Žene... samo jedno razmišljanje...

"Znaš... ne znam ni kako da ti kažem", izgovara moja drugarica nelagodno se smešeći i tražeći prave reči..." ne bih da me pogrešno shvatiš... ali ja sam... takva sam da bi me svaki muškarac poželeo..."
Znam od početka rečenice šta hoće da mi kaže i ni malo joj u tome ne pomažem. Možda sam surova, ali prvo ne volim da vodim takve razgovore, ne volim da slušam "ispovedanja" tog tipa čak ni od mnogo bliskijih drugarica, a drugo, stvarno ne vidim da je to nešto što treba isticati.
Ovog puta, njena priča se svodi na ogovaranje muža i čuveno pitanje: "Ja ne znam šta on još hoće" (to se izgovara) i "Kad sam ja savršena" (to se podrazumeva iz svega navedenog uključujući i ovo poslednje).
Muža stvarno površno poznajem, ali nije ni važno... Poenta nije u njemu... niti bilo kojem drugom mužu čije žene znaju da pričaju sličnu priču...
Ne ulazim u to kakvi su im međusobni odnosi (najkonkretnije, po glavi mi se vrzmaju tri žene od kojih sam čula gore pomenutu rečenicu sa manjim izmenama), ne komentarišem njihove bračne odnose, slaganja i razmirice... Komentarišem (verovatno jer ne shvatam) sopstvenu hvalu nečim što bi, u nekom mom poimanju trebalo da se podrazumeva...
S obzirom da postoje čitave studije i dokazi o tome kako muškarci sex ne doživljavaju samo kao emociju, kako im je bitnija (trenutna) privlačnost od koječega drugog, kako kod njih sex često nema veze sa ljubavlju... malo mi je čudno da nikad ni od jednog svog prijatelja, druga (a zaista ih imam... vrlo dragih, dugogodišnjih i veoma bliskih) nisam čula ništa slično. Ni jedan od njih mi se nikad nije pohvalio kako bi ga "svaka žena poželela" i nikad to nije isticao kao svoj "kvalitet" zbog kojeg bi njegova žena/partnerka trebalo više da ga ceni... ili, kako moja drugarica sa početka ove priče reče "da bude srećna" što ga ima.
Šta je to sa ženama, naročito u godinama kada bi trebalo da su prikupile bar malo životne mudrosti i smisla... kada bi trebalo da su koješta naučile i o ljubavi i o poštovanju i o strasti i o bliskosti... i o tome kako i iz čega šta nastaje?
Zar je za ženu koja je bliža pedesetoj nego četrdesetoj nakon partnerskog odnosa koji se meri decenijama, njen sopstveni kvalitet u sopstvenim očima to što zna da seksualno zavede i zadovolji muža... svog ili nečijeg drugog... sve jedno? Da li je moguće da neke od nas ni do tada nisu naučile šta suština emotivne bliskosti, šta je vrhunac i suština svake prave strasti... o kojoj nema šta da se priča, dodaje, oduzima... objašnjava... ne daj Bože - hvali?!
Priznajem da ne razumem...
I priznajem da mi je prilično bljutavo kad čujem nešto slično...
 
Eh Smeh,baš mi smešno što je ne razumeš,ali znaš šta, kad te toliko zanima što ne probaš malo i ti kao ona da vidiš o čemu se tu radi.Mada. kad dodješ u njene godine kažće ti se samo sve,a ako već jesi i nastaviš i dalje da se o tom pitaš naći ćeš i ti ..odgovor.Moraš ,to su takve godine ;):per:
 
zxy;bt256658:
Eh Smeh,baš mi smešno što je ne razumeš,ali znaš šta, kad te toliko zanima što ne probaš malo i ti kao ona da vidiš o čemu se tu radi.Mada. kad dodješ u njene godine kažće ti se samo sve,a ako već jesi i nastaviš i dalje da se o tom pitaš naći ćeš i ti ..odgovor.Moraš ,to su takve godine ;):per:
Pa znas kako... meni je to kao da kaze: "Imam dve ruke" ili vec nesto u tom fazonu... ako me razumes.
Sta tu ima da se naglasava kao posebnost, dodatni kvalitet... nenormalno je kad nije tako...
Mozda ja gresim, ali drzim da sa vremenom shvatimo i naucimo ... kojesta. I da nije normalno da ne znamo ;)
 
smeh;bt256664:
Pa znas kako... meni je to kao da kaze: "Imam dve ruke" ili vec nesto u tom fazonu... ako me razumes.
Sta tu ima da se naglasava kao posebnost, dodatni kvalitet... nenormalno je kad nije tako...
Mozda ja gresim, ali drzim da sa vremenom shvatimo i naucimo ... kojesta. I da nije normalno da ne znamo ;)
Eeeee...aaaaaa...pa da ,sad je i meni smešna ...ona;):rotf:
 
Imate vi žene i svojih prednosti :) no istina je da sve dok ste lepe, nacirsoidnost i sujeta su vam često ispred pameti, tek kad lepota svene dolazi mudrost do izražaja i ona vaša prava unutrašnja lepota :) i valjda to tako i treba da bude, jer mi smo samo dve nesavršene polovine koje tek zajedno prave nove ljude :)
 
bracaco;bt256684:
Imate vi žene i svojih prednosti :) no istina je da sve dok ste lepe, nacirsoidnost i sujeta su vam često ispred pameti, tek kad lepota svene dolazi mudrost do izražaja i ona vaša prava unutrašnja lepota :) i valjda to tako i treba da bude, jer mi smo samo dve nesavršene polovine koje tek zajedno prave nove ljude :)

pretpostavljam da je pamet vaš deo u polovini toj:roll:
 
bracaco;bt256684:
Imate vi žene i svojih prednosti :) no istina je da sve dok ste lepe, nacirsoidnost i sujeta su vam često ispred pameti, tek kad lepota svene dolazi mudrost do izražaja i ona vaša prava unutrašnja lepota :) i valjda to tako i treba da bude, jer mi smo samo dve nesavršene polovine koje tek zajedno prave nove ljude :)
Ja ipak mislim da je puno toga individualno i sasvim - lično.
I sa jedne i sa druge strane...
Moguće je da grešim, ali verovatno sve zavisi i od okruženja... Nije uvek ista struktura ljudi koje imamo priliku da sretnemo i upoznamo.
 
smeh;bt256704:
Ja ipak mislim da je puno toga individualno i sasvim - lično.
I sa jedne i sa druge strane...
Moguće je da grešim, ali verovatno sve zavisi i od okruženja... Nije uvek ista struktura ljudi koje imamo priliku da sretnemo i upoznamo.

Naravno :) ja sam malo napravio jedno šaljivo tumačenje koje pak nije daleko od uopštene istine, no svi su ljudi različiti :)
 

Back
Top