Vernici

Svaki covek koji se podcinjava tudjoj volji, strahujuci da ce biti kaznjen ili nagradjen za takvo ponasanje, nije nista drugo do - rob!

Razumem da tu nema izlaza jer postoje vrlo mocne osobe i moramo pred njima poviti kicmu da bi jednostavno preziveli.

Ali ne razumem da treba da IZMISLJAMO NEPOSTOJECA BICA pred kojima treba da podvijamo rep medju noge i saginjemo glave, a oni postoje samo u nasoj masti...!
 
Čak i " kada Boga ne bi bilo trebalo bi ga izmisliti" :rtfm:
ps
Podčinjavanje traje samo dok se volje ne usklade a to je jedan stadijum više u procesu oslobadjanja duše,ali kao što Hakim reče,neki o tome ništa i ne slute
 
Poslednja izmena:
Za mene su najveci pshjatrijski slucajevi,
oni koji ne mogu da objasne pojave i kreacije oko sebe,
i zive tako prazan i izgubljern zivot,
niti znaju odakle su krenuli,
niti kuda idu! :sad2:
 
Mozda Blajbi misli na navijace?
Izmislili su nepostojece klubove, ne zeleci da shvate da su, jos od dolaska kapitalizma, klubovi samo masina za pranje para velikim firmama i politickim partijama.
Puna Srbija navijaca - alkoholicara amatera. Ili si rogonja ili pijanac.
Ne navijaju samo za klubove, nego i za politicare koji sede u upravnim odborima. "Odborima". Sta ce "odbor" sportu?
Odricu se svog mozga, svog misljenja, onoga sto vole i sto jesu, i na sebe stavljaju tudje parole i boje.
Spremni su da se potuku zbog uvrede "upravnog odbora" ili "strucnog staba".
Govore naglas:MI smo VAS razbili.

Ne razumeju znacenje reci MI.

Posle izbora su na trotoarima slavili jer "smo MI pobedili".
Pitam: koga ste pobedili? Neki slezu ramenima, a neki kazu: Vucic je pobedio Srbiju!

Tuga.
 
Poslednja izmena:
Pa,Blajbi, poneko potcinjavanje ne znaci ropstvo, nekad je nuzna potreba bez nagrade i bez kazne, ako je obaveza i ako ne mozes da je izbegnes, ali i tome dodje kraj...
Postoji nesto sto moras da otrpis, ali, ja to ne bih nazvala robovanjem...

Pretpostavljam da si ti misio na Boga, posto si ateist?
Da li je izmisljen ili nije, ja o tome ne razmisljam. Sto rece neko: Nisam nikad video Boga ali verujem u njega, ja bih jos dodala samo da verujem da postoji i neka kosmicka pravda, prosto mora...

P.s. Sto ne obrisa onaj moj post tamo, lepo te zamolih, ili nisi mogao ili se prozlio:zper:

;)
 
Poslednja izmena:
...ovo je krupno pitanje , za nas slepo verujuće i našu "blejuću pamet " ....toliko veliko , koliko i samo pitanje o pra čestici ( dali je bila čista energija ili pak čista materija ; dali je bila prostorna ili bezprostorna ; dali je ona sva količina , svih stvarnih kosmiskičkih masa i energija ili nije ---- i tako to , a da ne govorim o životnoj klici , da tako kažem ; o života koji nastaje i opstaje sa ovom objektivnom / postojećom , masom i energijom )....nauka na ova pitanja nema odgovore , čak i u modelima i njihovim zakonima koje je stvorila i uspostavila , zamišljanjem nastanka kosmosa....mi čak kad gledamo širom otvorenih očiju , ne vidimo stvarnu stvarnost....čak i ne sagledavamo njenu blisku prošlost , a da ne govorim o pra početku .....mi funkconišemo na zamišljanjima , koje pretvaramo u slike....stoga smo skloni , po prirodi našeg ustrojstva , da slepo verujemo zamišljenim slikama ; pa stoga slepo verujemo u nečija zamišljanja o bogu , koja nam saopštava nadmeno sa visine samozvanog autoriteta...a ruku na srce , ti veroučitelji i rukopoloženi religijski oligarsi , samo zlato i dragulje ljube i ništa više ....naše slepilo je toliko moćno i ogromno , teško , da takozvane "ateiste" odmah proglašavamo neznabožcima i bogohulnicima ; samo zato što nisu sa nama u toru blejućih vernika....to torovsko jrdinstvo , koje slepo branimo , uvek nas utera u verske ratove , pljačlu , razbojništvo i neljudskost ----a posle kupujemo os samozvanih religijskih veliko dostojnika oprost .... ateisti se razlikuju od nas , samo zato što su religijska verujuća zamišljanja boga stavili u svoje logičke modele ( zamišljene ) i konstatovali da je taj scenario nemoguć; pa sa takvim saznanjem neće u naš tor - slepo verujućih....oni su u maloj prednosti u odnosu na nas , slepo verujuće sa blejućim umom , imaju sopstven zamišljen model u vezi svih tih pitanja o nastanku , pra materiji i njenom tvorcu....
...mi slepo verujemo , a oni znaju da ne treba slepo verovati...ta razlika , njih stavlja na jedan viši nivo saznanja - bar o sebi , pa ih čini pomalo stamenima , sebi svojstvenima - jer imaju sopstvena saznanja ,sopstvena mišljenja , pa s'njima i imaju i sopstveno ja ....mi verujući i naša religiozna shvatanja , koja su nam data odozgo , ne da razumemo , već da im se povinujemo kroz aminovanje , imamo kolektivnu religioznu ličnost - koja je svačija i ničija , jer smo mi bezlični ; zato smo skloni robovanju , ulagivanju , poltronizmu - samo hvalnom uzdizanju i vučijem čoporativnom zaštićivanju i besomučnom ratovanju u ime i za noga....valda nam je tako lakše da se lažemo , kad koljemo i neljudski zlodelatimo ; a umemo to baš onako !

...mnim da Tvorca , sve ovo ne zanima...naročito ne kako ga zamišlja jevrejština - starozavetna ( koja kaže : "oko za oko , zub za zub" , a i : " Ne ubi !" ) , koja je sva kontradiktorno destruktivna - stoga i traži slepo verovanje i blejući um !....a ponajmanje ga zanima , kako ga zamišljaju samozvani proroci i mesije , koji se zanesu i vide , pa činodejstvuju za svoj džep .... čak ga ne zanima ni naše verovanje i njegov blejeći um !
 
Poslednja izmena:
STA ti ustvari MENI zelis da kazes?
Ili bolje reci, sta ZELIS od mene?
Sticem utisak (ponovo i ponovo i ponovo...) da hoces nesto da mi saopstis, za nesto da me kaznis, nesto da me posavetujes, nesto....STA?

Postoji nesto sto me jako cudi: I kad cinim najbolje, nekome se zamerim, kad ucinim nesto bez zle namere a ispadne lose, opet se zamerim, pa se pitam: Da li se iko pita, je li se meni zamerio? Mogu li ja da mlatnem nekom ostrom, da zviznem posred srede, pa da znam zasto!

Sta to u meni, mojim recima izaziva ljude da me stalno penju na nekakav zrtvenik, da se osecam kao zrtva, sto ustvari jesam, ali zasto sebi uzimaju pravo "dzelata"? I, s kojim pravom?

Dakle, ovde na Blogu sam bila direktno prozvana zbog necega na sta nisam utrosila nijednu jedinu rec, drugi pisu citave tomove tog "necega" bas OVDE, i nista?!

Sebe ne smatram glupom, ne smatram ni tebe (neke smatram) ali, NISTA JA TEBE NE RAZUMEM!
Ili, bolje reci, odlicno te razumem, ali reci glasno, jasno, javnol, u lice, opljuni direktno, samo kazi ZASTO ili ZA STA TO?

Sad je Tab i broj (cenjeni nas i dobri administrator) postavio nekakvu psiholosku igru i sta ti ja znam (pogledaj), svi su videli crvenu boju i cekic, zapravo ZAMISLILI,ja kao iz topa: ZUTA, MISTRIJA, i spadam u onih dva odsto (navodno) koji imaju "drugaciji" mozak. Znam da je igra, ali, svi crveno, ja zuto, svi mistriju ja cekic, ne smeta mi, naprotiv, znas zasto: NECU U GOMILU, KRDO, ne, ja sam JA, kako god ko da me shvatio, prihvatio ili ne prihvatio!

Izvoli - "mikrofon" je tvoj!
 
