Sine, kada biraš nekoga za ceo život, uvek izaberi devojku koja ti se najmanje dopada, najviše te nervira i koja se kranje loše ponaše prema tebi ?!?"
Gledao sam ga sa čuđenjem ali je dekica nastavio:" ... pošto si upoznao sve loše osobine, nakon nekog vremena, počećeš da uviđaš i njenu dobru stranu i biće ti svakoga dana sve bolje i bolje !!" . Samo sam se osmehnuo i zavrteo glavom. Sada, kada se setim toga, shvatio sam da je dedica bio u pravu.


© 2014 Christian Forty
 
...sinovac , dedica nezna da pliva , pa se faća za slamku . kao za spasilački pojas....sve što se zasadi a ne ičupa se raste , buja do neslućenih razmera....ako zasadiš u nekom biću dobrotu , lepotu , ljubav i ljudskost - sve to svremenom buja...a ako još neguješ i hraniš , nadraste i sekvoju...ako li pak u ljudskom biću zasadiš sve nakazno , sve svremenom izrasta u sedmoglavu aždahu koja jede ljude...tu ti ne pomaže ni Sveti Georgije , ni Arhangel Mikail ....ubi se odmah !....razmisli malo...sćerdo čiča u mišijoj rupi sa aždahom život ništavni , pa ko veli da zajebe još nekog...!
Biraj ti lepo , dobro , pametno , ljudsko biće koje te voli - neguj to i živećeš sav svoj vek srećno i uzvišeno...naravno , zavideće ti ljudske rugobije , promašeni slučajevi --- ali furaj svoj fazon !
 

Back
Top