UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI

Oceni ovaj blog

U Novom Sadu , na sceni Srpskog narodnog pozorišta , srednjoškolci prekinuli izvođenje predstave "Antigona" !
Predstava je organizovana , kao sastavni deo školskog obrazovnog programa !

Posle arkanizacije , ceciledizacije i pinkovizacije arsenijevsko - crnogorsko - ličko - kraiško bosanskih potomaka , nije moguće izvršiti njihovu etičku helenizaciju i očekivati aplauze na predstavi Antigone ! Takva očekivanja , ako ih je i bilo , onda imaju svoje poreklo u ponavljačkoj prosveti !

Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na Facebook Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na Google Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na My Yahoo! Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na Live Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na MySpace Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na Twitter Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na Digg Pošalji "UBISTVO POZORIŠNE PREDSTAVE U SRPSKOJ ATINI" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Slovenska (avatar)
    Veruj mi, užasnuta sam ponašanjem te dece, bez obzira na sve to što si naveo. Poštujem tvoje mišljenje, ipak, zna se ko vaspitava decu...iz kuće polazi SVE...sigurna sam da nisu sva deca vrištala, psovala, vređala glumce, telefonirala...nisam ''prosvetar'', samo sam jedna zaista zgrožena majka njihovog vršnjaka...koja je verovala da OVO nikada neće pročitati.

2. orfej sa ibra (avatar)
    Krivi su oni koji su ih odveli TAMO. Morali su znati da TO neće uspeti... Kad se Antigona bude izvodila u Diskoteci. možda će, uz švercovano pivo, predstava i uspeti...
  3. Slovenska (avatar)
    Strašno...žalosno...gde smo i kuda idemo..
  4. Benvenuto (avatar)
    Obične seljačine i sramota za naš grad
  5. 123loncar (avatar)
    ...farma...
    Ažurirano 03.03.2014. u 18:46, autor: 123loncar
  6. 123loncar (avatar)
    ...nisam siguran da je takozvano kućno vaspitanje na nivou kulture koja je ljubitelj i negovatelj pozorišta i sličnih duhovnih institucija - za biblioteke da i ne govorim ( jer čemu služe one kad prvi čovek ima nekoliko kupljenih diploma i titula -- a njegovi satrapi prepuni su tih zvanja i takvih priznanja ) ... hoću da kažem , da su obrazovne institucije odraslih , pre nekoliko decenija , prvo uništile i razgradile sve kulturne obrazac i svest o kulturi kod roditelja , pa posle duhovnost i ljudskost ubile , da bi se izvele tranzicionu ratne promene u bivšoj jugoslaviji ....
    ...ovo je samo jedan od zanemarljivih marginalnih produkta tih tranzicionih promena , sa belodanom istinom da iver ne može daleko od klade... i zaista , deca nisu visom nadvisila svoje roditelje , vaspitače , učitelje i idole...kako ona koja su se vandalski ponašala , tako i ona koja su trpela i ćutala u tom vandalskom ambijentu ...
    ...hoću da kažem da se slažem da ovo ponašanje nije masovno međ omladinom , ali je masovno pristajanje na trpljenje i prilagođavanje takvom ponašanju... a zlo ako nema otpora , sve ostalo prihvata kao odobravanje....i to je problem , to što nismo svi sa "farme" i ne učestvujemo u topme - ali joj se ne suprostavljamo i ona je obuhvatila sve prostore , ispunila nam okolinu i diktira obrasce ponašanja i uređuje život....

...pre neki dan u pošti , čekamo red na šalterima...pri kraju reda mlada majka sa malim detetom - samo što je prohodalo ....niko pet pare ne daje što stoji znak da majke s' decom i trudnice imaju prednost ...čak i šalterski radnici to ne uvažavaju - iako su žene...neznam šta mi bi , možda mi šećer skočio te graknem da žena s'detetom ima prednost , po lepom domaćem vaspitanju , a i po pravilima organizovanja pošte - pa pokažem bučno na znak usred pošte ... svet u redu gunđa i negoduje glasno i nepristojno ...ženi ne pada napamet da preko reda dođe na šalter....ja opet ,baš se inatim - jer ih sve znam kao "fine persone" -- tek jedna baka uzme mladu podruku , pa je odvede pomalo grubo na šalter i kaže : samo ti ćerko završi posao ,a oni nek linčuju mene ako smeju junačine ....

...besplatna predstava na farmi....uobičajeni kulturni obrazac , gotovo na svakom mestu !

