HOD PO OGLEDALIMA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

HOD PO OGLEDALIMA

Oceni ovaj blog
.
.
Postoji mesto gde snovi oživljavaju. Okupljalište lažnih nada, varljivih likova, mladih staraca i prezrele dečurlije. Lokacija stvarna i nestvarna, koliko lažna i varljiva, toliko i realna, čak i istinitija od sveta kojim se krećemo.

Ponekad se upitam ko sam u stvari ja.

Jesam li ja ja, čovek u poslednjoj četvrtini života, razočaran nepravdama i surovošću, obespravljen i bespomoćan? Ili sam virtuelni lik što udiše pritvorne magline jednog lažnog sveta? Šta uopšte predstavljaju facebook prijatelji u nečijem životu? I šta je zapravo pravi svet kada se ovde se tako dobro osećam?

Dok iznova posežem za tastaturom postajem svestan istine i ne znam je li to dobro ili ne.

Avatar sam, tek senka što po ogledalima hoda. Laž u koju moram verovati.

Bledim i nestajem u realnosti. Pretvaram se u mlaz elektrona što se susreće sa drugima, isto tako nestvarnima i bestelesnima.

Prepuštam se stihiji. Prsti kuckaju, oči lete po statusima.

Ubrizgavam sebi još jednu dozu i tonem u slađane snove.

Pa nek' svet ide dođavola.

Noćas sam opet mlad.
.
.

Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na Facebook Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na Google Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na My Yahoo! Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na Live Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na MySpace Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na Twitter Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na Digg Pošalji "HOD PO OGLEDALIMA" na del.icio.us

Kategorije
Priča

Komentari

1. zxy (avatar)
    Ponekad uspe da se oslobodi veza sa telom i realom i onda bude slobodan kao što ga opisuju: vetar koji duva gde se njemu hoće.Njegovo veličanstvo ...Duh !
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Dobro jutro!!!
  3. orfej sa ibra (avatar)
    Šta sam? Ko sam? Ja sam samo sanjar,
    Čiji pogled gasne u magli i memli,
    Živio sam usput, kao sve da sanjam,
    Kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.

....

A u duši vazda ista pustoš zrači;
    Ako dirneš strasti u čovjekovom biću,
    Istinu, bez sumnje, nikad nećeš naći.

Jesenjin

pozdrav ...
  4. Stipan Severnjak (avatar)
    Hej, Orfej!!!
  5. Slovenska (avatar)
    Stipane, mnogo nas ( skoro pa sam sasvim sigurna ) postavlja sebi isto pitanje, ne propuštajući da ubrizga sebi još jednu dozu, koju pomenuste.

''Dok iznova posežem za tastaturom postajem svestan istine i ne znam je li to dobro ili ne.

Avatar sam, tek senka što po ogledalima hoda. Laž u koju moram verovati.''
  6. Stipan Severnjak (avatar)
    Je, ima nas...