Poslednja izmena:
Apsurd: Reputacije samo pristizu, jedan na svom potpisu danima ima: Ja volim Bilju, dzepnu veneru, pa, ko je on?
Ne znam ga, zasto cuti, sta hoce?
Nista ja ne razumem vise, nista:roll:
 
*BILJA*;bt259650:
Apsurd: Reputacije samo pristizu, jedan na svom potpisu danima ima: Ja volim Bilju, dzepnu veneru, pa, ko je on?
Ne znam ga, zasto cuti, sta hoce?
Nista ja ne razumem vise, nista:roll:

E sad ako te voli onda bi trebalo da bar on tebe zna, a šta hoće pa valjda što i svi zaljubljeni :) ne zameri na šali :)
 
Ma, ne zameram, gde bih, nego, pitala sam ga, odgovor::heart::heart::heart:

:banovati::banovati::banovati:

P.S. Ne pijem, ali da ne radim sutra, bih se napila, pa nek ide zivot, ili da prepadnem veselog dedu nocas i da zatrazim onu njegovu lovacku (ima vise komada, ne pravim pitanje je li za zeceve, lisce, ili divlje svinje) pa da zaarlaucem:
Daj mi pusku da pucaaaaaam

Ili, ipak :telefon:

:lol:
 
*BILJA*;bt259656:
Ma, ne zameram, gde bih, nego, pitala sam ga, odgovor::heart::heart::heart:

:banovati::banovati::banovati:

P.S. Ne pijem, ali da ne radim sutra, bih se napila, pa nek ide zivot, ili da prepadnem veselog dedu nocas i da zatrazim onu njegovu lovacku (ima vise komada, ne pravim pitanje je li za zeceve, lisce, ili divlje svinje) pa da zaarlaucem:
Daj mi pusku da pucaaaaaam

Ili, ipak :telefon:

:lol:

Imaš pravo da pitaš i da znaš, pa čovek te voli :) ponekad se napiti je čak dobro za psihičko zdravlje, jer ili zaboraviš na budale ili ih bolje razumeš :) ja sam par dana na godišnjem pa bih sebi to mogao i priuštiti, ali bez društva nije merak :)
 
Nema Blajbija da makne ovo cudoviste, od gospodina Loncara mogu ocekivati to sto sam dobila i veceras( a dobicu i vise, osecam), neko je trazio da ga opalim CRVENIM cekicem, nemam crveni imam ZUTI, znati ni to ne mogu, pa sta mi preostaje?
Odoh u ponjave:metla:
 
"ovo čudoviste, od gospodina Loncara "

Hvala !

" Javnost treba podsticati u prihvatanju prosečnoati. Potrebno je ubediti ljude da je ( in , u modi ), poželjno biti glup , vulgaran i neuk . ! "




....šta se to dešavas' ljudima?....ipak smo zagazili u XXI....šteta !​
 
Poslednja izmena:
Zaista ostaje nejasno, da li ti ovo namerno radis?

Napisala sam:"Nema Blajbija da makne ovo cudoviste, od gospodina Loncara mogu ocekivati..."
Zapetu si prevideo?
Da bi ubedio ljude, moras prvo da ubedis SEBE, onda ti se ne bi desilo da onome sto sam napisala (previdevsi pomenutu zapetu) das drugi smisao, odnosno nesto sto ni u snu ne bih pomislila!
Sad vise nisam sigurna....
 
Poslednja izmena:
:lol:
što? baš je sladak
a odabir avatara je pokazatelj psihološke faze...mnogo govori o nama samima, te ti sad hoćeš da Blajbi preskoči ovu fazu? :lol:
 
Poslednja izmena:
....mislim da je pojam "čudo" skockan da označi nešto što je iznad ljudskog razumevanja stvari....oživljavanje mrtvih je nekakvo "čudo"....i sve što je ljudima izvan njihove pameti , "čudno" im je...a stvari koje teku , odigravaju se u realnom životu, a iznad njihove pameti su - njima su "čudnovate"....ako "čudnovate" stvari dolazi izvan verujuće sekte , klana ili pak religiozne grupe , one su "čudovišne"...a oni , koji ih čine , sledstveno tome, su "čudovišta".....hoću da kažem , da pojmovnici su podešeni za verujuće , kako bi im se usađivala pamet slepog verovanja....
...iz ovih razloga , ja se zahvalih....no zahvalih se iz bog metafore , koju čini zarez....inače , avatar nije čudan , pa nije reč ni reč o čudovištu...stoga je sveto pomalo dečija fora !
....imam ja vremena na pretek , za fore i fazone !....
Pozdrav !
 
Meni ne lici na jagnje pa da mu potepam malo, a Blajbi i ja se dugo znamo, stavise, ali ne bih o tome, nisam ulazila u genezu podataka...
Ni to mi ne bi smetalo, prosto je bila sala, Bljabi bi tako i razumeo!

"....no zahvalih se iz bog metafore , koju čini zarez", ne bih komentarisala, samo po sebi govori vise od svake reci, i necu se pravdati za nesto sto nisam rekla, za jeres koju nisam pocinila.
Ne shvatam, svi koji pisu na ovoj temi, vide da si ti pogresno protumacio, ali cute, no, svako svoj obraz nosi sa sobom. Moj je cist...
 

Back
Top