...a sećam se koliko juče , ovakva stvar bila je gotovo nezamisliva ; i garant neko bi se našao sa bombonom ili čokoladicom , da ponudi dete....
  7. 123loncar (avatar)
    upućeni kažu da je ovo autentični tekst strategije koja je sprovedena nad nama , a njen razvoj počeo je šezdesetih ....bilo kako bilo , stanje u kome smo , zasigurno je uzrokovano ovakvom nekom strateškom latentnom kreaciom :

"Литература, биоскоп и позориште ће прослављати најнижа људска осећања. Ми ћемо на сваки начин подржавати оне који буду усађивали у човеков разум култ секса, насиља, садизма и издаје – једном речју сваке неморалности. У управљању државом, ми ћемо изазивати хаос и неред. Неприметно, но активно и постојано, помагаћемо деспотизам чиновника, корупцију и непринципијелност. Честитост и праведност биће исмевани, никоме неће бити нужни и биће сматрани остатком прошлости. Грубости и наглост, лаж и обмана, пијанство, наркоманија, издајништво, шовинизам и непријатељство према народима – све ћемо то култивисати у свест људи. И мали број, веома мали број људи ће схватити о чему се ради.Али, такве ћемо људе ставити у беспомоћан положај, исмевати се са њима, оклеветати их и прогласити их отпадницима друштва. Ми ћемо рушити духовне вредности, вулгаризовати и уништавати основе народне моралности. На такав начин ћемо расклимати покољење за покољењем, ловићемо људе у детињству и младалачком добу, увек ћемо главну ставку да бацамо на омладину, деморалисати, разврашћивати и обешчаћивати је. Ето, тако ћемо ми то да урадимо”.
  8. 123loncar (avatar)
    "Šta ću ja u svemu tome"

"Narod je dobio partiju po svojoj meri. SNS mu dođe najnaškiji, niko te ne pita, biće kao i kod drugih, ali ovde najviše ne pitaju, ni ko si, ni šta si, ni gde si bio. Svi su nekako svoji, svi ravnopravni, i kuso i repato, nema pred kim osećaš respekt, stid, da crveniš, jer tu je retko ko od koga bolji. Takav narod ima iluziju da došlo njegovih pet minuta, da su oni ti koje se pitaju, koji će ’apse, koji su jbg i za tu Evropu, reforme, okreni, obrni, biće i neke lične vajde, većina su. Rastu iluzija da se sve otvorilo za njih pothranjuje živa praksa, ta eto gospodin Predsednik je do juče bio grobar, danas je u kabinetu sa uramljenom problem diplomom i Šešelj činom vojvode u šlajpeku, pečenjar iz Obrenovca, sa nekom „albus“ brljotinom od školske spreme upravlja sa gigantom REIK Kolubara, javna je tajna da je „ iks na ipsilo“ funkcionera na položaju sa falsifikovanim diplomama, da je vazdan postavljenih, onih koji čekaju postavljenje, kojima su u biografijama tačni jedino ime i prezime... Narod je definitivno up’o u ovakve reforme, da to niko ne spreči i nenadglasa!"

http://blog.blic.rs/1172/Sta-cu-ja-u-svemu-tome#komentar_poslat

Da , izabran je prvi "osmanli padišahlari serpski" ; dok se ta " naučna i crkvena , pa i umetnička intelektualna , časna i poštena" građanska većina : smejulji, cereka i zajebava u kontinuitrtu ceo jedan vek !
    Posle će malo da se posipaju pepelom , kao i dosad što su činili , pa će da se prekrste i pokrste u vodama begradskog polisa na reci , a onda zna se, šetaće opanke prvom osmanli padišahlari serpskom ! Ma šta ima veze , činili su to i boljima od njega - pa ništa , ostali su i dalje " naučna i crkvena , pa i umetnička intelektualna , časna i poštena" građanska većina ! Da sve teče , pa sve voda i nosi - svaku prljavštinu dunavsko korito nosi u crno more!
    A , "Šta ću ja u svemu tome" - e , svaka budala zna da iz živog blata i njegove kaljuge , niko nikad nije glavu izvukao ; pa tako i ja , gacam po duhovnom mulju i ništavilu , cerekam se i zajebavam sama sebe do poslednjeg sužanjskog dana ! A i kud bi , sa ovakvim muljem i ništavilom u duši !? Ko će mene da podnosi , kome ja ovakav nikakav iz duhovnog živog blata trebam ?! Ma neće me ni crno more !