BOL

.
.
Mene si čekala
o meni maštala
a šta si dobila?

Ja ću te uzdići
ja ću te ubiti.

Ono sam što si stvorila
ono što si želela.
Jedina stvar bez koje
ćeš nestati,
Jedina stvar zbog
koje ćeš plakati.

.
.
 
Neobicna pesma, ali da izdvojim samo jednu recenicu:

"Ono sam što si stvorila "...

Svi smo manje-vise, jer dozvoljavamo da od nas neko nesto stvara, ili da govorim u svoje ime:
Takva kakva sam, cesto nosim vise tereta nego sto je potrebno, nego sto me iko moze nagovoriti.
Kao da je zivot odrediste a ne putovanje, pa se neke stvari preozbiljno shvate a ne bi trebalo...

Pesma je pesma, odraz necega u nama, zato TEBI porucujem ako ista ima licno, izbaci...
Osveta (u ovom slucaju neka bude pesnicki izraz) pogadja i onoga kome se sveti i onog koji se sveti...

:)
 
...živo biće ima potrbu da nešto i nekog voli....a svesno biće tačno zna šta hoće da voli...i tu nasraju problemi , jer svest počinje da stvara ono što voli...samo kreacija ljubavnog objekta , gotovo uvek je različita od stvarne stvarnosti...kad svesno biće uoči razlike između svoje kreacije i stvarnosti , te kad su one velike - nastaje razočarenje...ono , razočarenje prelazi u patnju , a ova pak u bol i bolest....bolest ko bolest , naročito dugotrajna , ubija na noge....

...da , sve naše ljubavi , naše su ubice !....eh dušo moja , grešna si prema sebi samoj !
 

Back
Top