Nema hamburgera za Putina! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

u prolazu...

Nema hamburgera za Putina!

Oceni ovaj blog
Čitam danas na Blicu članak o tome kako je Američki lanac restorana zabranio pristup Putinu
Volim da pogledam komentare i naravno gomila je komentara tipa: "baš se potresao Putin", "glupi Amrikanci" i sl.
Prosto mi je neverovatno da ima ljudi koji ne vide o čemu se tu radi?!
Po mom mišljenju radi se jednostavno se o savršenom marketingu za 0$! Posle ovoga će definitivno da se daleko čuje za ovoaj lanac restorana meksičke brze hrane "Mighty Taco"! kontam da se radi o relativno malom lancu od 28 u poređenju sa npr. McDonaldsom od 30ak 000 restorana širom sveta, ali samo jedna ovakva ideja i eto ceo svet priča o tome!

Naveo bih još par sličnih primera koji su mi pali na pamet:

Nedavno sam isto negde na netu pročitao članak o tome kako će uskoro niskobudžetna avio kompanija Rayanair da leti do Amerike za 10$
Naravno da neće nikad biti let od Evrope do Amerike 10$, jer same usluge aerodroma, gorivo do Amerike, osoblje itd. daleko premašuje troškove, pa sve i da 500 putnika povezu jednim avionom, ali jednostavno su plasirali takvu vest i na milion sajtova se pojavljuje reč Rayanair koliko su uložili u reklamu? reklo bi se opet 0 sve jedno je €, $, £
Posle sam malo čitao o tome i video da je direktor Rayanaira, Michael O'Leary naizgled, reklo bi se totalna dileja... pozira u kupaćim gaćama, godinama daje neboleozne izjave: da će u cilju smenjenja cene karte da naplaćuju toelt u avionima, predlog da avion leti bez kopilota da bi smanjili troškove, de će tužiti meteorološku kompaniju zbog loših prognoza i sl. ali verujem da dobro zna šta radi... ne uloži ništa u promociju, a o Rayanairu se konstantno priča! Neko će možda reći da je i loša reklama - reklama, ali da im ide loše verujem da ne bi samo u prošloj godini porošili 15 MILIJARDI $ na nove avione!?

Pred kraj prošle godine baš sam bio oduševljen idejom jedne avio kompanije koja je pred Božić na aerodromu postavila elektronske kutije sa velikim monitorima gde su njihovi putnici mogli da pričaju sa dada-Mrazom i požele poklone za Božić. Neko je tražio TV, neko čarape, neko iPad i sl. i kada su sleteli na odredište, zajedno sa prtljagom izašle su i kutije sa njihovim imenima gde su bili pokloni koje su poželeli. naravno oduševljenje putnika i još jedan ne previše skup marketinški potez, a opet vest o dotičnoj kompaniji obišla ceo svet u to vreme...
(ako niste već) pogledajte i sami:

Treći primer je isto iz Irske, Pizza Hut je u pitanju. Samo podsećanja radi, na SP u fudbalu 2010 (uhhh, kako vreme leti, sad će 4 godine) Irska se nije plasirala jer je u utakmici sa Francuskom Thierry Henryu u produžecima asistirao rukom Williamu Gallasu za izjednačujući gol (1-1) koji je Francuze ovdeo u Južnu Afriku. Nepravda svakako za Irce, ali Pizza Hutt je to lepo iskoristio i u objavio da će tokom modnijala za svaki gol koji primi francuska častiti po picu sve goste koji se zateknu u jednom njihovom restoranu! Sećam se (a verujem i drugi) da je to bila glavna vest danima... Odličan marketing, i ovog puta ne baš za Dž, ali za, pretpostavljam, par stotina pizza (neznam koliko je Francuska primila golova na prošlom SP) pojavilo se ime ove picerije na svim mogućim medijima, a uz to su i odličnu foru napravili.

eto... ako se setite još nekog ovakvog primera, slobodno podelite u komentarima
pozdrav do nekog narednog puta kad me opet nešto inspiriše da napišem novi text

Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na Facebook Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na Google Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na My Yahoo! Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na Live Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na MySpace Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na Twitter Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na Digg Pošalji "Nema hamburgera za Putina!" na del.icio.us

Ažurirano 05.04.2014. u 11:23, autor: canavaro

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari